www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Trump je zklamán Boeingem, Elona Muska má za génia

Trump je zklamán Boeingem, Elona Muska má za génia
, , aktualita
Poslední události kolem Boeingu naštvaly i Donalda Trumpa. 737 MAX 8 kvůli chybě v softwaru musí zůstat stále na zemi. Naopak pochválil Elona Muska, kterého označil za génia, kterého je třeba chránit.
K oblíbeným
reklama
Na Světovém ekonomickém fóru ve Švýcarském Davosu se americký prezident Donald Trump rozhovořil o některých amerických společnostech. Předně to byl Boeing a Muskovy firmy SpaceX a Tesla. Na adresu první vyslovil velké znepokojení a zklamání. Boeingy 737 MAX 8 jsou totiž stále na zemi, neboť se pořád nepodařilo odstranit všechny vážné chyby v jejich softwaru. Letadla se tak po dobu několika měsíců nadále nedostanou do vzduchu a nyní se hovoří až o červnu nebo červenci letošního roku. Trump poznamenal, že přitom ještě před rokem byl Boeing chloubou USA a během krátké doby se pak stalo tolik skandálů.
 
Donald Trump
 
Naopak na adresu Elona Muska vyslovil pochvaly a označil ho za jednoho z velkých géniů. Také poznamenal, že je potřeba takové geniální lidi chránit, podobně jako Edisona, který vymyslel žárovku nebo vynálezce kola a podobné věci. Ocenil např. přistávání raket, které pro Boeing i jiné společnosti bylo považováno až za téměř nemožné, ale SpaceX to zvládl. Také byl potěšen tím, jak Tesla zvládla produkční problémy s Modelem 3. Zajímavé je přitom to, že zatímco před rokem byl Boeing chloubou a u Tesly se čekal krach, nyní je to naopak a Boeing má problémy, zatímco Tesla nejenže nekrachla, ale svou hodnotou už překonala nejen všechny historické rekordy amerických automobilek, ale už je dokonce hodnotnější než Volkswagen.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA otestovala motor pro příští měsíční mise NASA otestovala motor pro příští měsíční mise
Pokud se chce NASA v dohledné době vrátit na Měsíc, měla by se na to už zcela vážně připravovat. My se nyní přitom můžeme podívat na test jednoho z raketových motorů, který se má v misích Artemis uplatnit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny
Herec Steven Seagal bude muset zaplatit pokutu 314 tisíc dolarů za matoucí propagaci kryptoměny Bitcoiin2Gen. Stal se její tváří v roce 2018 a jen o chvíli později byla shledána jako podvod s pyramidovým schématem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů
Intel by měl pomalu postupovat k vydání svých prvních samostatných grafických karet po modelu 740 a k tomu bude potřebovat i příslušnou softwarovou výbavu. Nyní je tu jako novinka pro Command Centre také funkce pro streamování. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace
Core i9-9900KS byl uveden na trh loni na podzim jako pokus Intelu ještě jednou využít svou výhodu ve schopnosti 14nm procesu dosáhnout vyšších taktů. Tento procesor tak nabídl ty nejvyšší, jakých byl Intel schopen. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
EIZO uvádí svůj první monitor s HDR1000 a kalibračním senzorem EIZO uvádí svůj první monitor s HDR1000 a kalibračním senzorem
EIZO si připravilo svůj první monitor, který nabídne HDR1000 a zabudovaný kalibrační senzor, z čehož je už zřejmé, že ColorEdge Prominence CG3146 je určen především pro profesionály. Co dalšího nabídne?
Dnes, aktualita, Jan Vítek