www.svethardware.cz
>
>
>
>

The Boring Company má stavět tunel v Las Vegas

The Boring Company má stavět tunel v Las Vegas
, , aktualita
Společnost The Boring Company Elona Muska byla vybrána, aby v Las Vegas postavila svůj další tunel. Chtějí zde, aby dráha vozila návštěvníky veletrhu CES 2021, Musk by ale chtěl mít dráhu hotovou ještě dřív.
K oblíbeným
reklama
Před čtvrt rokem otevřel Elon Musk a jeho The Boring Company svůj první tunel pod Los Angeles a ve výhledu jsou další tunely (byť např. v Chicagu to teď vypadá, že se možná nic stavět nebude). Dalším novým projektem pro společnost bude patrně tunel v Las Vegas. Zdejší Las Vegas Convention Center, kde se každoročně koná např. i veletrh CES, totiž chce spojit výstavní haly vysokorychlostními dopravními prostředky. Centrum totiž plánuje rozšíření komplexu až na rozlohu 200 akrů (0,8 km2) pro CES 2021. Mezi nejvzdálenějšími budovami to ale budou zhruba 2 míle (3,2 km), což není zas tak málo a vysokorychlostní systém by přišel vhod.
 
The Boring Company tunel pod Las Vegas
 
klikněte pro zvětšení
 
14členná komise probírala několik možností a rozhodla se, že nový systém dopravy bude stavět The Boring Company. Podle ní totiž návrh společnosti ve srovnání s tradičními pozemními metodami přináší velmi nízký dopad na chodce i okolní provoz, nabídne také mnohem vyšší rychlost transportu, a to vše při stále přijatelných nákladech. Počítá se s převozem 11 tisíc lidí za hodinu a předpokládané náklady se pohybují mezi 35 až 55 miliony USD podle toho, kolik stanic a tunelů se nakonec vybuduje. V plánu je totiž několik variant (viz snímek výše).
 
The Boring Company tunel pod Las Vegas
 
klikněte pro zvětšení
 
Konečné rozhodnutí však zatím nepadlo, takže je i nadále možné, že společnost nakonec tunec nebude stavět. Rozhodne se tak v červnu letošního roku. Ačkoli centrum chce mít dráhu připravenou pro CES 2021 (ten se koná na úplném začátku roku 2021), Elon Musk tvrdí, že dráha bude v provozu už koncem letošního roku, tedy o rok dříve, než je potřeba. Navíc je možné, že se do projektu zapojí i celé město a dráha bude prodloužena i na Las Vegas Strip, Las Vegas Stadium a McCarran International Airport.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2 Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2
Na závěr pracovního týdne si můžeme zaslintat nad PC verzí hry Red Dead Redemption 2. Ta byla vylepšena i z grafického hlediska právě s ohledem na možnosti a výkon moderních osobních počítačů. A je to vidět.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon? Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon?
Autoři hry World of Tanks se nedávno pochlubili tím, že do své hry implementovali ray tracing, který bude moci pracovat pod DirectX 11 a nebude potřebovat žádný zvláštní hardware, čili GeForce RTX. Jak to funguje? 
Včera, recenze, Jan Vítek5 komentářů