www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

TUL, velký AIB partner firmy AMD, ztratil 60 % tržeb kvůli nezájmu těžařů

TUL, velký AIB partner firmy AMD, ztratil 60 % tržeb kvůli nezájmu těžařů
, , aktualita
Vypadá to, že výrobce grafických karet velice citelně zasáhlo prudké ochabnutí zájmu těžařů kryptoměn. Ti se soustředili především na Radeony, a tak na tom budou velice tratit právě jejich výrobci jako TUL Corporation. 
reklama
TUL Corporation je společnost prodávající své karty pod značkou PowerColor a jako mnohé další podobné má základnu na Tchaj-wanu. Tato společnost je přitom exkluzivním partnerem AMD, takže karty s GPU GeForce nevyrábí, a její tržby jsou tak spojeny výhradně s prodejem karet Radeon. U nás tyto karty tak moc rozšířené nejsou, i když se v některých obchodech prodávají, ale v Asii jsou velice oblíbené. A právě v Asii jsou i velké těžební farmy, a tak se to pro TUL tak "pěkně" sešlo, že její tržby šly dolů přibližně o 60 procent, což musí pořádně bolet. 
 
 
Tento sešup lze jednoznačně přiřknout právě těžařům, protože zájem o nové karty ze strany hráčů tak prudké výkyvy nemá a především by teď měl být spíše větší, jak se grafické karty opět objevily na skladech za slušné ceny.  
 
 
Těžaři prahli především po kartách AMD Radeon RX Vega, které mohou být v těžbě velice efektivní, ale co se týče her, jsou na tom mnohem hůře, i když hrubý výkon mají excelentní. Jen jej nedokáží přetavit ve vysoké FPS ve hrách, takže je jen logické, že Radeony se dnes už zdaleka neprodávají tak dobře. 
 
Když se podíváme na čísla pak TUL ještě v březnu byla na vrcholu, když utržila 1,3 miliardy NTD (42 mil. USD). To představuje novodobé maximum, přičemž pak následoval velice prudký sešup na pouhých 280 mil. NTD, což lze považovat za výkyv, z nějž se tržby opět vyhouply výš, a to na 559 a 406 mil. NTD za květen a červen. Celkově tak klesly od jara o cca 60 procent a zajímavý je ostatně celý vývoj tržeb firmy TUL, který měl v minulém roce stabilní růst. Až na jeho konci přišel nejdříve pokles jako ticho před bouří. 
 
Vypadá to, že výrobci grafických karet spolupracující především nebo dokonce výhradně s AMD mohou očekávat krušné časy. Zájem těžařů je ten tam, hráči mají zájem především o GeForce a NVIDIA si navíc chystá novou generaci, na niž AMD v dohledné době těžko najde odpověď jinou, než v podobě snížení cen.
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook brzy vypustí satelity pro golbální internet Facebook brzy vypustí satelity pro golbální internet
Především chudé země mají velký problém s pokrytím internetem i jeho cenou. Facebook se to už dlouho snaží vyřešit a nyní to vypadá, že použije satelity systému Athena na nízké orbitě. Ty by se mohly objevit už velmi brzy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené PC sestavy: červenec 2018 Doporučené PC sestavy: červenec 2018
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek52 komentářů
Microsoft Identity Bounty Program, za nalezení chyby až $100 000 Microsoft Identity Bounty Program, za nalezení chyby až $100 000
Microsoft spustil Identity Bounty Program, kdy za nalezení závažné chyby v systémech přihlašování u vybraných služeb Microsoftu můžete dostat nemalou peněžní odměnu. Ta může činit až 100 tisíc dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři z MoneyTaker ukradli v ruské bance 20 mil. Kč Hackeři z MoneyTaker ukradli v ruské bance 20 mil. Kč
Nesprávně nastavený a neaktualizovaný router stál za úspěšným útokem hackerské skupiny MoneyTaker na ruskou banku PIR Bank. Hackeři byli schopni převést a vybrat peníze v hodnotě téměř 20 milionů korun.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung uvádí obří 43" zakřivený monitor C43J89 Samsung uvádí obří 43" zakřivený monitor C43J89
Samsung představil nový obrovský 43" monitor C43J89, který pochopitelně disponuje zakřivenou obrazovkou s poměrem stran 32:10. Díky VA panelu potěší vysokým kontrastem 3000:1 a nabídne i 120Hz frekvenci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář