www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tesla se stěhuje z Kalifornie: Musk se zlobí, kvůli pandemii totiž nesmí vyrábět

Tesla se stěhuje z Kalifornie: Musk se zlobí, kvůli pandemii totiž nesmí vyrábět
, , aktualita
Elon Musk je velkým kritikem koronavirových opatření, která označuje za fašistická, a zákaz provozu jeho továrny ve Fremontu v Kalifornii ho naštval natolik, že se rozhodl přesunout sídlo společnosti jinam.
K oblíbeným
reklama
Koronavirová opatření mají velký vliv na společnost. Mnoho podniků je zavřených a má kvůli tomu finanční problémy. Jedním z těch, kterým lezou tato bezpečnostní opatření opravdu krkem, je Elon Musk. Ten je už na svém Twitteru v minulosti označil za fašistická, která nepatří do demokratických zemí. Stát Kalifornie mu navíc v továrně ve Fremontu zatrhl výrobu 23. března a dodnes ji nepovolil obnovit. Podle představitelů státu a zejména dočasného zdravotnického krizového štábu totiž Tesla nesplňuje kritéria pro znovuotevření. Musk totiž požadoval, aby byla jeho továrna vyrábějící elektromobily zahrnuta do kritické infrastruktury. Není však moc překvapivé, že ji do takové kategorie nechtějí zařadit.
 
Tesla logo
 
Musk se tak naštval a na svém Twitteru se do Kalifornie a štábu okresu Alameda pořádně obul. Dle jeho názoru se protiví nařízení guvernéra, prezidenta, ústavních svobod i selskému rozumu. Okamžitě tak na okres podává žalobu. Zároveň v jiném tweetu řekl i to, že Tesla okamžitě přesouvá své sídlo z Palo Alta v Kalifornii do Texasu nebo Nevady včetně většiny dalších programů. Pokud jde o továrnu ve Fremontu, která vyrábí auta, o její budoucnosti bude teprve rozhodnuto. Musk totiž neváhá přesunout z Kalifornie i výrobu vozů podle toho, jak se budou úřady dále chovat k této automobilce. Současně zmínil, že je Tesla posledním výrobcem aut, který zbyl v Kalifornii.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy
Společnost SpaceX vyvíjí mimo jiné i kosmickou loď Starship, s níž provedla už několik zkoušek. Ještě nikdy doposud ale prototyp Starship neletěl do takové výšky, jako tomu bude u plánovaného testu.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur
Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti se chystá vstoupit na trh už za několik dní a postupně se dostává do nabídky více a více obchodů. Známe už také ceny, které postupem času spíše klesají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik8 komentářů
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek20 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek