www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

TUL, velký AIB partner firmy AMD, ztratil 60 % tržeb kvůli nezájmu těžařů

TUL, velký AIB partner firmy AMD, ztratil 60 % tržeb kvůli nezájmu těžařů
, , aktualita
Vypadá to, že výrobce grafických karet velice citelně zasáhlo prudké ochabnutí zájmu těžařů kryptoměn. Ti se soustředili především na Radeony, a tak na tom budou velice tratit právě jejich výrobci jako TUL Corporation. 
reklama
TUL Corporation je společnost prodávající své karty pod značkou PowerColor a jako mnohé další podobné má základnu na Tchaj-wanu. Tato společnost je přitom exkluzivním partnerem AMD, takže karty s GPU GeForce nevyrábí, a její tržby jsou tak spojeny výhradně s prodejem karet Radeon. U nás tyto karty tak moc rozšířené nejsou, i když se v některých obchodech prodávají, ale v Asii jsou velice oblíbené. A právě v Asii jsou i velké těžební farmy, a tak se to pro TUL tak "pěkně" sešlo, že její tržby šly dolů přibližně o 60 procent, což musí pořádně bolet. 
 
 
Tento sešup lze jednoznačně přiřknout právě těžařům, protože zájem o nové karty ze strany hráčů tak prudké výkyvy nemá a především by teď měl být spíše větší, jak se grafické karty opět objevily na skladech za slušné ceny.  
 
 
Těžaři prahli především po kartách AMD Radeon RX Vega, které mohou být v těžbě velice efektivní, ale co se týče her, jsou na tom mnohem hůře, i když hrubý výkon mají excelentní. Jen jej nedokáží přetavit ve vysoké FPS ve hrách, takže je jen logické, že Radeony se dnes už zdaleka neprodávají tak dobře. 
 
Když se podíváme na čísla pak TUL ještě v březnu byla na vrcholu, když utržila 1,3 miliardy NTD (42 mil. USD). To představuje novodobé maximum, přičemž pak následoval velice prudký sešup na pouhých 280 mil. NTD, což lze považovat za výkyv, z nějž se tržby opět vyhouply výš, a to na 559 a 406 mil. NTD za květen a červen. Celkově tak klesly od jara o cca 60 procent a zajímavý je ostatně celý vývoj tržeb firmy TUL, který měl v minulém roce stabilní růst. Až na jeho konci přišel nejdříve pokles jako ticho před bouří. 
 
Vypadá to, že výrobci grafických karet spolupracující především nebo dokonce výhradně s AMD mohou očekávat krušné časy. Zájem těžařů je ten tam, hráči mají zájem především o GeForce a NVIDIA si navíc chystá novou generaci, na niž AMD v dohledné době těžko najde odpověď jinou, než v podobě snížení cen.
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Traffic Googlu mířil do Ruska a Číny, za vše mohl ISP z Nigérie Traffic Googlu mířil do Ruska a Číny, za vše mohl ISP z Nigérie
Před dvěma dny zaznamenaly některé služby Googlu více než hodinový výpadek, kdy data místo do Googlu proudila přes Čínu a Rusko. Celý problém měl ale zdroj v překvapivém místě, u poskytovatele internetu v Nigérii.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice 3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice
Technologie 3D tisku začne být asi brzy posuzována i ze zdravotního hlediska. Další studie totiž ukázala, že jsou při 3D tisku uvolňovány nebezpečné nanočástice, což trápí např. i přímovstřikové motory v autech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter
AMD nedávno představilo své procesory EPYC s kódovým označením Rome, ale my se nyní můžeme z Říma přesunout do Milána a přibrat na cestu následovníka Volty od firmy NVIDIA. Tato kombinace bude tvořit Perlmutter pro DOE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí
SpaceX se svými raketami Falcon 9 nemá zcela "čistý rejstřík" ovšem v poslední době si není na co stěžovat. Na cestě je také certifikace pro vynášení astronautů na Mezinárodní vesmírnou stanici, ale SpaceX nyní získala jinou.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci
Microsoft se konečně odhodlal opět vypustit na trh Windows 10 October 2018 Update (verze 1809), který původně přišel už před měsícem, ale rychle zase musel být stažen kvůli závažné chybě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář