www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba RC100: malé NVMe SSD přináší výkon za slušnou cenu

Toshiba RC100: malé NVMe SSD přináší výkon za slušnou cenu
, , aktualita
Toshiba doufá, že se svým novým SSD RC100 trefí do chuti zákazníků hledajících slušný výkon za rozumnou cenu. Jde také o velice malé SSD formátu M.2 22x42mm, které tak budeme moci využít i tam, kde nejsou k dispozici 80mm sloty.
reklama
Toshiba RC100 ukazuje, kam se technologie pamětí SSD posunula za poslední roky, a to především díky vrstveným pamětem 3D NAND Flash. Ty umožňují do jednoho čipu dostat nebývalé množství paměťových buněk, přičemž v tomto případě je součástí stejného čipu také SSD kontroler. Celé SSD se tak schová do jednoho malého pouzdra, a tak půjde i snadno integrovat přímo na základní desky počítačů či jiných zařízení, i když to samozřejmě není kvůli riziku selhání ideální způsob využití. 
 
 
Toshiba RC100 tak má rozměry pouze 22 x 42 mm a ve svém jediném paměťovém pouzdře nabízí kapacitu 120, 240 nebo 480 GB. Je tak jasné ,že jde o moderní paměti Toshiba BiCS, jak nazývá svou verzi 3D NAND Flash a konkrétně jde o 64vrstvé čipy zapisující 3 bity do jedné buňky (TLC). 
 
 
Toshiba uvádí, že cílem bylo nabídnout za rozumnou cenu SSD, které se bude svým výkonem pohybovat mezi SSD pro SATA 6 Gbps a modely pro PCIe určené nadšencům, což může být třeba taková série Samsung SSD 960. RC100 tak má zajistit, aby "NVMe vstoupilo do mainstreamu". 
 
V daném pouzdře se ale už nenašlo místo pro DRAM buffer, bez nějž se tak RC100 musí obejít. Náhradou pro to může být technologie Host Memory Buffer (HMB), z jejíhož označení je zřejmé, že využívá pro tyto účely systémovou RAM, což může zvýšit výkon samotného SSD, ale na druhou stranu zabírá hlavní RAM i datové cesty vedoucí z ní přes procesor, nebo ještě přes čipset, pokud je SSD připojeno na její linky PCIe. 
 
Co se týče výkonu, Toshiba uvádí sekvenční rychlosti čtení a zápisu až 1620 a 1130 MB/s a IOPS (náhodné čtení/zápis 4K) je 160.000 a 120.000. Oproti SSD pro SATA 6 Gbps tak jde o velice slušné hodnoty. 
 
Dosud ale nevíme to zásadní, a sice cenu jednotlivých verzí RC100 a také dostupnost. Uvádí se, že by měly nastoupit na trh nejdříve v druhém kvartálu a že 480GB model snad bude stát pod 200 USD. Záruka bude tříletá. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA i AMD získávají pozitivní ohlasy analytiků NVIDIA i AMD získávají pozitivní ohlasy analytiků
NVIDIA v poslední době nesbírala velké pochvaly od analytiků. Ovšem i mezi nimi se samozřejmě najdou různé názory a ty pozitivní přicházejí z Bank of America. Doporučení investovat se také objevila ve spojitosti s AMD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2080 se předvedla na suchém ledu GeForce RTX 2080 se předvedla na suchém ledu
Overclocker Der8auer se odhodlal k netradičnímu pokusu o přetaktování grafické karty, a to modelu GeForce GTX 2080 s využitím suchého ledu. Co tento pokus přinesl, na to se můžeme nyní podívat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Chrome 69: čelní útok na naše soukromí? Chrome 69: čelní útok na naše soukromí?
Google před verzí Chrome 69 nabídl ve svém prohlížeči volitelnou možnost přihlásit se k příslušnému účtu, aby bylo možné synchronizovat třeba záložky mezi různými zařízeními. S verzí 69 se ale způsob přihlašování mění. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Japonská Hayabusa-2 odhodila roboty na povrch asteroidu Ryugu Japonská Hayabusa-2 odhodila roboty na povrch asteroidu Ryugu
Japonská JAXA v poslední době neměla moc štěstí, ale na svou sondu Hayabusa-2 zatím může být pyšná. Ta už před prázdninami dostihla asteroid Ryugu a nyní na něj z výšky jen 55 metrů shodila dva roboty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Video: Fotbaloví fanoušci protestovali proti eSports Video: Fotbaloví fanoušci protestovali proti eSports
Nedělní zápas švýcarské fotbalové ligy musel být přerušen kvůli tenisovým míčkům a gamepadům, které na hřiště házeli nespokojení fanoušci. Důvodem jsou plány, že by každý prvoligový klub musel mít i vlastní eSports tým.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik4 komentáře