www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tesla stáhla žalobu na okres Alameda kvůli zákazu výroby

Tesla stáhla žalobu na okres Alameda kvůli zákazu výroby
, , aktualita
Koronavirová pandemie a Elon Musk, to je jedna velká komedie. Jeho automobilka zažalovala okres Alameda kvůli tomu, že mu nedovolil vyrábět v jeho továrně ve Fremontu, ačkoli vláda USA to dovolila. Žaloba ale byla nyní stažena.
K oblíbeným
reklama
Elon Musk je docela velkým odpůrcem koronavirových opatření, která označil za fašistická a odporující demokratickým principům. Dalším problémem bylo to, že ačkoli vláda USA začala automobilkám povolovat výrobu, kalifornský okres Alameda navzdory vládnímu povolení Tesle nepovolil spuštění výroby. Elon Musk se naštval a 9. května oznámil, že Tesla přestěhuje své sídlo z Kalifornie a okamžitě podá na okres žalobu, protože nerespektoval vládní povolení. Považoval něco takového za nefér, protože všechny jiné automobilky mohly vyrábět (ne všechny to však udělaly).
 
Tesla logo
 
Musk nicméně nečekal na výsledek soudu, který by se mohl táhnout měsíce, a patrně už okolo 11. května spustil výrobu. To vše se ale opět mění. Okres Alameda později Tesle skutečně povolil výrobu, tedy až poté, co ji Musk spustil sám od sebe ještě bez povolení. Nyní došlo k dohodě mezi oběma stranami a Tesla bez dalšího vysvětlení žalobu stáhla. Přestože zástupci okresu Alameda a kalifornského státu říkají, že se Tesla nebude nikam stěhovat, Musk nadále probírá možné lokality pro své nové sídlo a továrny.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD
Mít původní balení hry ze série Super Mario Bros. je v dnešní době velmi výnosné. Letos už některý díl této hry podruhé překonal všechny předchozí rekordy. Ten nynější se dostal na částku 156 tisíc USD, tedy zhruba 3,4 mil. Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů
Těžba kryptoměn opět začíná ohrožovat trh s grafickými kartami, a to v tu nejméně vhodnou dobu. Do toho přichází zpráva, že NVIDIA měla přímo těžařům prodat nové Ampere v hodnotě 175 milionů dolarů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek15 komentářů