www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba dynaEdge AR100: brýle pro rozšířenou realitu s Windows

Toshiba dynaEdge AR100: brýle pro rozšířenou realitu s Windows
, , aktualita
Pro vytvoření rozšířené reality nám poslouží nové brýle dynaEdge AR100 od společnosti Toshiba, která tvoří dohromady dva kusy - samotné brýle zajišťující rozhraní pro uživatele a pak počítač s Windows 10 Pro do kapsy. 
reklama
Toshiba tak v rámci dynaEdge AR100 kombinuje malé přenosné PC se systémem Windows 10 Pro s brýlemi pro rozšířenou realitu, které mají snést i nasazení v průmyslu, takže jsou určeny především pro podnikové zákazníky. Ono PC má svůj vlastní název, a to dynaEdge DE-100 Mobile Mini PC. A k čemu má vůbec celý tento produkt sloužit? Jde o prohlížení dokumentů, videotelefonii, funkci přenášení živého obrazu (See-What-I-See), focení a pořizování videí, notifikace a upozornění, instruování uživatele a je tu i možnost skenování čárových kódů. 
 
 
Z toho pak vyplývají i možnosti využití, kam patří správa, konzultace s experty na dálku, QA inspekce a audity, logistika, atd. A že nejde o zařízení pro běžné spotřebitele, pak tomu odpovídá i cena 1900 USD. To je navíc pouze startovní částka, neboť k dispozici bude více modelů poskytujících různé procesory, paměť a úložný prostor a pak tu jsou také celé vývojářské sady.  
 
Brýle mají hmotnost pod 60 gramů a jejich integrovaný mikrodisplej vytvoří obraz jako 4,1" displej sledovaný ze vzdálenosti 35 cm. Zařízení má v sobě také 5Mpix POV kameru, akcelerometr, gyroskop a zajištěn je samozřejmě i zvuk čítající také dva mikrofony s funkcí potlačení okolního hluku. Počítač dynaEdge DE-100 Mobile Mini PC má v sobě integrované GPS a jeho rozměry jsou 165 x 84 x 30 mm a hmotnost cca 0,3 kg. Mezi možnosti ovládání patří touchpad a také pět tlačítek přímo na počítači, přičemž onen touchpad je přímo na brýlích stejně jako čtečka otisků prstů. 
 
Pro napájení dynaEdge DE-100 budeme moci využít odnímatelnou baterii a také se připravuje externí bateriová nabíječka pro prodloužení výdrže. Její energie bude potřeba pro procesor Intel Core M 6. generace s Intel HD Graphics a také Intel Dual Band Wireless-AC 8260 802.11ac Wi-Fi.
 
Nové dynaEdge AR Smart Glasses budou k dispozici i s příslušenstvím od druhého čtvrtletí tohoto roku, které už brzy začne.  
 
reklama
Nejnovější články
NVIDIA i AMD získávají pozitivní ohlasy analytiků NVIDIA i AMD získávají pozitivní ohlasy analytiků
NVIDIA v poslední době nesbírala velké pochvaly od analytiků. Ovšem i mezi nimi se samozřejmě najdou různé názory a ty pozitivní přicházejí z Bank of America. Doporučení investovat se také objevila ve spojitosti s AMD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2080 se předvedla na suchém ledu GeForce RTX 2080 se předvedla na suchém ledu
Overclocker Der8auer se odhodlal k netradičnímu pokusu o přetaktování grafické karty, a to modelu GeForce GTX 2080 s využitím suchého ledu. Co tento pokus přinesl, na to se můžeme nyní podívat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Chrome 69: čelní útok na naše soukromí? Chrome 69: čelní útok na naše soukromí?
Google před verzí Chrome 69 nabídl ve svém prohlížeči volitelnou možnost přihlásit se k příslušnému účtu, aby bylo možné synchronizovat třeba záložky mezi různými zařízeními. S verzí 69 se ale způsob přihlašování mění. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Japonská Hayabusa-2 odhodila roboty na povrch asteroidu Ryugu Japonská Hayabusa-2 odhodila roboty na povrch asteroidu Ryugu
Japonská JAXA v poslední době neměla moc štěstí, ale na svou sondu Hayabusa-2 zatím může být pyšná. Ta už před prázdninami dostihla asteroid Ryugu a nyní na něj z výšky jen 55 metrů shodila dva roboty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Video: Fotbaloví fanoušci protestovali proti eSports Video: Fotbaloví fanoušci protestovali proti eSports
Nedělní zápas švýcarské fotbalové ligy musel být přerušen kvůli tenisovým míčkům a gamepadům, které na hřiště házeli nespokojení fanoušci. Důvodem jsou plány, že by každý prvoligový klub musel mít i vlastní eSports tým.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik4 komentáře