www.svethardware.cz
>
>
>
>

The Boring Company má stavět tunel v Las Vegas

The Boring Company má stavět tunel v Las Vegas
, , aktualita
Společnost The Boring Company Elona Muska byla vybrána, aby v Las Vegas postavila svůj další tunel. Chtějí zde, aby dráha vozila návštěvníky veletrhu CES 2021, Musk by ale chtěl mít dráhu hotovou ještě dřív.
K oblíbeným
reklama
Před čtvrt rokem otevřel Elon Musk a jeho The Boring Company svůj první tunel pod Los Angeles a ve výhledu jsou další tunely (byť např. v Chicagu to teď vypadá, že se možná nic stavět nebude). Dalším novým projektem pro společnost bude patrně tunel v Las Vegas. Zdejší Las Vegas Convention Center, kde se každoročně koná např. i veletrh CES, totiž chce spojit výstavní haly vysokorychlostními dopravními prostředky. Centrum totiž plánuje rozšíření komplexu až na rozlohu 200 akrů (0,8 km2) pro CES 2021. Mezi nejvzdálenějšími budovami to ale budou zhruba 2 míle (3,2 km), což není zas tak málo a vysokorychlostní systém by přišel vhod.
 
The Boring Company tunel pod Las Vegas
 
klikněte pro zvětšení
 
14členná komise probírala několik možností a rozhodla se, že nový systém dopravy bude stavět The Boring Company. Podle ní totiž návrh společnosti ve srovnání s tradičními pozemními metodami přináší velmi nízký dopad na chodce i okolní provoz, nabídne také mnohem vyšší rychlost transportu, a to vše při stále přijatelných nákladech. Počítá se s převozem 11 tisíc lidí za hodinu a předpokládané náklady se pohybují mezi 35 až 55 miliony USD podle toho, kolik stanic a tunelů se nakonec vybuduje. V plánu je totiž několik variant (viz snímek výše).
 
The Boring Company tunel pod Las Vegas
 
klikněte pro zvětšení
 
Konečné rozhodnutí však zatím nepadlo, takže je i nadále možné, že společnost nakonec tunec nebude stavět. Rozhodne se tak v červnu letošního roku. Ačkoli centrum chce mít dráhu připravenou pro CES 2021 (ten se koná na úplném začátku roku 2021), Elon Musk tvrdí, že dráha bude v provozu už koncem letošního roku, tedy o rok dříve, než je potřeba. Navíc je možné, že se do projektu zapojí i celé město a dráha bude prodloužena i na Las Vegas Strip, Las Vegas Stadium a McCarran International Airport.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Windows 10 May 2019 jsou tu Windows 10 May 2019 jsou tu
Microsoft ohlásil, že Windows 10 ve verzi May 2019 Update jsou oficiálně k dispozici, takže i sám je začal rozšiřovat na první počítače prostřednictvím Windows Update. A jako obvykle máme možnost na nic nečekat a rovnou nový systém instalovat.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Mozilla vydává Firefox 67, zrychluje a zvyšuje soukromí Mozilla vydává Firefox 67, zrychluje a zvyšuje soukromí
Nová verze internetového prohlížeče Mozilla Firefox 67 přináší opět několik zajímavých vylepšení. Vývojáři slibují další navýšení rychlosti a menší paměťovou náročnost, slibují také zvýšení soukromí a boj proti těžbě kryptoměn.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené PC sestavy: květen 2019 Doporučené PC sestavy: květen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek52 komentářů
Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent
Poslední finanční výsledky automobilky Tesla nebyly vůbec pozitivní. Elon Musk to tak nehodlá nechat a nechal se slyšet, že od nynějška se bude kontrolovat každý utracený cent, aby se náklady snížily na naprosté minimum.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Obnovení Windows 10 po aktualizaci systému tropí závažné problémy Obnovení Windows 10 po aktualizaci systému tropí závažné problémy
Funkce System Restore ve Windows 10 nefunguje správně, jak dle svého průvodce pro řešení problému potvrzuje sám Microsoft. Dočkat se kvůli ní můžeme rovnou poškozené instalace systému, takže co s tím?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře