www.svethardware.cz
>
>

Trojský kůň slibuje zveřejnění lokace lidí s COVID-19, krade však data kreditek

Trojský kůň slibuje zveřejnění lokace lidí s COVID-19, krade však data kreditek
, , aktualita
Situaci kolem koronavirové epidemie se snaží zneužívat mnoho nejrůznějších záškodníků. Mezi nimi jsou i autoři trojského koně Ginp, kteří slibují odhalení lokace lidí nakažených koronavirem. Místo toho jen ukradnou data platebních karet.
K oblíbeným
reklama
Na koronavirové epidemii se snaží zbohatnout spousta lidí. Strachu z lidí s koronavirem SARS-CoV-2 a nemocí COVID-19 se snaží zneužívat autoři trojského koně Ginp, kterého objevili v laboratořích Kaspersky. Pokud dojde k infekci Androidu tímto trojským koněm (např. instalací aplikace mimo Google Play), zobrazí se na displeji telefonu informace o tom, že byl ve vaší blízkosti nalezen určitý počet infikovaných lidí. Aplikace Coronavirus Finder pak za 0,75 EUR nabídne odhalení pozice těchto lidí.
 
Coronavirus Finder
 
Po zaplacení se však nic nestane, polohy nakažených se nepřekvapivě neukážou, dokonce se nestáhne ani tato malá suma. Hackeři však získají data o platebních kartách, které mohou dále zneužívat. S největší pravděpodobností nevyužijí možnosti stáhnout peníze přímo z karty, ale prodají tato data dalším lidem, kteří tyto údaje zneužijí místo nich, čímž sníží riziko vlastního odhalení, a přesto vydělají. Aplikace je zatím aktivní především ve Španělsku, ale to nevylučuje, že se neobjeví další mutace i pro jiné země, kde je COVID-19 výrazně rozšířen. Strachu z koronaviru se snaží zneužívat i mnoho jiných lidí včetně několika pokusů i u nás. V ČR to jsou často podvodné e-shopy s rouškami.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Boeing si zopakuje pokažený orbitální test Starlineru Boeing si zopakuje pokažený orbitální test Starlineru
Na konci minulého roku společnost Boeing provedla test svého Starlineru, který se pokusil dosáhnout oběžné dráhy a připojit se na několik dní k Mezinárodní vesmírné stanici. Test se nepovedl a nyní už víme, že si jej Boeing zopakuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i7-1185G7: Tiger Lake se ukázal v testech Core i7-1185G7: Tiger Lake se ukázal v testech
Vývoj procesorů Intelu a obecně záměry této firmy nejsou moc přehledné a mezi aktuální témata patří řada různých procesorových rodin. Mezi nimi jsou i Tiger Lake jako zatím nejpokročilejší procesory této firmy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake-S přijdou na trh koncem května, co to znamená pro nástupce? Comet Lake-S přijdou na trh koncem května, co to znamená pro nástupce?
Původně jsme procesory Comet Lake-S očekávali na začátku tohoto roku, ale nyní je téměř jisté, že přijdou na konci května s tím, že na konci dubna je Intel formálně představí a sdělí podrobnosti. Ale co nástupnická generace Rocket Lake?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jižní Korea zvažuje sledovací náramky pro karanténu v boji proti COVID-19 Jižní Korea zvažuje sledovací náramky pro karanténu v boji proti COVID-19
Jižní Korea zvládá boj s koronavirem SARS-CoV-2 poměrně dobře a poslední týdny už počty nakažených ani zdaleka nestoupají tak dramaticky. Přesto se najdou takoví, kteří porušují karanténu a vláda zvažuje, zda je sledovat elektronickými náramky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD a NVIDIA se zařazují do HPC konsorcia pro hledání léku na Covid-19 AMD a NVIDIA se zařazují do HPC konsorcia pro hledání léku na Covid-19
Pro běžné lidi je tu Folding@home a pro firmy zase nové HPC konsorcium pro boj s nemocí Covid-19, které vzniklo ze spolupráce firmy IBM a Bílým domem. Do něj se nyní přidávají i společnosti AMD a NVIDIA.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář