www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba RC100: malé NVMe SSD přináší výkon za slušnou cenu

Toshiba RC100: malé NVMe SSD přináší výkon za slušnou cenu
, , aktualita
Toshiba doufá, že se svým novým SSD RC100 trefí do chuti zákazníků hledajících slušný výkon za rozumnou cenu. Jde také o velice malé SSD formátu M.2 22x42mm, které tak budeme moci využít i tam, kde nejsou k dispozici 80mm sloty.reklama
Toshiba RC100 ukazuje, kam se technologie pamětí SSD posunula za poslední roky, a to především díky vrstveným pamětem 3D NAND Flash. Ty umožňují do jednoho čipu dostat nebývalé množství paměťových buněk, přičemž v tomto případě je součástí stejného čipu také SSD kontroler. Celé SSD se tak schová do jednoho malého pouzdra, a tak půjde i snadno integrovat přímo na základní desky počítačů či jiných zařízení, i když to samozřejmě není kvůli riziku selhání ideální způsob využití. 
 
 
Toshiba RC100 tak má rozměry pouze 22 x 42 mm a ve svém jediném paměťovém pouzdře nabízí kapacitu 120, 240 nebo 480 GB. Je tak jasné ,že jde o moderní paměti Toshiba BiCS, jak nazývá svou verzi 3D NAND Flash a konkrétně jde o 64vrstvé čipy zapisující 3 bity do jedné buňky (TLC). 
 
 
Toshiba uvádí, že cílem bylo nabídnout za rozumnou cenu SSD, které se bude svým výkonem pohybovat mezi SSD pro SATA 6 Gbps a modely pro PCIe určené nadšencům, což může být třeba taková série Samsung SSD 960. RC100 tak má zajistit, aby "NVMe vstoupilo do mainstreamu". 
 
V daném pouzdře se ale už nenašlo místo pro DRAM buffer, bez nějž se tak RC100 musí obejít. Náhradou pro to může být technologie Host Memory Buffer (HMB), z jejíhož označení je zřejmé, že využívá pro tyto účely systémovou RAM, což může zvýšit výkon samotného SSD, ale na druhou stranu zabírá hlavní RAM i datové cesty vedoucí z ní přes procesor, nebo ještě přes čipset, pokud je SSD připojeno na její linky PCIe. 
 
Co se týče výkonu, Toshiba uvádí sekvenční rychlosti čtení a zápisu až 1620 a 1130 MB/s a IOPS (náhodné čtení/zápis 4K) je 160.000 a 120.000. Oproti SSD pro SATA 6 Gbps tak jde o velice slušné hodnoty. 
 
Dosud ale nevíme to zásadní, a sice cenu jednotlivých verzí RC100 a také dostupnost. Uvádí se, že by měly nastoupit na trh nejdříve v druhém kvartálu a že 480GB model snad bude stát pod 200 USD. Záruka bude tříletá. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AI telemetrie, aneb nový finanční model dystopické herní budoucnosti AI telemetrie, aneb nový finanční model dystopické herní budoucnosti
Umělá inteligence může sloužit lidem, ale také slouží společnostem k tomu, aby tyto lidi co nejvíce odlehčila od peněz. Nyní se objevila studie, jak AI využít v herních systémech, jež si vytvoří hráčův otisk, aby jej použila v systému mikrotransakcí.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Herního traileru ze Cyberpunk 2077 se dočkáme možná už na E3 Herního traileru ze Cyberpunk 2077 se dočkáme možná už na E3
Nový nadějný titul Cyberpunk 2077 polského studia CD Projekt Red už je ve vývoji téměř šest let, respektive před touto dobou byl oficiálně ohlášen. Fanoušci už tak mohou očekávat něco více než kratičký trailer, jaký mohli dosud vidět. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžba kryptoměn by mohla v roce 2025 spotřebovat více energie než elektrovozy Těžba kryptoměn by mohla v roce 2025 spotřebovat více energie než elektrovozy
Ve světě vzrůstají obavy o dopad těžby kryptoměn na celosvětovou spotřebu elektrické energie. Objevují se hlasy, že v dohledné době bude její podíl až nepříjemně vysoký a může překonat i energii spotřebovanou elektrovozy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Vesmírná navigace využije pulzary pro autonomní řízení plavidel Vesmírná navigace využije pulzary pro autonomní řízení plavidel
Problém s vesmírnou navigací je především ten, že nelze vše v reálném čase řídit ze Země. NASA tak hledá způsoby, jak zajistit sondám v hlubokém vesmíru i autonomní řízení a k tomu mají posloužit pulzary. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Trh s PC poprvé od roku 2011 rostl Trh s PC poprvé od roku 2011 rostl
Konečně se stalo to, na co jsme dlouhou dobu čekali. Trh s PC neukázal pouze náznaky oživení, ale oproti předpokladům poprvé od roku 2011 vykázal růst. Ten se týká meziročního srovnání posledních kvartálů let 2017 a 2016. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek