www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba dynaEdge AR100: brýle pro rozšířenou realitu s Windows

Toshiba dynaEdge AR100: brýle pro rozšířenou realitu s Windows
, , aktualita
Pro vytvoření rozšířené reality nám poslouží nové brýle dynaEdge AR100 od společnosti Toshiba, která tvoří dohromady dva kusy - samotné brýle zajišťující rozhraní pro uživatele a pak počítač s Windows 10 Pro do kapsy. 
reklama
Toshiba tak v rámci dynaEdge AR100 kombinuje malé přenosné PC se systémem Windows 10 Pro s brýlemi pro rozšířenou realitu, které mají snést i nasazení v průmyslu, takže jsou určeny především pro podnikové zákazníky. Ono PC má svůj vlastní název, a to dynaEdge DE-100 Mobile Mini PC. A k čemu má vůbec celý tento produkt sloužit? Jde o prohlížení dokumentů, videotelefonii, funkci přenášení živého obrazu (See-What-I-See), focení a pořizování videí, notifikace a upozornění, instruování uživatele a je tu i možnost skenování čárových kódů. 
 
 
Z toho pak vyplývají i možnosti využití, kam patří správa, konzultace s experty na dálku, QA inspekce a audity, logistika, atd. A že nejde o zařízení pro běžné spotřebitele, pak tomu odpovídá i cena 1900 USD. To je navíc pouze startovní částka, neboť k dispozici bude více modelů poskytujících různé procesory, paměť a úložný prostor a pak tu jsou také celé vývojářské sady.  
 
Brýle mají hmotnost pod 60 gramů a jejich integrovaný mikrodisplej vytvoří obraz jako 4,1" displej sledovaný ze vzdálenosti 35 cm. Zařízení má v sobě také 5Mpix POV kameru, akcelerometr, gyroskop a zajištěn je samozřejmě i zvuk čítající také dva mikrofony s funkcí potlačení okolního hluku. Počítač dynaEdge DE-100 Mobile Mini PC má v sobě integrované GPS a jeho rozměry jsou 165 x 84 x 30 mm a hmotnost cca 0,3 kg. Mezi možnosti ovládání patří touchpad a také pět tlačítek přímo na počítači, přičemž onen touchpad je přímo na brýlích stejně jako čtečka otisků prstů. 
 
Pro napájení dynaEdge DE-100 budeme moci využít odnímatelnou baterii a také se připravuje externí bateriová nabíječka pro prodloužení výdrže. Její energie bude potřeba pro procesor Intel Core M 6. generace s Intel HD Graphics a také Intel Dual Band Wireless-AC 8260 802.11ac Wi-Fi.
 
Nové dynaEdge AR Smart Glasses budou k dispozici i s příslušenstvím od druhého čtvrtletí tohoto roku, které už brzy začne.  
 
reklama
Nejnovější články
ADATA uvádí své nejrychlejší SSD pro běžné sestavy: XPG SX8200 ADATA uvádí své nejrychlejší SSD pro běžné sestavy: XPG SX8200
Dosud nejrychlejším modelem SSD určeným pro běžné počítače se pochlubila společnost ADATA, která jej vysílá na trh pod označením XPG SX8200. Jde pochopitelně o model pro NVMe, který využívá výkon rozhraní PCIe 3.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Pevný disk Seagate Exos vytáhne propustnost až na 480 MB/s Pevný disk Seagate Exos vytáhne propustnost až na 480 MB/s
Seagate dokazuje, že pevné disky ještě neřekly poslední slovo ani z hlediska datové propustnosti. Uvádí totiž heliem plněné disky Exos, které slibují sekvenční přenosy dat až 480 MB/s, což je na HDD velice slušné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
SpaceX prý postaví svou BFR v Los Angeles ve zbrusu novém zařízení SpaceX prý postaví svou BFR v Los Angeles ve zbrusu novém zařízení
Nedávno jsme přinesli informaci, že společnost SpaceX chce už přibližně za rok poprvé otestovat svou raketu BFR. Je tak už na čase, aby ta byla ve výstavbě, a to dle všeho v Los Angeles, z čehož ale prý nemají radost někteří členové Kongresu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Postavte si "Commodore 64" z Raspberry Pi Postavte si "Commodore 64" z Raspberry Pi
Už tento měsíc se má na trh dostat miniverze počítače Commodore 64 za oficiální cenu 70 dolarů. Pokud si ale chcete jeho obdobu postavit sami, můžete využít návod, který popisuje, jak si jej vytvořit doma za ještě nižší částku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Profesor kosmologie objevil Mars Profesor kosmologie objevil Mars
Profesor Peter Dunsby z Univerzity v Kapském městě ohlásil objev velice jasného pohybujícího se objektu, který v dané oblasti sledování předtím nebyl. Ohlásil jej jako objekt ATel 11448, což by později jistě velice rád chtěl vzít zpět. 
Včera, aktualita, Jan Vítek