www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tranquil PC uvádí pasivně chlazené počítače s AMD Ryzen

Tranquil PC uvádí pasivně chlazené počítače s AMD Ryzen
, , aktualita
Manchesterská společnost Tranquil PC si připravila hned trojici pasivně chlazených počítačů, které jsou založeny na procesorech AMD Ryzen. A že jde o malá PC, není divu, že jde o nepaticové modely Ryzen Embedded V1000. 
K oblíbeným
reklama
Tranquil PC využívá u těchto Mini Multi Display PC klasický design malých pasivně chlazených počítačů, takže i v jejich případě chlazení zajistí samotné šasi, které je vyrobeno ze žebrovaného hliníku. Zde ani nejsou žebra tak vysoká jako jinde a také se budou muset vypořádat s procesory o TDP do 25 W. Rodina Ryzen Embedded V1000 sice zahrnuje i 54W modely, ale ty se do těchto počítačů nedostaly. 
 
 
Dle vzhledu jde spíše o průmyslová PC, čemuž odpovídá také přední sériový Port. Konečnou podobu na obrázcích ale ještě nevidíme, protože jde evidentně o renderované snímky. Tranquil PC se přitom dříve zaměřovali především na pasivně chlazené počítače založené na platformě Intel NUC a chlubí se, že je jako první firma nabídli v běžném prodeji.  
 
 
Mini Multi Display PC se chlubí také odolným designem (IP50) a schopností pracovat v okolních teplotách od 0 °C do 40 °C. V případě výběru modelu vybaveného SSD tu nemáme už žádné pohyblivé části, což znamená i nulovou hlučnost, pokud ovšem nás svým pískáním nepřekvapí cívky. Právě i to stojí za jejich odolností vůči otřesům, apod.  
 
Jejich pojmenování také pramení z toho, že jsou vybaveny čtyřmi obrazovými konektory s podporou rozlišení 4K a dělí se na tři verze - Basic, Advance a Advance+: 
 
 
  • Mini Multi display PC - Basic (AMD Ryzen Embedded V1202B, 2C/4T až 3,2GHz, 8GB DDR4, 250GB M.2 SSD)
  • Mini Multi display PC - Advance (AMD Ryzen Embedded V1605B, 4C/8T až 3,6GHz, 16GB DDR4, 250GB M.2 SSD)
  • Mini Multi display PC - Advance+ (AMD Ryzen Embedded V1605B, 4C/8T ža 3,6GHz, 32GB DDR4, 1TB M.2 SSD)
 
Vedle čtyř DisplayPortů plné velikosti tu jou také anténní konektory pro Wi-Fi, dvakrát gigabitový Ethernet, tři USB 2.0, jeden USB 3.1 typu C, RS232/422/485 a dva zvukové konektory. Rozměry počítače jsou 180 x 157 x 54 mm s hmotností 1,8 kg, což nezahrnuje externí napájecí adaptér. Spotřeba se udává mezi 12 a 25 W, což však ve skutečnosti bude konfigurovatelné TDP použitých procesorů. Uživatelé si pak mohou vybrat Windows 10 nebo Linux. 
 
Ceny byly stanoveny v britských librách na 684, 789 a 1163, takže nejde o nic levného. Dostupnost byla naplánována na samotný konec srpna. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA se opravdu nechystá vypustit do světa svou vlastní verzi karty GeForce RTX 3060 Founders Edition, takže tu budou pouze modely od AIB partnerů této společnosti. Můžeme se také ptát, jestli vůbec bude platit stanovená cena.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku
Intel už se chystá vrhnout na trh generaci Rocket Lake-S pro desktopy a chystá také Tiger Lake-H s osmi jádry pro notebooky, ovšem poté by se po delší době už měla na trhu sejít společná mobilní i desktopová generace, Alder Lake.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi? Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi?
Neinformovaný zákazník by z označení prodávaných procesorů mohl mít pocit, že jejich TDP bude odpovídat skutečné spotřebě, jenomže to neplatí ani u Intelu a v podstatě ani u AMD. Nyní ale bude řeč právě o Intelu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek26 komentářů