www.svethardware.cz
>
>
>

Toyota míří do Vesmíru, ukázala koncept lunárního vozidla

Toyota míří do Vesmíru, ukázala koncept lunárního vozidla
, , aktualita
Zeměkoule je pro Toyotu malá, a proto se rozhodla, že začne zkoumat možnosti dopravy na Měsíci. Ukázala už i koncept vodíkového šestikolového lunárního automobilu schopného autonomního provozu.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Toyota se nechala slyšet, že zvažuje možnosti spolupráce na vývoji vesmírných vozidel. Konkrétně by mělo jít o spolupráci s japonskou vesmírnou agenturou Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA). Zatím byl jen ukázán návrh šestikolového vozítka, které má využívat vodíkový pohon s možností dojezdu až 10 tisíc km (vodíkové a kyslíkové nádrže jsou v podvozkové části).
 
Lunární vozidlo Toyota
 
Vůz nemá být klasickým výzkumným roverem, ale skutečným automobilem s prostorem pro posádku. Vejdou se zde dva astronauti a v případě nouze až čtyři, přičemž nemusí být ve skafandru. Pochopitelně má být možné se do skafandru obléct a z vozidla vystoupit.
 
Lunární vozidlo Toyota
 
Nejde o žádného drobka, má 6,0 metru na délku, zhruba 5,2 metru na šířku a jeho výška dosahuje okolo 3,8 metru. Vnitřní prostor má objem 13 m3. Počítá se pochopitelně i s autonomním řízením vozu. Energii zajistí vedle palivových článků také solární panely. I když zatím není jisté, zda se taková vozidla skutečně objeví na povrchu Měsíce, prozatím se hovoří o tom, že by mohly být připraveny v roce 2029, aby se mohly používat od 30. let, kdy se předpokládá vzestup lunárního výzkumu.
 
Lunární vozidlo Toyota
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík
Při chlazení tekutým dusíkem se obecně na estetiku nehraje, ostatně jde vesměs o pokusy či snahy o překonání rekordů, takže důraz se klade především na funkčnost a většinou postačí kus vhodně tvarovaného kovu. Max Parisotto je ale jiného názoru.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu 16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu
AMD se v případě architektury Zen vydala cestou vícečipových procesorů, což od generace Ryzen 3000 poznali i uživatelé běžných desktopů. Dosud ale nebylo jasné, kolik přesně může AMD tímto přístupem ušetřit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl
Od největšího německého prodejce elektroniky Mindfactory máme další čísla prodejů procesorů AMD a Intel. Zatímco díky serverům, sestavám a notebookům celosvětově Intel i nadále drtí AMD, v prodejích kusových procesorů je tomu naopak.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Včera, aktualita, Jan Vítek