www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba dynaEdge AR100: brýle pro rozšířenou realitu s Windows

Toshiba dynaEdge AR100: brýle pro rozšířenou realitu s Windows
, , aktualita
Pro vytvoření rozšířené reality nám poslouží nové brýle dynaEdge AR100 od společnosti Toshiba, která tvoří dohromady dva kusy - samotné brýle zajišťující rozhraní pro uživatele a pak počítač s Windows 10 Pro do kapsy. 
reklama
Toshiba tak v rámci dynaEdge AR100 kombinuje malé přenosné PC se systémem Windows 10 Pro s brýlemi pro rozšířenou realitu, které mají snést i nasazení v průmyslu, takže jsou určeny především pro podnikové zákazníky. Ono PC má svůj vlastní název, a to dynaEdge DE-100 Mobile Mini PC. A k čemu má vůbec celý tento produkt sloužit? Jde o prohlížení dokumentů, videotelefonii, funkci přenášení živého obrazu (See-What-I-See), focení a pořizování videí, notifikace a upozornění, instruování uživatele a je tu i možnost skenování čárových kódů. 
 
 
Z toho pak vyplývají i možnosti využití, kam patří správa, konzultace s experty na dálku, QA inspekce a audity, logistika, atd. A že nejde o zařízení pro běžné spotřebitele, pak tomu odpovídá i cena 1900 USD. To je navíc pouze startovní částka, neboť k dispozici bude více modelů poskytujících různé procesory, paměť a úložný prostor a pak tu jsou také celé vývojářské sady.  
 
Brýle mají hmotnost pod 60 gramů a jejich integrovaný mikrodisplej vytvoří obraz jako 4,1" displej sledovaný ze vzdálenosti 35 cm. Zařízení má v sobě také 5Mpix POV kameru, akcelerometr, gyroskop a zajištěn je samozřejmě i zvuk čítající také dva mikrofony s funkcí potlačení okolního hluku. Počítač dynaEdge DE-100 Mobile Mini PC má v sobě integrované GPS a jeho rozměry jsou 165 x 84 x 30 mm a hmotnost cca 0,3 kg. Mezi možnosti ovládání patří touchpad a také pět tlačítek přímo na počítači, přičemž onen touchpad je přímo na brýlích stejně jako čtečka otisků prstů. 
 
Pro napájení dynaEdge DE-100 budeme moci využít odnímatelnou baterii a také se připravuje externí bateriová nabíječka pro prodloužení výdrže. Její energie bude potřeba pro procesor Intel Core M 6. generace s Intel HD Graphics a také Intel Dual Band Wireless-AC 8260 802.11ac Wi-Fi.
 
Nové dynaEdge AR Smart Glasses budou k dispozici i s příslušenstvím od druhého čtvrtletí tohoto roku, které už brzy začne.  
 
reklama
Nejnovější články
Cenzurovaný Google Dragonfly pro Čínu byl poslán k ledu Cenzurovaný Google Dragonfly pro Čínu byl poslán k ledu
Cenzurovaný vyhledávač Google Dragonfly je velkým tématem, proti kterému se bouří i samotní pracovníci v Googlu. Negativní odezva i další problémy ale stojí za tím, že se Google rozhodl projekt ukončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Astronomové našli nejvzdálenější známý objekt naší soustavy: Farout Astronomové našli nejvzdálenější známý objekt naší soustavy: Farout
Astronomové potvrdili, že stále ještě nemusíme znát všechny velké objekty naší soustavy. Tím narážíme na tzv. devátou planetu, která tedy nyní objevena nebyla, ale máme tu něco jiného: asi 500km planetku Farout. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s
JEDEC Solid State Technology Association přišla s vylepšeným standardem pro paměti typu High Bandwidth Memory (HBM). Jedná se o verzi slibující paměťovou propustnost 307 GB/s. Co to znamená? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2060 očekáváme v polovině ledna, akcie NVIDIE stále ztrácí GeForce RTX 2060 očekáváme v polovině ledna, akcie NVIDIE stále ztrácí
NVIDIA se rozhodla, že v tomto roce ještě nevyšle na trh nový mainstream a rozhodnutí to mělo být založené čistě na tom, že se to poněkud přepísklo s výrobou starých Pascalů. Co se týče akcií, NVIDIA na tom není lépe, spíš naopak. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Microsoft 365 Consumer: celý balík i s OS za předplatné pro běžného zákazníka Microsoft 365 Consumer: celý balík i s OS za předplatné pro běžného zákazníka
Dle inzerátů firmy Microsoft, která shání potřebné pracovníky, se chystá spotřebitelská verze balíku Microsoft 365. Mluví se přímo o Microsoft 365 Consumer, která by tak měla obsahovat OS, Office či různé služby za předplatné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář