www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba RC100: malé NVMe SSD přináší výkon za slušnou cenu

Toshiba RC100: malé NVMe SSD přináší výkon za slušnou cenu
, , aktualita
Toshiba doufá, že se svým novým SSD RC100 trefí do chuti zákazníků hledajících slušný výkon za rozumnou cenu. Jde také o velice malé SSD formátu M.2 22x42mm, které tak budeme moci využít i tam, kde nejsou k dispozici 80mm sloty.
reklama
Toshiba RC100 ukazuje, kam se technologie pamětí SSD posunula za poslední roky, a to především díky vrstveným pamětem 3D NAND Flash. Ty umožňují do jednoho čipu dostat nebývalé množství paměťových buněk, přičemž v tomto případě je součástí stejného čipu také SSD kontroler. Celé SSD se tak schová do jednoho malého pouzdra, a tak půjde i snadno integrovat přímo na základní desky počítačů či jiných zařízení, i když to samozřejmě není kvůli riziku selhání ideální způsob využití. 
 
 
Toshiba RC100 tak má rozměry pouze 22 x 42 mm a ve svém jediném paměťovém pouzdře nabízí kapacitu 120, 240 nebo 480 GB. Je tak jasné ,že jde o moderní paměti Toshiba BiCS, jak nazývá svou verzi 3D NAND Flash a konkrétně jde o 64vrstvé čipy zapisující 3 bity do jedné buňky (TLC). 
 
 
Toshiba uvádí, že cílem bylo nabídnout za rozumnou cenu SSD, které se bude svým výkonem pohybovat mezi SSD pro SATA 6 Gbps a modely pro PCIe určené nadšencům, což může být třeba taková série Samsung SSD 960. RC100 tak má zajistit, aby "NVMe vstoupilo do mainstreamu". 
 
V daném pouzdře se ale už nenašlo místo pro DRAM buffer, bez nějž se tak RC100 musí obejít. Náhradou pro to může být technologie Host Memory Buffer (HMB), z jejíhož označení je zřejmé, že využívá pro tyto účely systémovou RAM, což může zvýšit výkon samotného SSD, ale na druhou stranu zabírá hlavní RAM i datové cesty vedoucí z ní přes procesor, nebo ještě přes čipset, pokud je SSD připojeno na její linky PCIe. 
 
Co se týče výkonu, Toshiba uvádí sekvenční rychlosti čtení a zápisu až 1620 a 1130 MB/s a IOPS (náhodné čtení/zápis 4K) je 160.000 a 120.000. Oproti SSD pro SATA 6 Gbps tak jde o velice slušné hodnoty. 
 
Dosud ale nevíme to zásadní, a sice cenu jednotlivých verzí RC100 a také dostupnost. Uvádí se, že by měly nastoupit na trh nejdříve v druhém kvartálu a že 480GB model snad bude stát pod 200 USD. Záruka bude tříletá. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tom Forsyth, architekt Larrabee, se vrací do Intelu pomoci s vývojem GPU Tom Forsyth, architekt Larrabee, se vrací do Intelu pomoci s vývojem GPU
Intel už se nijak netají s tím, že pracuje na vývoji samostatných GPU, které mají být dost výkonné i pro moderní hry. Ostatně proto si k sobě z AMD přetáhl Raju Koduriho a ten nyní rozšiřuje svůj tým. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
První test 32jádrového Threadripperu a CPU-Z jako bonus První test 32jádrového Threadripperu a CPU-Z jako bonus
AMD si pro toto léto chystá vypuštění druhé generace procesorů Threadripper, která bude představovat velice podstatné navýšení výkonu oproti té první. Chystá se totiž i 32jádrový model. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
WHO definovala, co je to herní porucha WHO definovala, co je to herní porucha
Světová zdravotnická organizace (WHO) zveřejnila již pojedenácté dokument International Statistical Classification of Diseases (ICD). Nová verze vůbec poprvé obsahuje popis toho, co organizace nazývá herní poruchou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu" Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu"
Elon Musk slíbil, že do konce června chce vyrábět 5000 vozů Model 3 týdně. Po několika odkladech to chce už konečně splnit, a tak nechal postavit jakýsi "stan". Tvrdí dokonce, že toto provizorní řešení je lepší než klasická továrna.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britští silničáři opraví silnice drony a 3D tiskárnami Britští silničáři opraví silnice drony a 3D tiskárnami
Na britských silnicích se bude možná brzy používat nová technologie oprav výmolů. K těm budou využity drony a speciální typy autonomních 3D tiskáren, které budou plnit díry asfaltem, a to mnohem rychleji než dnes.
Včera, aktualita, Milan Šurkala