reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Tesla Cybertruck zdraží a nezačne na 40000 USD, robot Optimus bude v září

, , aktualita
Tesla Cybertruck zdraží a nezačne na 40000 USD, robot Optimus bude v září
Že tvrzení Elona Muska mívají mnohdy několikaletá zpoždění, to asi nikoho už nepřekvapuje. Cybertruck má už přes rok zpoždění a ani nebude tak levný, jak měl původně být. Na 40 tisících USD startovat nebude.
Tesla Cybertruck zdraží a nezačne na 40000 USD, robot Optimus bude v září
V roce 2019 Tesla představila nový pickup Cybertruck, který se měl začít prodávat od roku 2021 a jehož základní jednomotorová verze měla začínat na 40 tisících USD. Je polovina roku 2022, Cybertruck stále v nedohlednu a zahájení výroby je nyní plánováno na polovinu příštího roku. Není divu, že konkurence Teslu předběhla a elektrických pickupů už máme na trhu několik. Prodává se např. Ford F-150 Lightning, Hummer EV nebo startupový Rivian. Musk se nedávno nechal slyšet, že má v tomto ohledu další špatné zprávy. Naznačil, že se dala těžko předpokládat tak vysoká inflace (ta sama zvyšuje cenu o cca 10 %) a tak vážná čipová krize, navíc se změnily specifikace a cena Cybertrucku bude vyšší. Navýšení ceny se ale dalo čekat i tak.
 
Tesla Cybertruck
 
Cena 40000 USD za elektrický pickup by byla poměrně nízká i bez krize a inflace, jako obvykle byla postavena na Muskově typickém optimistickém přístupu, kdyby vše šlo hladce. Jenže ony už ani ty baterky tak nezlevňují jako kdysi. Novou cenu Cybertrucku neznáme a můžeme jen odhadovat. Vzhledem k tomu, že v poslední době Tesla zdražila své vozy hned několikrát a ve výsledku jsou o zhruba čtvrtinu dražší, než byly před pár lety, asi bych nečekal cenu pod 50 tisíc (pokud bude vůbec základní model zachován, ostatně i základní F-150 Lightning před pár zdražil o 7000 USD na 48800 USD).
 
Zajímavostí je dále to, že humanoidní robot Optimus by měl být uveden na Tesla AI Day 30. září. Musk znovu slíbil i dokončení autonomního řízení Full Self-Driving, které je stále v betaverzi.
 
Zdroj: zdnet.com


reklama
reklama
reklama