www.svethardware.cz
>
>

Trojský kůň slibuje zveřejnění lokace lidí s COVID-19, krade však data kreditek

Trojský kůň slibuje zveřejnění lokace lidí s COVID-19, krade však data kreditek
, , aktualita
Situaci kolem koronavirové epidemie se snaží zneužívat mnoho nejrůznějších záškodníků. Mezi nimi jsou i autoři trojského koně Ginp, kteří slibují odhalení lokace lidí nakažených koronavirem. Místo toho jen ukradnou data platebních karet.
K oblíbeným
reklama
Na koronavirové epidemii se snaží zbohatnout spousta lidí. Strachu z lidí s koronavirem SARS-CoV-2 a nemocí COVID-19 se snaží zneužívat autoři trojského koně Ginp, kterého objevili v laboratořích Kaspersky. Pokud dojde k infekci Androidu tímto trojským koněm (např. instalací aplikace mimo Google Play), zobrazí se na displeji telefonu informace o tom, že byl ve vaší blízkosti nalezen určitý počet infikovaných lidí. Aplikace Coronavirus Finder pak za 0,75 EUR nabídne odhalení pozice těchto lidí.
 
Coronavirus Finder
 
Po zaplacení se však nic nestane, polohy nakažených se nepřekvapivě neukážou, dokonce se nestáhne ani tato malá suma. Hackeři však získají data o platebních kartách, které mohou dále zneužívat. S největší pravděpodobností nevyužijí možnosti stáhnout peníze přímo z karty, ale prodají tato data dalším lidem, kteří tyto údaje zneužijí místo nich, čímž sníží riziko vlastního odhalení, a přesto vydělají. Aplikace je zatím aktivní především ve Španělsku, ale to nevylučuje, že se neobjeví další mutace i pro jiné země, kde je COVID-19 výrazně rozšířen. Strachu z koronaviru se snaží zneužívat i mnoho jiných lidí včetně několika pokusů i u nás. V ČR to jsou často podvodné e-shopy s rouškami.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA Advanced Optimus: G-Sync konečně pracuje s technologií Optimus NVIDIA Advanced Optimus: G-Sync konečně pracuje s technologií Optimus
Vedle Dynamic Boost tu máme i další technologickou novinku od NVIDIE, a sice Advanced Optimus. V podstatě lze říci, že jde o spojení technologií G-Sync a Optimus, čili že synchronizace bude už konečně fungovat se zapnutým Optimem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost
Společnosti NVIDIA a AMD mívají pozoruhodně podobné nápady, co se týče technologií, což se ukazuje i nyní. NVIDIA Dynamic Boost je totiž obdoba technologie SmarShift, kterou AMD představilo v rámci Ryzen Mobile 4000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou
Amazon už dříve avizoval, že přinejmenším do 5. dubna bude při naskladňování a odesílání zboží upřednostňovat to, co lidé v dnešní době nezbytně potřebují a do toho patří třeba i toaletní papír. Hardware má menší prioritu, což trápí nejen výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová
Společnost SpaceX by již tento rok měla létat s astronauty na palubě své kosmické lodi Crew Dragon k ISS. Kromě květnové mise Demo-2 je na tento rok naplánovaná i mise dalších astronautů k ISS, k nim by se měla připojit i Shannon Walkerová. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů
Společnost InWin tentokrát neukázala žádnou okázalou specialitku, ale naopak skříň, která by měla být především praktická. C200 je totiž určena pro "tvůrce obsahu", takže lze mluvit o skříni pro pracovní stanice. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek