www.svethardware.cz
>
>

Trojský kůň slibuje zveřejnění lokace lidí s COVID-19, krade však data kreditek

Trojský kůň slibuje zveřejnění lokace lidí s COVID-19, krade však data kreditek
, , aktualita
Situaci kolem koronavirové epidemie se snaží zneužívat mnoho nejrůznějších záškodníků. Mezi nimi jsou i autoři trojského koně Ginp, kteří slibují odhalení lokace lidí nakažených koronavirem. Místo toho jen ukradnou data platebních karet.
K oblíbeným
reklama
Na koronavirové epidemii se snaží zbohatnout spousta lidí. Strachu z lidí s koronavirem SARS-CoV-2 a nemocí COVID-19 se snaží zneužívat autoři trojského koně Ginp, kterého objevili v laboratořích Kaspersky. Pokud dojde k infekci Androidu tímto trojským koněm (např. instalací aplikace mimo Google Play), zobrazí se na displeji telefonu informace o tom, že byl ve vaší blízkosti nalezen určitý počet infikovaných lidí. Aplikace Coronavirus Finder pak za 0,75 EUR nabídne odhalení pozice těchto lidí.
 
Coronavirus Finder
 
Po zaplacení se však nic nestane, polohy nakažených se nepřekvapivě neukážou, dokonce se nestáhne ani tato malá suma. Hackeři však získají data o platebních kartách, které mohou dále zneužívat. S největší pravděpodobností nevyužijí možnosti stáhnout peníze přímo z karty, ale prodají tato data dalším lidem, kteří tyto údaje zneužijí místo nich, čímž sníží riziko vlastního odhalení, a přesto vydělají. Aplikace je zatím aktivní především ve Španělsku, ale to nevylučuje, že se neobjeví další mutace i pro jiné země, kde je COVID-19 výrazně rozšířen. Strachu z koronaviru se snaží zneužívat i mnoho jiných lidí včetně několika pokusů i u nás. V ČR to jsou často podvodné e-shopy s rouškami.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SiFive připravuje desktopy s procesory RISC-V pro vývojáře SiFive připravuje desktopy s procesory RISC-V pro vývojáře
Řada analytiků dle serveru Tom's Hardware poukazuje na to, že akvizice firmy Arm společností NVIDIA přinutí mnohé firmy k tomu, aby se zaměřily raději na otevřenou architekturu RISC-V. A společnost SiFive tak přichází z dobře načasovaným prohlášením. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EIZO nabízí 37,5" monitor pro práci s rozlišením 3840 x 1600 EIZO nabízí 37,5" monitor pro práci s rozlišením 3840 x 1600
Rozlišení 3840 x 1600 se označuje jako UWQHD+, neboť jde o mírně rozšířené 3440 x 1440, jimž disponuje řada nových a převážně herních ultraširokoúhlých modelů. Nový FlexScan EV3895 je však určen především pro práci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TecLab dosahuje taktu 2340MHz na RTX 3080 a láme světový rekord TecLab dosahuje taktu 2340MHz na RTX 3080 a láme světový rekord
Na nové grafické karty GeForce Ampere si brousí zuby také profesionální overclockeři, neboť bylo jasné, že s jejich pomocí se budou lámat rekordy. A na první takový případ se už můžeme podívat díky Brazilcům z TecLab.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
5nm proces TSMC je plně rezervován, největší podíl má Apple 5nm proces TSMC je plně rezervován, největší podíl má Apple
Společnost TSMC se nedávno pochlubila tím, že její 5nm proces se vyvíjí velice dobře z hlediska výtěžnosti a je na cestě k tomu, aby se z něj stala ještě mnohem důležitější technologie, než je 7 nm. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA sama končí s profily pro SLI, podporu nechá na herních vývojářích NVIDIA sama končí s profily pro SLI, podporu nechá na herních vývojářích
Technologie SLI a CrossFire se dnes už dají označit spíše za mrtvé, čemuž ostatně firmy NVIDIA a AMD šly naproti. Sama NVIDIA jde nyní ještě dále, neboť podporu SLI už nechce řešit a nechává ji čistě na herních vývojářích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek