www.svethardware.cz
>
>
>

Toyota míří do Vesmíru, ukázala koncept lunárního vozidla

Toyota míří do Vesmíru, ukázala koncept lunárního vozidla
, , aktualita
Zeměkoule je pro Toyotu malá, a proto se rozhodla, že začne zkoumat možnosti dopravy na Měsíci. Ukázala už i koncept vodíkového šestikolového lunárního automobilu schopného autonomního provozu.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Toyota se nechala slyšet, že zvažuje možnosti spolupráce na vývoji vesmírných vozidel. Konkrétně by mělo jít o spolupráci s japonskou vesmírnou agenturou Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA). Zatím byl jen ukázán návrh šestikolového vozítka, které má využívat vodíkový pohon s možností dojezdu až 10 tisíc km (vodíkové a kyslíkové nádrže jsou v podvozkové části).
 
Lunární vozidlo Toyota
 
Vůz nemá být klasickým výzkumným roverem, ale skutečným automobilem s prostorem pro posádku. Vejdou se zde dva astronauti a v případě nouze až čtyři, přičemž nemusí být ve skafandru. Pochopitelně má být možné se do skafandru obléct a z vozidla vystoupit.
 
Lunární vozidlo Toyota
 
Nejde o žádného drobka, má 6,0 metru na délku, zhruba 5,2 metru na šířku a jeho výška dosahuje okolo 3,8 metru. Vnitřní prostor má objem 13 m3. Počítá se pochopitelně i s autonomním řízením vozu. Energii zajistí vedle palivových článků také solární panely. I když zatím není jisté, zda se taková vozidla skutečně objeví na povrchu Měsíce, prozatím se hovoří o tom, že by mohly být připraveny v roce 2029, aby se mohly používat od 30. let, kdy se předpokládá vzestup lunárního výzkumu.
 
Lunární vozidlo Toyota
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné? GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?
Výsledky spojené s grafickou kartou GeForce GTX 1650 se objevily v benchmarku Final Fantasy XV a vyhrabal je jako obvykle TUM APISAK. Hlavní informace je, že GTX 1650 by měla mít víceméně stejný výkon jako GTX 1050 Ti. Je to dost? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve konečně ukázali novou podobu Steamu Valve konečně ukázali novou podobu Steamu
Ve světle zpráv o nástupu obchodu Epic Games Store působí Steam jako platforma, jejíž provozovatel se ještě nevzpamatoval z utrženého šoku. Nicméně my bychom se brzy měli dočkat alespoň přepracovaného rozhraní slibovaného už řadu let. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala