www.svethardware.cz
>
>
>
>

The Boring Company Elona Muska dokončila hloubení tunelu v Las Vegas

The Boring Company Elona Muska dokončila hloubení tunelu v Las Vegas
, , aktualita
V Las Vegas Convention Center buduje společnost The Boring Company dva tunely, přičemž nedávno dokončila hloubení jednoho z nich. Tato událost byla v podobě videa sdílena i na Twitteru. 
K oblíbeným
reklama
Společnost The Boring Company, jejíž zakladatel je americký podnikatel Elon Musk známý především díky firmám SpaceX nebo Tesla, dokončila hloubení prvního ze dvou tunelů, které mají být pod Las Vegas Convention Center, kde se každoročně koná například známý veletrh CES. Tunely jsou určené pro podzemní dopravní systém sloužící ke spojení jednotlivých hal vysokorychlostními transportními prostředky. O výstavbě tunelů v Las Vegas se mluvilo už i na začátku loňského roku
 
Na Twitteru se nedávno objevilo video zveřejněné LVCVA (Las Vegas Convention and Visitors Authority), které ukazuje "průlom" ve stavbě tunelového systému. Stroj na zveřejněných záběrech totiž proráží finální úsek připravovaného tunelu. 
 
 
The Boring Company hloubila přes jeden kilometr dlouhý tunel asi 12 metrů pod zemí tři měsíce. Výstavba by měla stát okolo 52,2 milionů dolarů, což je přibližně 1,2 miliardy korun a projekt by měl být podle plánů hotový do ledna 2021, kdy by mohl sloužit k přepravě návštěvníků veletrhu CES 2021. Elektrická vozidla by měla být schopná tunely přepravit až 4400 lidí za hodinu, přičemž by měla dramaticky zkrátit dobu potřebnou na přesuny po komplexu. Do budoucna se plánuje rozšíření tunelů i do dalších částí Las Vegas. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů