www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba RC100: malé NVMe SSD přináší výkon za slušnou cenu

Toshiba RC100: malé NVMe SSD přináší výkon za slušnou cenu
, , aktualita
Toshiba doufá, že se svým novým SSD RC100 trefí do chuti zákazníků hledajících slušný výkon za rozumnou cenu. Jde také o velice malé SSD formátu M.2 22x42mm, které tak budeme moci využít i tam, kde nejsou k dispozici 80mm sloty.
reklama
Toshiba RC100 ukazuje, kam se technologie pamětí SSD posunula za poslední roky, a to především díky vrstveným pamětem 3D NAND Flash. Ty umožňují do jednoho čipu dostat nebývalé množství paměťových buněk, přičemž v tomto případě je součástí stejného čipu také SSD kontroler. Celé SSD se tak schová do jednoho malého pouzdra, a tak půjde i snadno integrovat přímo na základní desky počítačů či jiných zařízení, i když to samozřejmě není kvůli riziku selhání ideální způsob využití. 
 
 
Toshiba RC100 tak má rozměry pouze 22 x 42 mm a ve svém jediném paměťovém pouzdře nabízí kapacitu 120, 240 nebo 480 GB. Je tak jasné ,že jde o moderní paměti Toshiba BiCS, jak nazývá svou verzi 3D NAND Flash a konkrétně jde o 64vrstvé čipy zapisující 3 bity do jedné buňky (TLC). 
 
 
Toshiba uvádí, že cílem bylo nabídnout za rozumnou cenu SSD, které se bude svým výkonem pohybovat mezi SSD pro SATA 6 Gbps a modely pro PCIe určené nadšencům, což může být třeba taková série Samsung SSD 960. RC100 tak má zajistit, aby "NVMe vstoupilo do mainstreamu". 
 
V daném pouzdře se ale už nenašlo místo pro DRAM buffer, bez nějž se tak RC100 musí obejít. Náhradou pro to může být technologie Host Memory Buffer (HMB), z jejíhož označení je zřejmé, že využívá pro tyto účely systémovou RAM, což může zvýšit výkon samotného SSD, ale na druhou stranu zabírá hlavní RAM i datové cesty vedoucí z ní přes procesor, nebo ještě přes čipset, pokud je SSD připojeno na její linky PCIe. 
 
Co se týče výkonu, Toshiba uvádí sekvenční rychlosti čtení a zápisu až 1620 a 1130 MB/s a IOPS (náhodné čtení/zápis 4K) je 160.000 a 120.000. Oproti SSD pro SATA 6 Gbps tak jde o velice slušné hodnoty. 
 
Dosud ale nevíme to zásadní, a sice cenu jednotlivých verzí RC100 a také dostupnost. Uvádí se, že by měly nastoupit na trh nejdříve v druhém kvartálu a že 480GB model snad bude stát pod 200 USD. Záruka bude tříletá. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Město zakázalo nové minery bitcoinů, spotřebují více než 100% elektromobilita Město zakázalo nové minery bitcoinů, spotřebují více než 100% elektromobilita
Těžba kryptoměn je velkým problémem pro spotřebu elektrické energie a ve městě Plattsburgh v USA už toho mají dost. Zavedli 18měsíční ban na výstavbu nových center pro těžbu kryptoměn. Ta totiž spotřebují enormní množství elektřiny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Ford Mustang dostane Shelby GT500 se 700 koňmi i hybridní verzi Ford Mustang dostane Shelby GT500 se 700 koňmi i hybridní verzi
Slavný Ford Mustang brzy dostane nejsilnější verzi Shelby GT500, která slibuje velmi vysoký výkon přes 700 koní. Poněvadž je elektrická a "ekologická" doba, nezapomene se dokonce ani na hybridní variantu.
16.3.2018, aktualita, Milan Šurkala
Astronomové: všechny diskové galaxie rotují jednou za miliardu let Astronomové: všechny diskové galaxie rotují jednou za miliardu let
Studie zveřejněná v The Monthly Notices of the Royal Astronomical Society dne 9. března tvrdí, že veškeré diskové galaxie bez ohledu na velikost či celkovou masu rotují rychlostí jedné otáčky za zhruba miliardu let. 
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek
Masarykova univerzita využije Kingdom Come k výuce Masarykova univerzita využije Kingdom Come k výuce
Daniel Vávra oznámil, že Masarykova univerzita se chystá využít hru Kingdom Come: Deliverance pro výuku. Vedle toho nám i přislíbil, že se do hry dostane i ženská postava, za niž si budeme moci zahrát. 
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek
Smrtící kyberútok: když se hackeři zaměří na petrochemickou továrnu Smrtící kyberútok: když se hackeři zaměří na petrochemickou továrnu
Hackerské útoky obvykle neohrožují přímo lidské životy, i když už bychom mohli najít nějaké příklady. Asi nic z toho by ale nešlo postavit na úroveň podařeného útoku na petrochemické zařízení v Saúdské Arábii. Ten se ale naštěstí nevyvedl.
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek2 komentáře