www.svethardware.cz
>
>
>
>

Threadripper přijdou 10. srpna, mají originální balení

Threadripper přijdou 10. srpna, mají originální balení
, , aktualita
Společnost AMD se chystá v první polovině srpna vypustit na trh své procesory Threadripper nabízející až 16 jader, a to jako vůbec první modely na desktopových platformách. Podívat se můžeme na jejich originální balení. 
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD ještě před tím představí procesory Ryzen 3 (tento čtvrtek), ovšem na ty můžeme být mnohem méně zvědaví, však čtyřjádrový Ryzen už na trhu máme v podobě jednoho z modelů Ryzen 5, od nichž se Ryzen 3 budou lišit především absencí SMT. Nyní ale chceme mluvit o procesorech Threadripper, s jejichž pomocí AMD předhoní Intel a jako první do HEDT segmentu uvede 16jádrový procesor a možná také první 12jádrový. To závisí na tom, jak si Intel pospíší nebo nepospíší s Core i9-7920X, jemuž se budeme dnes také věnovat. 
 
 
Lisa Su už v třičku EPYC a s Ryzenem 7 za zády stačila představit zajímavé balení procesorů Threadripper,které vypadá tak trochu jako starý televizor. Je poměrně velké, což odpovídá zatím nepotvrzeným informacím, že tyto procesory se budou prodávat také s přibaleným vodním chladičem.  
 
 
Balení procesorů Threadripper má rozměry přibližně 18 x 24 x 14 cm a skrz průhlednou přední část s příslušnými logy a jakousi duhovkou můžeme vidět prosvítající heatspreader procesoru, ale nic víc. 
 
Na trh se mají, alespoň prozatím, dostat dvě verze, a to 1950X a 1920X. Threadripper 1950X nabídne 16C/32T, takty 3,4 až 4 GHz plus možná něco navíc díky XFR a 32 MB L3 cache. Zapotřebí bude kvalitní chlazení, neboť toto CPU má TDP 180 W. Slabší model 1920X má 12C/24T s takty 3,5 až 4 GHz (opět je tu XFR), nejspíše také 32 MB L3 cache a stejné TDP. Očekávají se ceny 999 a 799 USD. 

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář