www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba dynaEdge AR100: brýle pro rozšířenou realitu s Windows

Toshiba dynaEdge AR100: brýle pro rozšířenou realitu s Windows
, , aktualita
Pro vytvoření rozšířené reality nám poslouží nové brýle dynaEdge AR100 od společnosti Toshiba, která tvoří dohromady dva kusy - samotné brýle zajišťující rozhraní pro uživatele a pak počítač s Windows 10 Pro do kapsy. 
reklama
Toshiba tak v rámci dynaEdge AR100 kombinuje malé přenosné PC se systémem Windows 10 Pro s brýlemi pro rozšířenou realitu, které mají snést i nasazení v průmyslu, takže jsou určeny především pro podnikové zákazníky. Ono PC má svůj vlastní název, a to dynaEdge DE-100 Mobile Mini PC. A k čemu má vůbec celý tento produkt sloužit? Jde o prohlížení dokumentů, videotelefonii, funkci přenášení živého obrazu (See-What-I-See), focení a pořizování videí, notifikace a upozornění, instruování uživatele a je tu i možnost skenování čárových kódů. 
 
 
Z toho pak vyplývají i možnosti využití, kam patří správa, konzultace s experty na dálku, QA inspekce a audity, logistika, atd. A že nejde o zařízení pro běžné spotřebitele, pak tomu odpovídá i cena 1900 USD. To je navíc pouze startovní částka, neboť k dispozici bude více modelů poskytujících různé procesory, paměť a úložný prostor a pak tu jsou také celé vývojářské sady.  
 
Brýle mají hmotnost pod 60 gramů a jejich integrovaný mikrodisplej vytvoří obraz jako 4,1" displej sledovaný ze vzdálenosti 35 cm. Zařízení má v sobě také 5Mpix POV kameru, akcelerometr, gyroskop a zajištěn je samozřejmě i zvuk čítající také dva mikrofony s funkcí potlačení okolního hluku. Počítač dynaEdge DE-100 Mobile Mini PC má v sobě integrované GPS a jeho rozměry jsou 165 x 84 x 30 mm a hmotnost cca 0,3 kg. Mezi možnosti ovládání patří touchpad a také pět tlačítek přímo na počítači, přičemž onen touchpad je přímo na brýlích stejně jako čtečka otisků prstů. 
 
Pro napájení dynaEdge DE-100 budeme moci využít odnímatelnou baterii a také se připravuje externí bateriová nabíječka pro prodloužení výdrže. Její energie bude potřeba pro procesor Intel Core M 6. generace s Intel HD Graphics a také Intel Dual Band Wireless-AC 8260 802.11ac Wi-Fi.
 
Nové dynaEdge AR Smart Glasses budou k dispozici i s příslušenstvím od druhého čtvrtletí tohoto roku, které už brzy začne.  
 
reklama
Nejnovější články
Čína na Chaj-nanu možná zruší cenzuru internetu kvůli turismu Čína na Chaj-nanu možná zruší cenzuru internetu kvůli turismu

Turisté se i na dovolené velmi rádi připojují na internet a zejména sociální sítě. Čína jim v tomto ale dost hází klacky pod nohy svým Velkým firewallem. Na ostrově Chaj-nan jej ale kvůli turistům možná vypne.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru
Elektromobily nemají rády přílišnou zimu, ale ani přílišné vedro. Mercedes-Benz tak chystané elektrické SUV EQC v rámci testů prohnal nejen třeskutými mrazy, ale a nyní i 50stupňovými vedry ve Španělsku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft na starších PC bez SSE2 nebude podporovat Windows 7 Microsoft na starších PC bez SSE2 nebude podporovat Windows 7
Microsoft se v posledních letech nechová moc pěkně k uživatelům starších systémů Windows i staršího hardwaru. Dokládá to i nový fakt, že nyní byla potichu utnuta důležitá bezpečnostní podpora systému Windows 7 na starším hardwaru. 
22.6.2018, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
NVIDII se prý ve velkém vrací nepotřebná GPU Pascal, pozdrží to nástup další generace? NVIDII se prý ve velkém vrací nepotřebná GPU Pascal, pozdrží to nástup další generace?
NVIDIA se dle nejnovějších zpráv asi poněkud přepočítala s ohledem na odbyt grafických čipů GeForce, které se jí nyní ve velkém vrací jako nepotřebné. To by mohlo logicky ohrozit očekávaný nástup další generace karet.
22.6.2018, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Digital Key 1.0: univerzální odemykání aut smartphonem blíže realitě Digital Key 1.0: univerzální odemykání aut smartphonem blíže realitě
Automobilky i technologické společnosti se konečně spojily a vytvořily konsorcium pro vývoj digitálních klíčů pro auta. Univerzální odemykání automobilů pomocí smartphonů tak bude konečně standardizované.
22.6.2018, aktualita, Milan Šurkala