Švýcarsko uvádí první národní kontrolní systém pro drony

Švýcarsko uvádí první národní kontrolní systém pro drony
, , aktualita
Švýcarsko bude první zemí, která bude mít národní řídící systém pro provozovatele dronů. Vstup do něj bude dobrovolný, přinese však aktuální informace o zakázaných zónách, povoleních a událostech z provozu.
K oblíbeným
reklama
Švýcarsko je zajímavou zemí, v mnoha oblastech průkopnickou. Jako první bude mít národní řídící systém pro provozovatele malých dronů, který vznikl ve spolupráci švýcarského Skyguide s kalifornskou společností AirMap. Výsledkem je ekosystém pro piloty, který jim umožní mnohem bezpečněji létat díky informacím o zakázaných zónách (geofencing), okamžitým přidělováním nebo zamítáním povolení k letu nebo aktualitám z leteckého provozu. V případě překročení hranice (tedy i té dočasné) se tak pilot okamžitě dozví, že létá tam, kde by neměl.
 
Dron
 
Švýcarsko je totiž zemí, která je dronům dost nakloněna, sídlí zde i někteří jejich výrobci (senseFly, Albris nebo eBee). Má také autonomní dronovou doručovací síť, která funguje v Curychu už od roku 2013 a paradoxně ačkoli není v EU, bude první zemí, která do takové míry implementovala evropskou iniciativu U-Space. Platforma AirMpa UTM, která zde bude použita, je kompatibilní s 85 % drony po celém světě (např. DJI, 3D Robotics, Yuneec). První fáze projektu začne fungovat od června 2018. Celkově pak půjde o čtyři fáze, které potrvají až do roku 2021.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lexar uvádí SSD NM800 pro profesionální nasazení Lexar uvádí SSD NM800 pro profesionální nasazení
Společnost Lexar uvedla na trh nová SSD řady NM800. Ta využívají rychlého rozhraní PCIe Gen4 x4 a výrobce slibuje přenosové rychlosti až na úrovni 7400 MB/s. Mířit mají především na kreativní profesionální nasazení. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Návrh orgánů EU chce prosadit povinné USB-C pro telefony i další zařízení Návrh orgánů EU chce prosadit povinné USB-C pro telefony i další zařízení
Evropská komise předložila návrh zákona, který by po výrobcích telefonů a jiných zařízení vyžadoval povinně nabíjecí port USB-C. Už tedy žádné micro USB nebo Lightning. Budou tak mít brzy i iPhony toto rozhraní?
Včera, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů
AMD dle Omdia posílilo mezi datacentrovými servery, každý šestý využívá EPYC AMD dle Omdia posílilo mezi datacentrovými servery, každý šestý využívá EPYC
Společnost AMD se aktuálně věnuje přednostně serverům, pro něž vyrábí své procesory a celé platformy. Není tak divu, že to přináší své ovoce a AMD dle analytické společnosti Omdia zvyšuje svůj podíl na trhu. 
24.9.2021, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Namísto posílení propad, Čína označila kryptoměny za nelegální platidlo Namísto posílení propad, Čína označila kryptoměny za nelegální platidlo
Po výrazném propadu hodnoty kryptoměn, který nastal sedmého září a později se ještě prohloubil, se očekával další postupný růst, jenž měl dle burzy Deribit odstartovat již dnes. Namísto toho přišel další pád. 
24.9.2021, aktualita, Jan Vítek17 komentářů
Core i9-12900K opět v Cinebench R23, slibuje velice vysoký jednovláknový výkon Core i9-12900K opět v Cinebench R23, slibuje velice vysoký jednovláknový výkon
Máme tu opět další test procesoru Core i9-12900K, který se tentokrát ukázal stejně jako ve středu v Cinebench R23, ale tentokrát jde o dříve chybějící skóre ukazující jednovláknový výkon. A ukazuje se, že ten asi bude skutečně velice slušný.
24.9.2021, aktualita, Jan Vítek6 komentářů