reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Synology přichází s 2diskovým NASem DiskStation DS223j nejen pro domácnosti

4.7.2023, Milan Šurkala, aktualita
Synology přichází s 2diskovým NASem DiskStation DS223j nejen pro domácnosti
Společnost Synology přináší novinku v úložištích pro domácnosti, menší domácí kanceláře a podobná nasazení. Jde o NAS se jménem DiskStation DS223j, má dvě pozice pro 3,5" HDD a 4jádrový procesor.
Pro domácnosti, domácí kanceláře a menší týmy je určený nový NAS společnosti Synology. Jde o DiskStation DS223j, který obsahuje 2 šachty pro 3,5" HDD (případně 2,5" jednotky HDD/SSD s držákem) a maximální kapacitu 36 TB. Základem je tu 4jádrový 64bitový procesor Realtek RTD1619B s taktem 1,7 GHz a 1 GB paměti DDR4. Nicméně i takový nepříliš výkonný hardware by měl proti předchůdcům přinést o 180 % rychlejší indexování souborů ve službě Synology Drive. Pokud jde o indexování snímků v Synology Photos, to by mělo být rychlejší dokonce o 200 %. Připomeňme ještě, že existuje i letos představený DiskStation DS223, který má 2 GB DDR4.
 
Synology DiskStation DS223j
 
Do sítě se NAS připojuje pomocí jednoho portu RJ-45 s rychlostí 1Gbits. Dále tu máme 2 porty USB-A 3.2 Gen1 na zadní straně. Novinka podporuje souborový systém EXT4 a Btrfs od verze operačního systému DSM 7.2-64570), externě je podpora mnohem širší včetně EXT3, FAT, NTFS, HFS+ a exFAT. DSM při využití systému Btrfs umožňuje např. automatické opravy souborů, nabídne také Snapshot Replication, tedy vytváření snímků stavu NASu a možnost se vracet k předchozím verzím souborů. Synology Drive přináší možnost synchronizace s dalšími systémy Windows, Mac, Linux, iOS, Android i zařízeními s Chrome OS, nechybí ani podpora veřejně dostupných cloudů jako Google Drive, Microsoft OneDrive nebo Dropbox. Surveillance Station zvládá na DS223j monitorovat až 12 IP kamer, bezplatně je možné jen pracovat jen se dvěma kamerami.
 
NAS má rozměry 165×100×225,55 mm a váží 0,88 kg. O jeho chlazení se stará 92mm ventilátor a hlučnost může dosáhnout 18,2 dB(A). Při hibernaci pevných disků je spotřeba jen 4 W, za chodu pak vyleze na 16,31 W.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama