www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Super Micro hlásí, že nejsou žádné důkazy o čínském špionážním hardwaru

Super Micro hlásí, že nejsou žádné důkazy o čínském špionážním hardwaru
, , aktualita
Světem serverů před dvěma měsíci hýbala zpráva společnosti Bloomberg, dle níž jsou v Číně vyráběné servery či jejich komponenty opatřeny skrytým hardwarem, který umožní čínské straně odposlouchávat veškerou komunikaci. Co je nového?
K oblíbeným
reklama
Tato bouře v médiích odstartovaná Bloombergem utichla stejně rychle, jako se objevila, ale nyní tu máme po delší době vyjádření firmy Super Micro, jejíž produkty měly být údajným čínským špehováním zasaženy, a to vedle Amazonu, Applu a dalších. Tyto společnosti unisono popíraly, že by něco takového bylo možné, nebo že by samy dokonce našly špionážní čipy a mlčely o tom. Společnost Super Micro nyní hlásí výsledky nezávislého šetření, které podporuje ty, kteří informace Bloombergu odmítali. 
 
 
Bloomberg zmiňoval přímo firmu Super Micro, jejíž serverové základní desky měly být už při výrobě nebo během distribuce pozměněny agenty čínské vlády. V podstatě jediný důkaz dodaný Bloombergem pro to byl na tomto obrázku zakroužkovaný "čip", což však může být stejně tak dobře i šmouha, odřenina nebo pár pixelů dodaných grafickým editorem. Důkaz to tak v podstatě není vůbec žádný a pokud tento obrázek něco zpochybňuje nebo vyvolává podezření, pak spíše o zdravém uvažování toho, kdo se rozhodl jej zveřejnit. To už bychom mohli vyfotit tečku na obloze a tvrdit, že je to létající talíř (jak se ostatně už v řadě případů stalo). 
 
 
Společnost Super Micro cítila potřebu věci napravit, a tak přizvala firmu Nardello, která začala analyzovat její servery a hledat údajné špionážní čipy. K dispozici měla také aktuální i starší modely základních desek ze serverů firmy Apple i Amazon, a to dle Super Micra v "reprezentativním vzorku".  
 
Dle závěrů šetření firma Nardello nenašla žádné důkazy o nepatřičném hardwaru na deskách, které měla k dispozici. Porovnávala je také s designovými návrhy, aby mohla skutečně zjistit, zda v nich není něco navíc, nebo zda se neobjevila nějaká odchylka. Firma také zveřejnila video ukazující, jaká opatření či testy kvality slouží k tomu, aby měla výrobu svého hardwaru pod kontrolou. 
 
 
Nyní se obecně očekává, že bude následovat žaloba na agenturu Bloomberg. Zajímavé přitom je, že její příběh obecně podpořili někteří technologičtí experti z vládních organizací i technologických firem. Na druhou stranu ale nikdy nebyl ukázán fyzický důkaz, čili nikdo nepřišel na světlo světa s deskou či jiným hardwarem, který by měl být vybaven špionážním hardwarem. Dá se tak říci, že nyní je na tahu Bloomberg, aby svůj původní příběh podpořil, nebo dementoval, jak po něm chce Apple a další. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
2021: A SpaceX Odyssey: deepfake video s Elonem Muskem 2021: A SpaceX Odyssey: deepfake video s Elonem Muskem
Deepfake videomontáže jsou neustále propracovanější a lepší. Společně s hrozbou, kterou mohou představovat, skrývají také spoustu zábavy. Nedávno se na YouTube objevilo video od Ctrl Shift Face, kde si Elon Musk zahrál ve filmu 2001: Vesmírná odysea. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Ukázala se nová generace nafukovacích modulů pro vesmírné stanice Ukázala se nová generace nafukovacích modulů pro vesmírné stanice
Nákladové prostory raket jsou stísněné, a tak se zařízení vysílaná do vesmíru musí jim přizpůsobovat. Proto se řeší možnosti výstavby přímo na oběžné dráze anebo ve speciálních případech možnost nafouknutí modulů, což platí především pro stanice.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake-S: nová patice LGA 1200, sady 400 Series, ale kdy budou? Comet Lake-S: nová patice LGA 1200, sady 400 Series, ale kdy budou?
Procesory Comet Lake-S od Intelu, čili desktopové verze nových 14nm mobilních procesorů, očekáváme v příštím roce. Nyní se opět objevují informace o tom, že zapotřebí bude nová patice, a tak samozřejmě i nový čipset. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami
Apple je občas společností netušených problémů. Nová kreditní karta Apple Card se totiž může poškodit při naprosto typickém a očekávaném použití. Např. při nošení v kožené peněžence nebo džínách.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi
Služba MoviePass nabízela svým zákazníkům jakousi debetní kartu pro placení za návštěvu kin. Jejich data včetně čísel kreditek a dat expirace ale nechal na internetu ve volně přístupné databázi bez hesla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala