www.svethardware.cz
>
>
>

Twitter: bezpečnostní nastavení možná od roku 2018 nefungovala, jak měla

Twitter: bezpečnostní nastavení možná od roku 2018 nefungovala, jak měla
, , aktualita
Společnost Twitter na svém blogu přinesla vyjádření ohledně sběru informací o svých uživatelích a jejich sdílení s reklamními společnostmi. Vysvětlení je to velice zajímavé a vypadá spíše jako eufemismus.
K oblíbeným
reklama
Pokud jde totiž o sběr osobních informací a jejich sdílení s reklamními společnostmi, což je v podstatě jedna z hlavních výdělečných činností internetových firem provozujících sociální sítě, pak vysvětlení, že nastavení soukromí "možná nefungovalo tak, jak by fungovat mělo", bychom si mohli přeložit jako "nefungovalo to záměrně a nyní se na to bohužel přišlo". Ale to bychom byli jistě přehnaně kritičtí vůči firmě Twitter, takže budeme předpokládat, že její úmysly jsou křišťálově čisté a nastavení soukromí skutečně jen náhodou nepracovalo správně. 
 
 
Twitter uvádí, že dané nastavení nefungovalo správně od května roku 2018 a jde prostě o volbu, kterou si zaškrtli uživatelé k tomu, aby firma nesbírala a nesdílela jejich osobní informace s jinými. Šlo jednak o sledování reklam, respektive kliknutí na ně či jejich prohlédnutí, o čemž se pak Twitter podělil s "důvěryhodnými reklamními partnery", i když jim k tomu uživatel nedal svolení, respektive takovou věc v nastavení zakázal. Zde se nabízí otázka, zda může Twitter mluvit o důvěryhodnosti svých partnerů, když tuto ctnost sám ztrácí. 
 
Samotný Twitter informace o prohlížení reklam či prostě o jejich efektivitě sbírá, neboť celkem pochopitelně potřebuje vědět jejich obecnou efektivitu, čili zda je uživatelé sledují, nebo spíše ignorují. Pokud jde ale o data spojena s konkrétními lidmi, to už je něco jiného. 
 
Další věc je ta, že i přes zákaz v nastavení Twitter mohl uživatelům ukazovat reklamy na základě toho, jaká zařízení využívají, což může být pro samotné lidi na jednu stranu dobré, protože pak mohou být reklamy více relevantní. Na druhou stranu jsou informace o typu použitého zařízení velice důležitý ukazatel toho, jak je na tom daný člověk finančně a jak už bylo mnohokrát řečeno, nejde o tyto dílčí střípky, ale o celkový obraz, který si mohou firmy o konkrétním člověku tvořit. 
 
Twitter ale tvrdí, že v tomto případě už informace nebyly sdíleny s jinými společnostmi. Nicméně zda tomu můžeme věřit, to je věc, na kterou není odpověď. Stejně tak můžeme Twitteru leda věřit v tom, že oba problémy napravil 5. srpna a nyní probíhá interní vyšetřování. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink
SpaceX Elona Muska plánuje už brzy spustit internetové připojení přes své satelity Starlink a jak to poprvé veřejně vyzkoušet lépe než tweety, kterými je Musk pověstný? Před pár hodinami se to povedlo a satelity podle všeho fungují.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem
Zatímco u nás se připravuje nutnost registrace všech dronů nad 250 gramů, čili v podstatě i hraček, americké letectvo půjde na věc jinak. K dispozici bude mít od firmy Raytheon zařízení, které dron sestřelí laserem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je? The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4 Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4
Společnost Blizzard by mohla najít malou úlevu od negativních reakcí svých fanoušků na aféru s hongkongským hráčem Blitzchung, a to v urychleném představení hry Diablo 4. Nové informace naznačují, že se tak asi stane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů