www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba RC100: malé NVMe SSD přináší výkon za slušnou cenu

Toshiba RC100: malé NVMe SSD přináší výkon za slušnou cenu
, , aktualita
Toshiba doufá, že se svým novým SSD RC100 trefí do chuti zákazníků hledajících slušný výkon za rozumnou cenu. Jde také o velice malé SSD formátu M.2 22x42mm, které tak budeme moci využít i tam, kde nejsou k dispozici 80mm sloty.
reklama
Toshiba RC100 ukazuje, kam se technologie pamětí SSD posunula za poslední roky, a to především díky vrstveným pamětem 3D NAND Flash. Ty umožňují do jednoho čipu dostat nebývalé množství paměťových buněk, přičemž v tomto případě je součástí stejného čipu také SSD kontroler. Celé SSD se tak schová do jednoho malého pouzdra, a tak půjde i snadno integrovat přímo na základní desky počítačů či jiných zařízení, i když to samozřejmě není kvůli riziku selhání ideální způsob využití. 
 
 
Toshiba RC100 tak má rozměry pouze 22 x 42 mm a ve svém jediném paměťovém pouzdře nabízí kapacitu 120, 240 nebo 480 GB. Je tak jasné ,že jde o moderní paměti Toshiba BiCS, jak nazývá svou verzi 3D NAND Flash a konkrétně jde o 64vrstvé čipy zapisující 3 bity do jedné buňky (TLC). 
 
 
Toshiba uvádí, že cílem bylo nabídnout za rozumnou cenu SSD, které se bude svým výkonem pohybovat mezi SSD pro SATA 6 Gbps a modely pro PCIe určené nadšencům, což může být třeba taková série Samsung SSD 960. RC100 tak má zajistit, aby "NVMe vstoupilo do mainstreamu". 
 
V daném pouzdře se ale už nenašlo místo pro DRAM buffer, bez nějž se tak RC100 musí obejít. Náhradou pro to může být technologie Host Memory Buffer (HMB), z jejíhož označení je zřejmé, že využívá pro tyto účely systémovou RAM, což může zvýšit výkon samotného SSD, ale na druhou stranu zabírá hlavní RAM i datové cesty vedoucí z ní přes procesor, nebo ještě přes čipset, pokud je SSD připojeno na její linky PCIe. 
 
Co se týče výkonu, Toshiba uvádí sekvenční rychlosti čtení a zápisu až 1620 a 1130 MB/s a IOPS (náhodné čtení/zápis 4K) je 160.000 a 120.000. Oproti SSD pro SATA 6 Gbps tak jde o velice slušné hodnoty. 
 
Dosud ale nevíme to zásadní, a sice cenu jednotlivých verzí RC100 a také dostupnost. Uvádí se, že by měly nastoupit na trh nejdříve v druhém kvartálu a že 480GB model snad bude stát pod 200 USD. Záruka bude tříletá. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Počítač Nvidia Jetson AGX Xavier slibuje 32 TOPS a 10W spotřebu Počítač Nvidia Jetson AGX Xavier slibuje 32 TOPS a 10W spotřebu
Nvidia není jen výrobcem grafických čipů, ale mluví i do technologií pro umělou inteligenci. Zde se jedná např. o počítače Jetson, které mohou být používány např. v autonomních autech. Nový Jetson AGX Xavier slibuje 32 bilionů operací za sekundu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG uvedlo 31,5" IPS FreeSync monitor 32QK500-W LG uvedlo 31,5" IPS FreeSync monitor 32QK500-W
V nabídce monitorů společnosti LG se objevuje nově cenově docela příznivý IPS monitor 32QK500-W, který však papírově patrně nezklame. Nabídne velkou 31,5" úhlopříčku, 10bitové barvy i FreeSync technologii.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další průšvih Facebooku: aplikace mohly vidět soukromé fotky Další průšvih Facebooku: aplikace mohly vidět soukromé fotky
Rok 2018 se Facebooku opravdu nepovedl a stíhá ho jeden problém za druhým. Tím dalším je softwarová chyba, která dovolila aplikacím přistupovat i k fotografiím, které byly označené jako soukromé. Mohly vidět dokonce i ty nikdy neodeslané.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Slabým heslům vévodí "123456", dopředu jde "donald" Slabým heslům vévodí "123456", dopředu jde "donald"
Společnost SplashData analyzovala databázi uniklých hesel za poslední rok a sestavila statistiku těch nejpoužívanějších. S přehledem vede "123456" a "password". Hodně popularity ale získává např. "donald".
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Na koncertech Taylor Swift jsou kamery s rozpoznáváním tváří Na koncertech Taylor Swift jsou kamery s rozpoznáváním tváří
Taylor Swift má hodně obdivovatelů i odpůrců a na obou stranách spektra jsou někteří z nich až fanatičtí. Proti nim se nyní bojuje systémem skrytých kamer, které jsou napojeny na systémy rozpoznávání tváří.
Včera, aktualita, Milan Šurkala