www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba uvedla odolné externí SSD XS700 s USB-C

Toshiba uvedla odolné externí SSD XS700 s USB-C
, , aktualita
Toshiba představila nový odolný externí USB-C disk typu SSD. Nese název XS700 a může se pochlubit 64vrstvými 3D BiCS flash pamětmi. Uživatelům nabídne vysokou rychlost přenosu i ochranu dat heslem.
K oblíbeným
reklama
V nabídce externích disků značky Toshiba se nově objevuje model XS700, o kterých se mluvilo už na CESu 2018. Jde o SSD, které využívá 64vrstvé 3D BiCS flash paměti a zatím bude k dispozici pouze v kapacitě 240 GB. Díky rychlým pamětem a USB-C 3.1 Gen2 rozhraní slibuje rychlost přenosu až 550 MB/s při čtení a 500 MB/s u zápisu. Díky tomu lze data zálohovat velmi rychle a navíc jde o SSD, takže nemá žádné pohyblivé součástky a je tak odolnější vůči otřesům.
 
Toshiba XS700
 
Výrobce použil hliníkové tělo a disk nemá mít problém ani s pádem ze dvou metrů. Disk je také poměrně skladný, jeho rozměry činí 95×75×11 mm a váží do 90 gramů. V balení najdete také USB-C/USB-A kabel dlouhý 45 cm a adaptér z USB-A na USB-C (na spojení z USB-C do USB-C tedy musíte využít adaptér). Aby byla data v bezpečí, nabízí Toshiba také ochranu dat pomocí hesla. Cena nového disku byla stanovena na $95.
 
Toshiba XS700 v kapse
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek