www.svethardware.cz
>
>
>

Super Micro přestane odebírat v Číně vyrobené komponenty

Super Micro přestane odebírat v Číně vyrobené komponenty
, , aktualita
Společnost Super Micro reaguje na obavy svých amerických zákazníků z čínské špionáže a po svých dodavatelích chce, aby svou výrobu přesunuli právě z Číny jinam. Můžeme tak navázat na kauzu, kterou odstartoval Bloomberg.
K oblíbeným
reklama
Super Micro tak dle Nikkei Asian Review už nechce odebírat pro své servery komponenty vyrobené přímo v Číně, na což nejspíše tlačí samotní zákazníci v USA. Jde tak o následek informací Bloombergu z minulého roku, dle nichž má čínský hardware pro servery obsahovat backdoorové čipy či jiná zařízení, která pak umožní neautorizovaný přístup k datovému provozu. V minulém roce se přitom firma Super Micro nechala slyšet, že o údajném špionážním hardwaru nejsou žádné důkazy a ani jiná firma nemohla ukázat nic konkrétního. 
 
 
V celosvětovém měřítku je Super Micro třetí největší výrobce serverů po HP a Dell a celkem 60 % jeho zákazníků pochází z USA. A právě ti po zprávách o špionážním hardwaru v deskách Super Micro přestávají od této firmy kupovat a nyní jí reálně hrozí, že ztratí své třetí místo ve prospěch Amazonu.  
 
Dodavatelé základních desek pro Super Micro čítají jednak tchaj-wanské firmy Wistron, Pegatron, Orient Semiconductor Electronics a pak Universal Scientific Industrial a vlastní tchaj-wanskou pobočku Compuware Technology. Leccos se ale také vyrábí na pevninské Číně, a tak Super Micro právě tuto výrobu začala přesunovat na Tchaj-wan, nicméně s tím začala už kvůli obchodní válce mezi USA a Čínou, přičemž článek Bloombergu tyto snahy pouze urychlil. 
 
Dle Digitimes Research bylo v roce 2017 v Číně vyrobeno přes 90 % základních desek, ale firmy začaly tuto výrobu přesouvat jinam a už loni to byla méně než polovina. Super Micro tento trend následuje a nyní už v Číně také nevyrábí ani polovinu svých serverů a do budoucna si chce daleko víc hardwaru vyrábět sama a ne aby jej spíše jen skládala dohromady.
 
My jsme se ale dosud nic konkrétního o údajných backdoorových čipech nedozvěděli. Jde pouze o řadu obvinění prolínajících se s jejich popřením. Jako třeba i to, že Apple údajně měl ukončit spolupráci s firmou Super Micro a vrátit jí dříve zakoupené firmy právě kvůli kompromitovanému hardwaru. Že by to byl tento důvod, to Apple popřel.¨
 
V každém případě ať je celá kauza postavená na reálném základě nebo ne, její dopady reálné a velice citelné rozhodně jsou. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami
Apple je občas společností netušených problémů. Nová kreditní karta Apple Card se totiž může poškodit při naprosto typickém a očekávaném použití. Např. při nošení v kožené peněžence nebo džínách.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi
Služba MoviePass nabízela svým zákazníkům jakousi debetní kartu pro placení za návštěvu kin. Jejich data včetně čísel kreditek a dat expirace ale nechal na internetu ve volně přístupné databázi bez hesla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů
Společnost Xilinx dnes představila FPGA Virtex UltraScale+ VU19P, který je postaven na 16nm procesu a skládá se z celkem 35 miliard tranzistorů. Dozvídáme se tak, že jde o světově největší čip typu FPGA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC
Společnost Philips si připravila tři nové velké monitory, které nabízejí rozlišení 4K, vedle toho i HDR a určeny jsou především pro naše obývací pokoje. Jde o monitory jak pro herní konzole, tak pro PC či snad HTPC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy
Malých zdrojů s přiměřeným výkonem není na trhu zrovna mnoho, a tak potěší, že tu máme na výběr další. Jde o FlexGURU od FSP, které jsou modulární a nabízí výkon 250 a 300 W vhodný pro menší či úspornější sestavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek