reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Toshiba dynaEdge AR100: brýle pro rozšířenou realitu s Windows

12.3.2018, Jan Vítek, aktualita
Toshiba dynaEdge AR100: brýle pro rozšířenou realitu s Windows
Pro vytvoření rozšířené reality nám poslouží nové brýle dynaEdge AR100 od společnosti Toshiba, která tvoří dohromady dva kusy - samotné brýle zajišťující rozhraní pro uživatele a pak počítač s Windows 10 Pro do kapsy. 
Toshiba tak v rámci dynaEdge AR100 kombinuje malé přenosné PC se systémem Windows 10 Pro s brýlemi pro rozšířenou realitu, které mají snést i nasazení v průmyslu, takže jsou určeny především pro podnikové zákazníky. Ono PC má svůj vlastní název, a to dynaEdge DE-100 Mobile Mini PC. A k čemu má vůbec celý tento produkt sloužit? Jde o prohlížení dokumentů, videotelefonii, funkci přenášení živého obrazu (See-What-I-See), focení a pořizování videí, notifikace a upozornění, instruování uživatele a je tu i možnost skenování čárových kódů. 
 
 
Z toho pak vyplývají i možnosti využití, kam patří správa, konzultace s experty na dálku, QA inspekce a audity, logistika, atd. A že nejde o zařízení pro běžné spotřebitele, pak tomu odpovídá i cena 1900 USD. To je navíc pouze startovní částka, neboť k dispozici bude více modelů poskytujících různé procesory, paměť a úložný prostor a pak tu jsou také celé vývojářské sady.  
 
Brýle mají hmotnost pod 60 gramů a jejich integrovaný mikrodisplej vytvoří obraz jako 4,1" displej sledovaný ze vzdálenosti 35 cm. Zařízení má v sobě také 5Mpix POV kameru, akcelerometr, gyroskop a zajištěn je samozřejmě i zvuk čítající také dva mikrofony s funkcí potlačení okolního hluku. Počítač dynaEdge DE-100 Mobile Mini PC má v sobě integrované GPS a jeho rozměry jsou 165 x 84 x 30 mm a hmotnost cca 0,3 kg. Mezi možnosti ovládání patří touchpad a také pět tlačítek přímo na počítači, přičemž onen touchpad je přímo na brýlích stejně jako čtečka otisků prstů. 
 
Pro napájení dynaEdge DE-100 budeme moci využít odnímatelnou baterii a také se připravuje externí bateriová nabíječka pro prodloužení výdrže. Její energie bude potřeba pro procesor Intel Core M 6. generace s Intel HD Graphics a také Intel Dual Band Wireless-AC 8260 802.11ac Wi-Fi.
 
Nové dynaEdge AR Smart Glasses budou k dispozici i s příslušenstvím od druhého čtvrtletí tohoto roku, které už brzy začne.  
 
reklama
reklama