www.svethardware.cz
>
>
>

Trump řekl, že je COVID-19 méně smrtelný než chřipka, Facebook to smazal

Trump řekl, že je COVID-19 méně smrtelný než chřipka, Facebook to smazal
, , aktualita
Už v minulosti Facebook Trumpovi smazal zavádějící příspěvky o nemoci COVID-19. Nyní tvrdil, že jde o méně závažný problém než běžná chřipka. Facebook mu příspěvek opět smazal, Twitter dal k příspěvku varování.
K oblíbeným
reklama
Trump a sociální sítě, to je nekonečné téma. Obzvlášť v poslední době s koronavirovou pandemií jsou prezidentovy příspěvky často označovány jako zavádějící, případně rovnou smazány. Nejinak se tomu stalo ve středu. Ve svém příspěvku řekl, že se blíží chřipková sezóna, která každoročně zabije na 100 tisíc lidí a země se kvůli ní nikdy nezavírá. USA se dle jeho slov naučily žít s chřipkou, tak by se měly naučit žít i s COVIDem. Přidal, že pro většinu populace je COVID méně smrtelný. Facebook tyto výroky označil za závadné a Trumpovi příspěvek rovnou smazal, Twitter ho sice ponechal, ale označil ho za zavádějící a potenciálně nebezpečný. Připustil, že může být ve veřejném zájmu ho ponechat.
 
Donald Trump
ilustrační foto, autor: Gage Skidmore [CC BY-SA 2.0], přes Flickr
 
Není to zdaleka poprvé, co sociální sítě Trumpovi něco smazaly, podobně tomu tak bylo i v srpnu, kde prohlásil, že se mají otevřít školy, protože děti jsou vůči COVIDu imunní. To, že sociální sítě vyhodnotily tento Trumpův příspěvek za zavádějící, není až tak překvapivé. Oficiální čísla totiž neodpovídají tomu, co řekl.
 
 
Dle CDC (Centers for Disease Control and Prevention - národního centra pro kontrolu a prevenci nemocí) na chřipku ročně onemocní okolo 39-56 milionů Američanů, přičemž se podílí na 24 až 62 tisíc úmrtí. Což má k Trumpově udávaným "více než 100 tisícům" dosti daleko. Když se podíváme na COVID-19, ten má prozatím v USA 7,5 milionů nakažených (tedy zhruba pětinu až sedminu proti chřipce), ale na svém kontě má 210 tisíc souvisejících úmrtí (tedy cca 3,5 až 9× více než chřipka). Na stejný počet nakažených tak COVID-19 udává stejná agentura čísla hovořící o 18 až 65krát vyšší úmrtnosti.
 
Trumpovy výroky podkopává i ten fakt, že koronavirová pandemie v USA trvá prozatím jen 7 měsíců, tedy zdaleka ne celý rok, a po 12 měsících budou čísla pro srovnání COVIDu a chřipky ještě mnohem vyšší. Vše ovlivňuje i to, že bez opatření, jakými jsou např. roušky, by koronavirová čísla byla patrně možná i násobně horší. Na druhou stranu, pro nižší čísla chřipky hovoří existence vakcín i léků. Ať tak či onak, není divu, že sociální sítě označují Trumpovy příspěvky za lživé, když odporují hodnotám samotných vládních agentur. To, zda takové příspěvky mazat a dělat cenzuru, je nicméně také důležitou otázkou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů