www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tesla stáhla žalobu na okres Alameda kvůli zákazu výroby

Tesla stáhla žalobu na okres Alameda kvůli zákazu výroby
, , aktualita
Koronavirová pandemie a Elon Musk, to je jedna velká komedie. Jeho automobilka zažalovala okres Alameda kvůli tomu, že mu nedovolil vyrábět v jeho továrně ve Fremontu, ačkoli vláda USA to dovolila. Žaloba ale byla nyní stažena.
K oblíbeným
reklama
Elon Musk je docela velkým odpůrcem koronavirových opatření, která označil za fašistická a odporující demokratickým principům. Dalším problémem bylo to, že ačkoli vláda USA začala automobilkám povolovat výrobu, kalifornský okres Alameda navzdory vládnímu povolení Tesle nepovolil spuštění výroby. Elon Musk se naštval a 9. května oznámil, že Tesla přestěhuje své sídlo z Kalifornie a okamžitě podá na okres žalobu, protože nerespektoval vládní povolení. Považoval něco takového za nefér, protože všechny jiné automobilky mohly vyrábět (ne všechny to však udělaly).
 
Tesla logo
 
Musk nicméně nečekal na výsledek soudu, který by se mohl táhnout měsíce, a patrně už okolo 11. května spustil výrobu. To vše se ale opět mění. Okres Alameda později Tesle skutečně povolil výrobu, tedy až poté, co ji Musk spustil sám od sebe ještě bez povolení. Nyní došlo k dohodě mezi oběma stranami a Tesla bez dalšího vysvětlení žalobu stáhla. Přestože zástupci okresu Alameda a kalifornského státu říkají, že se Tesla nebude nikam stěhovat, Musk nadále probírá možné lokality pro své nové sídlo a továrny.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Legendární hra Solitaire oslavila 30 let od svého vzniku Legendární hra Solitaire oslavila 30 let od svého vzniku
Operační systém Microsoft Windows 3.0 přišel s hrou Windows Solitaire v roce 1990, tedy už před 30 lety. Před pár dny tak oslavila kulaté 30leté výročí a stále ji hrají desítky milionů lidí každým dnem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dostupný robot Pumpkii se postará o mazlíčky, když nejste doma Dostupný robot Pumpkii se postará o mazlíčky, když nejste doma
Modulární robot Pumpkii odmění vašeho mazlíčka pamlskem, vyčistí kočičí toaletu nebo umožňuje oboustrannou komunikaci na dálku. Projekt se brzy objeví na Indiegogo a pro nejrychlejší zájemce bude dostupný za pouhých 99 dolarů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Levná napodobenina Nintendo Switch umí spustit klasické hry Levná napodobenina Nintendo Switch umí spustit klasické hry
V čínských e-shopech se objevil handheld, který připomíná Nintendo Switch. Tím však podobnost téměř končí, neboť tato konzole má výrazně horší parametry a nezvládne spustit hry pro Switch. Přesto se najde pár pozitiv.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Formát HEIC může být problémem, studenti kvůli němu propadli u zkoušky Formát HEIC může být problémem, studenti kvůli němu propadli u zkoušky
Jeden z nástupců JPEG, formát HEIC, který se používá např. v iPhonech, se stal nemalým problémem při studentských zkouškách. Jak se ukázalo, problémy s kompatibilitou dokáží překvapit kdekoli.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
GeForce Now se rozrůstá o 17 her, čtyři z nich jsou novinky na Steamu GeForce Now se rozrůstá o 17 her, čtyři z nich jsou novinky na Steamu
Nvidia přidává další tituly do své služby GeForce Now. Tentokrát se jedná o 17 her, přičemž několik z nich vyšlo hned po vydání na Steamu. Patří mezi ně sci-fi Observation nebo Hunting Simulator 2, ve kterém se hráč může vydat na virtuální lov.
23.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik