www.svethardware.cz
>
>
>
>

The Boring Company má stavět tunel v Las Vegas

The Boring Company má stavět tunel v Las Vegas
, , aktualita
Společnost The Boring Company Elona Muska byla vybrána, aby v Las Vegas postavila svůj další tunel. Chtějí zde, aby dráha vozila návštěvníky veletrhu CES 2021, Musk by ale chtěl mít dráhu hotovou ještě dřív.
K oblíbeným
reklama
Před čtvrt rokem otevřel Elon Musk a jeho The Boring Company svůj první tunel pod Los Angeles a ve výhledu jsou další tunely (byť např. v Chicagu to teď vypadá, že se možná nic stavět nebude). Dalším novým projektem pro společnost bude patrně tunel v Las Vegas. Zdejší Las Vegas Convention Center, kde se každoročně koná např. i veletrh CES, totiž chce spojit výstavní haly vysokorychlostními dopravními prostředky. Centrum totiž plánuje rozšíření komplexu až na rozlohu 200 akrů (0,8 km2) pro CES 2021. Mezi nejvzdálenějšími budovami to ale budou zhruba 2 míle (3,2 km), což není zas tak málo a vysokorychlostní systém by přišel vhod.
 
The Boring Company tunel pod Las Vegas
 
klikněte pro zvětšení
 
14členná komise probírala několik možností a rozhodla se, že nový systém dopravy bude stavět The Boring Company. Podle ní totiž návrh společnosti ve srovnání s tradičními pozemními metodami přináší velmi nízký dopad na chodce i okolní provoz, nabídne také mnohem vyšší rychlost transportu, a to vše při stále přijatelných nákladech. Počítá se s převozem 11 tisíc lidí za hodinu a předpokládané náklady se pohybují mezi 35 až 55 miliony USD podle toho, kolik stanic a tunelů se nakonec vybuduje. V plánu je totiž několik variant (viz snímek výše).
 
The Boring Company tunel pod Las Vegas
 
klikněte pro zvětšení
 
Konečné rozhodnutí však zatím nepadlo, takže je i nadále možné, že společnost nakonec tunec nebude stavět. Rozhodne se tak v červnu letošního roku. Ačkoli centrum chce mít dráhu připravenou pro CES 2021 (ten se koná na úplném začátku roku 2021), Elon Musk tvrdí, že dráha bude v provozu už koncem letošního roku, tedy o rok dříve, než je potřeba. Navíc je možné, že se do projektu zapojí i celé město a dráha bude prodloužena i na Las Vegas Strip, Las Vegas Stadium a McCarran International Airport.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné? GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?
Výsledky spojené s grafickou kartou GeForce GTX 1650 se objevily v benchmarku Final Fantasy XV a vyhrabal je jako obvykle TUM APISAK. Hlavní informace je, že GTX 1650 by měla mít víceméně stejný výkon jako GTX 1050 Ti. Je to dost? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve konečně ukázali novou podobu Steamu Valve konečně ukázali novou podobu Steamu
Ve světle zpráv o nástupu obchodu Epic Games Store působí Steam jako platforma, jejíž provozovatel se ještě nevzpamatoval z utrženého šoku. Nicméně my bychom se brzy měli dočkat alespoň přepracovaného rozhraní slibovaného už řadu let. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala