www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Tesla Roadster Elona Muska dokončil první oběh kolem Slunce

Tesla Roadster Elona Muska dokončil první oběh kolem Slunce
, , aktualita
Starman společně s červeným Tesla Roadsterem je už nejspíš stálým obyvatelem vesmíru. Od jeho vynesení do vesmíru uplynul už více než rok a půl a nedávno Muskovo vozidlo dokončilo oběh kolem Slunce. 
K oblíbeným
reklama
Elon Musk nechal při prvním úspěšném letu rakety Falcon Heavy od SpaceX vynést do vesmíru svůj červený Tesla Roadster i s figurínou Starman za volantem, protože první náklad Falcon Heavy musel být speciální, aby i mimo jiné přitáhl žádanou mediální pozornost. Šestého února 2018 Falcon Heavy se zkušebním nákladem odstartovala, čímž Tesle se Starmanem začalo jejich vesmírné putování za zvuků Space Oddity. Dráhu červeného vozidla je možné sledovat třeba díky neoficiální webové stránce whereisroadster.com
 
Nedávno podle údajů z této stránky Starman společně s elektromobilem dokončili svůj první oběh kolem Slunce. Muskovu vesmírnému vyslanci cesta okolo naší nejbližší hvězdy trvala 557 dnů. Za tu dobu červená Tesla stihla urazit už více než 1,2 miliardy kilometrů a během svého putování vesmírem stihla překročit svou záruku na 36 000 mil více než 21000krát. 
 
 
Ke své domovské planetě Zemi to ale Starman zrovna blízko nemá, protože je momentálně na opačné straně Slunce než Země. K mírnému přiblížení k naší planetě dojde například 6. listopadu 2020, kdy bude vzdálený asi 0,346 AU. Poblíž Marsu ve vzdálenosti "pouze" 0,05 AU se ocitne o měsíc dříve, 7. října 2020. Tesla Roadster a Starman se v dohledně době se Zemí nejspíš příliš nepozdraví. 
 
Třeba na osamělé cestovatele vesmírem narazí posádka kosmické lodi, která bude v budoucnu vykonávat některou z pilotovaných misí. Velké plány má sama společnost SpaceX, která se chce pustit do odkrývání tajů hlubokého vesmíru a vyslat kosmonauty na Mars. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí
Zákazníci se musí připravit na to, že nové konzole Xbox si rezervují nezanedbatelné procento ze svého 1TB SSD pro systém. Vedle toho se podíváme i na téma dalšího vývoje herních konzolí a jejich možný konec.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync
Společnost AOC si připravila trojici nových monitorů série E2, které sice vyloženě nepatří mezi herní modely, ale i tak všechny podporují Adaptive-Sync, čili primárně FreeSync. Jde o 31,5" a 34" panely. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 % Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 %
Z nové tiskové zprávy se dozvídáme, že Folding@home získává přímou podporu technologie NVIDIA CUDA, z čehož si můžeme slibovat výkonnostní bonus mezi 15 a 30 procenty. Vyšší výkon tak bude k dispozici i pro hledání léku na Covid-19. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte reaguje na otázku kondenzátorů na kartách RTX 3000 Gigabyte reaguje na otázku kondenzátorů na kartách RTX 3000
Dosud jsme se věnovali mnohým z výrobců grafických karet, kteří mohou mít problémy s napájením a stabilitou RTX 3080 i RTX 3090. Mluví se ale především o RTX 3080 a nyní tu máme reakci dosud opomíjeného Gigabytu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Test Digital Foundry: hry pro Xbox One X na nových Series X fungují skvěle Test Digital Foundry: hry pro Xbox One X na nových Series X fungují skvěle
Server Digital Foundry se už mohl zaměřit na testy konzole Xbox Series X, která začala být rozesílána recenzentům. Ti tak budou mít před listopadovým vypuštěním na trh opravdu dost času na to, aby se s ní seznámili. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek