www.svethardware.cz
>
>
>

Toyota míří do Vesmíru, ukázala koncept lunárního vozidla

Toyota míří do Vesmíru, ukázala koncept lunárního vozidla
, , aktualita
Zeměkoule je pro Toyotu malá, a proto se rozhodla, že začne zkoumat možnosti dopravy na Měsíci. Ukázala už i koncept vodíkového šestikolového lunárního automobilu schopného autonomního provozu.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Toyota se nechala slyšet, že zvažuje možnosti spolupráce na vývoji vesmírných vozidel. Konkrétně by mělo jít o spolupráci s japonskou vesmírnou agenturou Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA). Zatím byl jen ukázán návrh šestikolového vozítka, které má využívat vodíkový pohon s možností dojezdu až 10 tisíc km (vodíkové a kyslíkové nádrže jsou v podvozkové části).
 
Lunární vozidlo Toyota
 
Vůz nemá být klasickým výzkumným roverem, ale skutečným automobilem s prostorem pro posádku. Vejdou se zde dva astronauti a v případě nouze až čtyři, přičemž nemusí být ve skafandru. Pochopitelně má být možné se do skafandru obléct a z vozidla vystoupit.
 
Lunární vozidlo Toyota
 
Nejde o žádného drobka, má 6,0 metru na délku, zhruba 5,2 metru na šířku a jeho výška dosahuje okolo 3,8 metru. Vnitřní prostor má objem 13 m3. Počítá se pochopitelně i s autonomním řízením vozu. Energii zajistí vedle palivových článků také solární panely. I když zatím není jisté, zda se taková vozidla skutečně objeví na povrchu Měsíce, prozatím se hovoří o tom, že by mohly být připraveny v roce 2029, aby se mohly používat od 30. let, kdy se předpokládá vzestup lunárního výzkumu.
 
Lunární vozidlo Toyota
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2 Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2
Na závěr pracovního týdne si můžeme zaslintat nad PC verzí hry Red Dead Redemption 2. Ta byla vylepšena i z grafického hlediska právě s ohledem na možnosti a výkon moderních osobních počítačů. A je to vidět.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon? Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon?
Autoři hry World of Tanks se nedávno pochlubili tím, že do své hry implementovali ray tracing, který bude moci pracovat pod DirectX 11 a nebude potřebovat žádný zvláštní hardware, čili GeForce RTX. Jak to funguje? 
Včera, recenze, Jan Vítek5 komentářů