www.svethardware.cz
>
>
>

Toyota míří do Vesmíru, ukázala koncept lunárního vozidla

Toyota míří do Vesmíru, ukázala koncept lunárního vozidla
, , aktualita
Zeměkoule je pro Toyotu malá, a proto se rozhodla, že začne zkoumat možnosti dopravy na Měsíci. Ukázala už i koncept vodíkového šestikolového lunárního automobilu schopného autonomního provozu.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Toyota se nechala slyšet, že zvažuje možnosti spolupráce na vývoji vesmírných vozidel. Konkrétně by mělo jít o spolupráci s japonskou vesmírnou agenturou Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA). Zatím byl jen ukázán návrh šestikolového vozítka, které má využívat vodíkový pohon s možností dojezdu až 10 tisíc km (vodíkové a kyslíkové nádrže jsou v podvozkové části).
 
Lunární vozidlo Toyota
 
Vůz nemá být klasickým výzkumným roverem, ale skutečným automobilem s prostorem pro posádku. Vejdou se zde dva astronauti a v případě nouze až čtyři, přičemž nemusí být ve skafandru. Pochopitelně má být možné se do skafandru obléct a z vozidla vystoupit.
 
Lunární vozidlo Toyota
 
Nejde o žádného drobka, má 6,0 metru na délku, zhruba 5,2 metru na šířku a jeho výška dosahuje okolo 3,8 metru. Vnitřní prostor má objem 13 m3. Počítá se pochopitelně i s autonomním řízením vozu. Energii zajistí vedle palivových článků také solární panely. I když zatím není jisté, zda se taková vozidla skutečně objeví na povrchu Měsíce, prozatím se hovoří o tom, že by mohly být připraveny v roce 2029, aby se mohly používat od 30. let, kdy se předpokládá vzestup lunárního výzkumu.
 
Lunární vozidlo Toyota
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Windows 10 May 2019 jsou tu Windows 10 May 2019 jsou tu
Microsoft ohlásil, že Windows 10 ve verzi May 2019 Update jsou oficiálně k dispozici, takže i sám je začal rozšiřovat na první počítače prostřednictvím Windows Update. A jako obvykle máme možnost na nic nečekat a rovnou nový systém instalovat.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mozilla vydává Firefox 67, zrychluje a zvyšuje soukromí Mozilla vydává Firefox 67, zrychluje a zvyšuje soukromí
Nová verze internetového prohlížeče Mozilla Firefox 67 přináší opět několik zajímavých vylepšení. Vývojáři slibují další navýšení rychlosti a menší paměťovou náročnost, slibují také zvýšení soukromí a boj proti těžbě kryptoměn.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené PC sestavy: květen 2019 Doporučené PC sestavy: květen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek52 komentářů
Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent
Poslední finanční výsledky automobilky Tesla nebyly vůbec pozitivní. Elon Musk to tak nehodlá nechat a nechal se slyšet, že od nynějška se bude kontrolovat každý utracený cent, aby se náklady snížily na naprosté minimum.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Obnovení Windows 10 po aktualizaci systému tropí závažné problémy Obnovení Windows 10 po aktualizaci systému tropí závažné problémy
Funkce System Restore ve Windows 10 nefunguje správně, jak dle svého průvodce pro řešení problému potvrzuje sám Microsoft. Dočkat se kvůli ní můžeme rovnou poškozené instalace systému, takže co s tím?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře