www.svethardware.cz
>
>
>

Twitter: bezpečnostní nastavení možná od roku 2018 nefungovala, jak měla

Twitter: bezpečnostní nastavení možná od roku 2018 nefungovala, jak měla
, , aktualita
Společnost Twitter na svém blogu přinesla vyjádření ohledně sběru informací o svých uživatelích a jejich sdílení s reklamními společnostmi. Vysvětlení je to velice zajímavé a vypadá spíše jako eufemismus.
K oblíbeným
reklama
Pokud jde totiž o sběr osobních informací a jejich sdílení s reklamními společnostmi, což je v podstatě jedna z hlavních výdělečných činností internetových firem provozujících sociální sítě, pak vysvětlení, že nastavení soukromí "možná nefungovalo tak, jak by fungovat mělo", bychom si mohli přeložit jako "nefungovalo to záměrně a nyní se na to bohužel přišlo". Ale to bychom byli jistě přehnaně kritičtí vůči firmě Twitter, takže budeme předpokládat, že její úmysly jsou křišťálově čisté a nastavení soukromí skutečně jen náhodou nepracovalo správně. 
 
 
Twitter uvádí, že dané nastavení nefungovalo správně od května roku 2018 a jde prostě o volbu, kterou si zaškrtli uživatelé k tomu, aby firma nesbírala a nesdílela jejich osobní informace s jinými. Šlo jednak o sledování reklam, respektive kliknutí na ně či jejich prohlédnutí, o čemž se pak Twitter podělil s "důvěryhodnými reklamními partnery", i když jim k tomu uživatel nedal svolení, respektive takovou věc v nastavení zakázal. Zde se nabízí otázka, zda může Twitter mluvit o důvěryhodnosti svých partnerů, když tuto ctnost sám ztrácí. 
 
Samotný Twitter informace o prohlížení reklam či prostě o jejich efektivitě sbírá, neboť celkem pochopitelně potřebuje vědět jejich obecnou efektivitu, čili zda je uživatelé sledují, nebo spíše ignorují. Pokud jde ale o data spojena s konkrétními lidmi, to už je něco jiného. 
 
Další věc je ta, že i přes zákaz v nastavení Twitter mohl uživatelům ukazovat reklamy na základě toho, jaká zařízení využívají, což může být pro samotné lidi na jednu stranu dobré, protože pak mohou být reklamy více relevantní. Na druhou stranu jsou informace o typu použitého zařízení velice důležitý ukazatel toho, jak je na tom daný člověk finančně a jak už bylo mnohokrát řečeno, nejde o tyto dílčí střípky, ale o celkový obraz, který si mohou firmy o konkrétním člověku tvořit. 
 
Twitter ale tvrdí, že v tomto případě už informace nebyly sdíleny s jinými společnostmi. Nicméně zda tomu můžeme věřit, to je věc, na kterou není odpověď. Stejně tak můžeme Twitteru leda věřit v tom, že oba problémy napravil 5. srpna a nyní probíhá interní vyšetřování. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BenQ uvádí novou řadu herních monitorů Mobiuz. Známe české ceny BenQ uvádí novou řadu herních monitorů Mobiuz. Známe české ceny
Pod označeními EX2710 a EX2510 se skrývají první dva zástupci ze série BenQ Mobiuz, která byla vytvořena na míru hráčům. Monitory podporují technologii HDRi a používají elektrostatické reproduktory.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
NTU vyvinulo perovskitový solární panel s nebývalou 18,1% účinností NTU vyvinulo perovskitový solární panel s nebývalou 18,1% účinností
Také na Nanyang Technological University, Singapore (NTU Singapore) se věnují vývoji perovskitových solárních panelů, které vypadají být slibným zdrojem elektrické energie do budoucna. Jejich verze dosáhla 18,1% účinnosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Porsche a Mahle testují 3D tisk pístů: přidávají 30 koní Porsche a Mahle testují 3D tisk pístů: přidávají 30 koní
Společnosti Porsche a Mahle zkouší inovativní metodu výroby pístů do spalovacích motorů. Pomocí 3D tisku lze vyrobit lehčí písty, díky čemuž mohou zvýšit výkon motoru. První testy ukazují nárůst až 30 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple prý Samsungu zaplatí pokutu 950 mil. USD, koupil málo OLED displejů Apple prý Samsungu zaplatí pokutu 950 mil. USD, koupil málo OLED displejů
Pokud nesplníte smluvní závazky, obvykle nastanou nepříjemné důsledky. Podle neoficiálních informací mělo toto postihnout společnost Apple, která má Samsungu zaplatit na pokutách okolo 950 mil. USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Softbank zvažuje prodej firmy Arm Holdings, ve hře je i primární emise akcií Softbank zvažuje prodej firmy Arm Holdings, ve hře je i primární emise akcií
Společnost Softbank dle The Wall Street Journal (TWSJ) začala zvažovat možnost prodeje Arm Holdings, který přitom vlastní jen čtyři roky. Alternativou pro to může být primární emise cenných papírů, čili Initial Public Offering. 
Včera, aktualita, Jan Vítek