www.svethardware.cz
>
>
>

Super Micro přestane odebírat v Číně vyrobené komponenty

Super Micro přestane odebírat v Číně vyrobené komponenty
, , aktualita
Společnost Super Micro reaguje na obavy svých amerických zákazníků z čínské špionáže a po svých dodavatelích chce, aby svou výrobu přesunuli právě z Číny jinam. Můžeme tak navázat na kauzu, kterou odstartoval Bloomberg.
K oblíbeným
reklama
Super Micro tak dle Nikkei Asian Review už nechce odebírat pro své servery komponenty vyrobené přímo v Číně, na což nejspíše tlačí samotní zákazníci v USA. Jde tak o následek informací Bloombergu z minulého roku, dle nichž má čínský hardware pro servery obsahovat backdoorové čipy či jiná zařízení, která pak umožní neautorizovaný přístup k datovému provozu. V minulém roce se přitom firma Super Micro nechala slyšet, že o údajném špionážním hardwaru nejsou žádné důkazy a ani jiná firma nemohla ukázat nic konkrétního. 
 
 
V celosvětovém měřítku je Super Micro třetí největší výrobce serverů po HP a Dell a celkem 60 % jeho zákazníků pochází z USA. A právě ti po zprávách o špionážním hardwaru v deskách Super Micro přestávají od této firmy kupovat a nyní jí reálně hrozí, že ztratí své třetí místo ve prospěch Amazonu.  
 
Dodavatelé základních desek pro Super Micro čítají jednak tchaj-wanské firmy Wistron, Pegatron, Orient Semiconductor Electronics a pak Universal Scientific Industrial a vlastní tchaj-wanskou pobočku Compuware Technology. Leccos se ale také vyrábí na pevninské Číně, a tak Super Micro právě tuto výrobu začala přesunovat na Tchaj-wan, nicméně s tím začala už kvůli obchodní válce mezi USA a Čínou, přičemž článek Bloombergu tyto snahy pouze urychlil. 
 
Dle Digitimes Research bylo v roce 2017 v Číně vyrobeno přes 90 % základních desek, ale firmy začaly tuto výrobu přesouvat jinam a už loni to byla méně než polovina. Super Micro tento trend následuje a nyní už v Číně také nevyrábí ani polovinu svých serverů a do budoucna si chce daleko víc hardwaru vyrábět sama a ne aby jej spíše jen skládala dohromady.
 
My jsme se ale dosud nic konkrétního o údajných backdoorových čipech nedozvěděli. Jde pouze o řadu obvinění prolínajících se s jejich popřením. Jako třeba i to, že Apple údajně měl ukončit spolupráci s firmou Super Micro a vrátit jí dříve zakoupené firmy právě kvůli kompromitovanému hardwaru. Že by to byl tento důvod, to Apple popřel.¨
 
V každém případě ať je celá kauza postavená na reálném základě nebo ne, její dopady reálné a velice citelné rozhodně jsou. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i5-10300H ukázal v benchmarku solidní výkon Intel Core i5-10300H ukázal v benchmarku solidní výkon
Už brzy bychom se měli dočkat nových mobilních procesorů Intel Core 10. generace na architektuře Comet-Lake H. Jedním z procesorů by měl být i Core i5-10300H, který ukázal v uniklém benchmarku velmi slušný výkon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Databáze Microsoftu s 250 miliony údaji se volně válela na Internetu Databáze Microsoftu s 250 miliony údaji se volně válela na Internetu
Společnost Microsoft oznámila, že kvůli špatně nakonfigurované databázi vytvořila nechtěný bezpečnostní problém. Databáze zhruba 250 milionů případů z uživatelské podpory se totiž volně objevila na Internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem
Na Internetu se začínají objevovat zprávy o připravovaných grafických čipech Nvidie pro mobilní zařízení, GeForce MX330 a MX350. Tyto čipy by měly být stále ještě postaveny na architektuře Pascal.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů
I když streamovací služba Amazon Music není tak známá jako např. Spotify nebo Apple Music, je docela dobře možné, že se v tomto roce stane dvojkou a předběhne službu od Applu. Dosáhla už totiž na 55 milionů platících předplatitelů.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50 ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50
Zaměstnanci nizozemské společnosti ASML se nemusí obávat, že by v nejbližších letech neměli co na práci. O EUV skenery je zájem a ten se bude jen zvyšovat, jak se rozroste i výroba pomocí EUV litografie. 
24.1.2020, aktualita, Jan Vítek6 komentářů