www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tesla v Austrálii vyrobí virtuální 250MW solární elektrárnu

Tesla v Austrálii vyrobí virtuální 250MW solární elektrárnu
, , aktualita
Tesla už na jihu Austrálie postavila největší baterii na světě. Nyní zde pomůže vytvořit obrovskou virtuální solární elektrárnu s výkonem 250 MW a možností uchovat až 675 MWh energie. Do projektu se má zapojit 50 tisíc domácností.
K oblíbeným
reklama
Jižní Austrálie má vleklé problémy s elektřinou, které se projevují v blackoutech i jedné z nejvyšších cen elektřiny na světě. Proto zde Tesla nedávno postavila obrovskou 129MWh baterii, která už od spuštění prokázala svou užitečnost i schopnost výdělku. Nyní se spouští další velký projekt na jihu Austrálie, kde Tesla opět hraje velkou roli. Půjde o velkou virtuální sluneční elektrárnu s výkonem až 250 MW a schopností uchovat 675 MWh energie. Otázkou je, co to vlastně znamená ta "virtuální elektrárna".
 
Virtuální elektrárna Tesly
 
Jde o to, že nikde nebude žádná centrální plocha s obrovským množstvím solárních panelů, ty budou mít samotní uživatelé této elektřiny. Tesla zdarma nainstaluje solární panely domácnostem, které se přihlásí do programu. Vedle panelů o výkonu až 5 kW dostanou také 13,5kWh baterii Powerwall. Solární panely budou nabíjet baterii nebo budou přebytky posílány do sítě. Výhodou je tak větší stabilita, kdy bude mít soustava nejen schopnost vyrábět elektřinu, ale také ji může akumulovat v Powerwallech, což bude řídit počítač tak, aby nedocházelo k výkyvům v elektrické síti. Samotné domy tak vytvoří superbaterii o možnosti pojmout až 675 MWh, což je 5× více než má předchozí Muskova baterie. V případě problémů dokáže systém odpojit domy od sítě a ty pojedou na baterii.
 
Nikdo ale nic nedělá zadarmo, takže obyvatelé, kteří budou mít tyto solární panely, je sice nebudou platit, stále ale budou muset kupovat elektřinu. Nemohou si tedy nechat vše, co vyrobí, ale přesto tato elektřina bude o 30 % levnější než dnes, takže ušetří zhruba třetinu nákladů a nemají žádné vstupní náklady. Partneři projektu pak zase mohou přebytečnou část této elektřiny prodávat dál a jih Austrálie by měl mít konečně nižší ceny za energie i stabilnější rozvodnou síť.
 
Budování této elektrárny potrvá zhruba 4,5 roku. Austrálie chce začít nejprve s 1000 domácnostmi Housing Trust, tedy levnými nájemními domy pro sociálně slabé, kteří nižší cenu elektřiny uvítají nejvíce. Pokud vše proběhne hladce, bude se pokračovat dalšími 24 tisíci domácnostmi v Housing Trust a až pak se dostane na další.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce
Starship Mk1 včera prodělal tlakovou zatěžkávací zkoušku, kterou ovšem nevydržel a v horní části explodoval. Obešlo se to bez ohně i zranění obsluhy, ostatně neúspěch se dal očekávat. Co bude dál?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů
Intel se slovy Michelle Johnston Holthaus omluvil za zpožděné dodávky procesorů x86, čili v podstatě za to, že je nestačí vyrábět v potřebném množství. Potvrzuje tím, že nedostatek jeho procesorů je stále aktuální. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz
Od společnosti Philips jsme se dočkali dalšího zahnutého monitoru s obrovskou úhlopříčkou. Jde o model 439P9H, který má velký 43,4" VA panel s velmi vysokým kontrastem 3000:1. Potěší i 10bitovými barvami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Japonská banka věří Intelu, že díky seškrtaným cenám poroste Japonská banka věří Intelu, že díky seškrtaným cenám poroste
Analytik z Mizuho Bank spoléhá na cenové škrty, které Intel odstartoval s generací Cascade Lake-X, že zvednou jeho konkurenceschopnost vůči AMD a přinesou zvyšování jeho hodnoty na trhu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA NICER spatřil dosud nejjasnější rentgenový záblesk NASA NICER spatřil dosud nejjasnější rentgenový záblesk
NICER je přístroj, který nám nedávno ukázal působivý snímek oblohy v rentgenovém spektru. Jde přitom o zařízení nainstalované na Mezinárodní vesmírné stanici a to nedávno spatřilo svůj nejjasnější záblesk. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek