www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Tesla Roadster Elona Muska dokončil první oběh kolem Slunce

Tesla Roadster Elona Muska dokončil první oběh kolem Slunce
, , aktualita
Starman společně s červeným Tesla Roadsterem je už nejspíš stálým obyvatelem vesmíru. Od jeho vynesení do vesmíru uplynul už více než rok a půl a nedávno Muskovo vozidlo dokončilo oběh kolem Slunce. 
K oblíbeným
reklama
Elon Musk nechal při prvním úspěšném letu rakety Falcon Heavy od SpaceX vynést do vesmíru svůj červený Tesla Roadster i s figurínou Starman za volantem, protože první náklad Falcon Heavy musel být speciální, aby i mimo jiné přitáhl žádanou mediální pozornost. Šestého února 2018 Falcon Heavy se zkušebním nákladem odstartovala, čímž Tesle se Starmanem začalo jejich vesmírné putování za zvuků Space Oddity. Dráhu červeného vozidla je možné sledovat třeba díky neoficiální webové stránce whereisroadster.com
 
Nedávno podle údajů z této stránky Starman společně s elektromobilem dokončili svůj první oběh kolem Slunce. Muskovu vesmírnému vyslanci cesta okolo naší nejbližší hvězdy trvala 557 dnů. Za tu dobu červená Tesla stihla urazit už více než 1,2 miliardy kilometrů a během svého putování vesmírem stihla překročit svou záruku na 36 000 mil více než 21000krát. 
 
 
Ke své domovské planetě Zemi to ale Starman zrovna blízko nemá, protože je momentálně na opačné straně Slunce než Země. K mírnému přiblížení k naší planetě dojde například 6. listopadu 2020, kdy bude vzdálený asi 0,346 AU. Poblíž Marsu ve vzdálenosti "pouze" 0,05 AU se ocitne o měsíc dříve, 7. října 2020. Tesla Roadster a Starman se v dohledně době se Zemí nejspíš příliš nepozdraví. 
 
Třeba na osamělé cestovatele vesmírem narazí posádka kosmické lodi, která bude v budoucnu vykonávat některou z pilotovaných misí. Velké plány má sama společnost SpaceX, která se chce pustit do odkrývání tajů hlubokého vesmíru a vyslat kosmonauty na Mars. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Influencer chtěl tak zoufale doménu, že skončil ve vězení na 14 let Influencer chtěl tak zoufale doménu, že skončil ve vězení na 14 let
Rossi Lorathio Adams II, známý na sociálních sítích také jako Polo, to trochu přehnal se svou snahou o převzetí zabrané internetové domény. Objednaný útok na vlastníka domény mu vynesl 14 let vězení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Umělá inteligence NVIDIE tvoří 3D objekty z 2D snímků Umělá inteligence NVIDIE tvoří 3D objekty z 2D snímků
Na světlo světa se už dostala řada různých druhů umělé inteligence, v jejichž případě jeden neví, zda by měl tvůrcům děkovat, anebo se začít obávat o svou práci. Nyní to mohou řešit 3D grafici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Herní LCD AOC CU34G2: rychlý a rychlejší Herní LCD AOC CU34G2: rychlý a rychlejší
Společnost AOC si připravila dva velice podobné herní monitory CU34G2 a CU34G2X. Ty bychom od sebe na první pohled těžko rozeznali, a tak se můžeme podívat do specifikací, které říkají že CU34G2X je o chlup lepší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD vypustí do světa Adrenalin 2020, co přináší? AMD vypustí do světa Adrenalin 2020, co přináší?
Včera jsme se krátce podívali na dvě novinky, které mají nabídnout nové ovladače Adrenalin od společnosti AMD. Jednak to je Integer Scaling, díky němuž AMD dorovná nabídku konkurence, ale pak i Radeon Boost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
ASRock Radeon RX 5600 se 6 GB paměti se ukázaly u ECC ASRock Radeon RX 5600 se 6 GB paměti se ukázaly u ECC
Server VideoCardz nedávno vypustil do světa zprávu, že brzy v příštím roce máme ještě očekávat nástup grafických karet Radeon RX 5600 a přinejmenším verze XT. Ta by měla zaplnit místo mezi RX 5500 a 5700. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek