www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tesla postaví obrovskou 129MWh Li-Ion baterii v Austrálii

Tesla postaví obrovskou 129MWh Li-Ion baterii v Austrálii
, , aktualita
Společnost Tesla postaví největší Li-Ion baterii na světě v Austrálii. Tesla Powerpack má nabídnout kapacitu 129 MWh a být záložním zdrojem pro nejrůznější výpadky i běžné napájení domácností v okolí v období špiček.
K oblíbeným
reklama
Elon Musk rozhodně netroškaří a oznámil záměr postavit na jihu Austrálie největší Li-Ion baterii na světě. Ta by měla vyřešit problémy se zásobování elektřinou v této oblasti, což vyvrcholilo v minulém září, kdy bouře poškodila důležitou infrastrukturu, načež nechala 1,7 milionu lidí bez elektřiny. Blackouty se opakovaly i v létě na začátku roku 2017. 
 
Tesla Powerpack na jihu Austrálie
 
V aukci, která se konala tento týden, pak byla Tesla zvolena jako společnost, která vyrobí a postaví největší Li-Ion baterii na jihu Austrálie a měla by podobným blackoutům předcházet a řešit i jiné problémy se stabilitou sítě. Ve spolupráci se společností Neoen a její větrnou farmou Hornsdale by pak měla být stavba dokončena do prosince 2017. Ostatně v březnu už Elon Musk hovořil o tom, že pro Austrálii dokáže postavit baterii s kapacitou vyšší než 100 MWh za méně než 100 dní a pokud se mu to nepovede, postaví ji zdarma. Výsledkem je, že tato baterie bude mít nakonec 129 MWh a 100 dní se bude počítat od podpisu smlouvy s místními úřady. 
 
Podle Tesly by energie měla stačit na napájení 30 tisíc domů a měla by řešit také proudové špičky, kdy doposud docházelo k nestabilitě sítě. Modulární baterie se bude skládat z jednotlivých bloků baterií Powerpack. Ty mají běžně kapacitu 210 kWh, rozměry 1,31×0,82×2,19 metru a každý z nich váží přes 1620 kilogramů. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek