www.svethardware.cz
>
>
>

Twitter: bezpečnostní nastavení možná od roku 2018 nefungovala, jak měla

Twitter: bezpečnostní nastavení možná od roku 2018 nefungovala, jak měla
, , aktualita
Společnost Twitter na svém blogu přinesla vyjádření ohledně sběru informací o svých uživatelích a jejich sdílení s reklamními společnostmi. Vysvětlení je to velice zajímavé a vypadá spíše jako eufemismus.
K oblíbeným
reklama
Pokud jde totiž o sběr osobních informací a jejich sdílení s reklamními společnostmi, což je v podstatě jedna z hlavních výdělečných činností internetových firem provozujících sociální sítě, pak vysvětlení, že nastavení soukromí "možná nefungovalo tak, jak by fungovat mělo", bychom si mohli přeložit jako "nefungovalo to záměrně a nyní se na to bohužel přišlo". Ale to bychom byli jistě přehnaně kritičtí vůči firmě Twitter, takže budeme předpokládat, že její úmysly jsou křišťálově čisté a nastavení soukromí skutečně jen náhodou nepracovalo správně. 
 
 
Twitter uvádí, že dané nastavení nefungovalo správně od května roku 2018 a jde prostě o volbu, kterou si zaškrtli uživatelé k tomu, aby firma nesbírala a nesdílela jejich osobní informace s jinými. Šlo jednak o sledování reklam, respektive kliknutí na ně či jejich prohlédnutí, o čemž se pak Twitter podělil s "důvěryhodnými reklamními partnery", i když jim k tomu uživatel nedal svolení, respektive takovou věc v nastavení zakázal. Zde se nabízí otázka, zda může Twitter mluvit o důvěryhodnosti svých partnerů, když tuto ctnost sám ztrácí. 
 
Samotný Twitter informace o prohlížení reklam či prostě o jejich efektivitě sbírá, neboť celkem pochopitelně potřebuje vědět jejich obecnou efektivitu, čili zda je uživatelé sledují, nebo spíše ignorují. Pokud jde ale o data spojena s konkrétními lidmi, to už je něco jiného. 
 
Další věc je ta, že i přes zákaz v nastavení Twitter mohl uživatelům ukazovat reklamy na základě toho, jaká zařízení využívají, což může být pro samotné lidi na jednu stranu dobré, protože pak mohou být reklamy více relevantní. Na druhou stranu jsou informace o typu použitého zařízení velice důležitý ukazatel toho, jak je na tom daný člověk finančně a jak už bylo mnohokrát řečeno, nejde o tyto dílčí střípky, ale o celkový obraz, který si mohou firmy o konkrétním člověku tvořit. 
 
Twitter ale tvrdí, že v tomto případě už informace nebyly sdíleny s jinými společnostmi. Nicméně zda tomu můžeme věřit, to je věc, na kterou není odpověď. Stejně tak můžeme Twitteru leda věřit v tom, že oba problémy napravil 5. srpna a nyní probíhá interní vyšetřování. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo
Před třemi lety Francouzi postavili kilometrovou solární silnici. Jenže už za rok vyšlo najevo, že nedává zdaleka takové množství energie, kolik bylo plánováno. Další rok ukázal, že jde o naprostou tragédii.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2 AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2
Gamescom je ideální místo pro představení herních monitorů, a tak firma AOC přijela v plné síle a zařadila do nabídky také tři novinky patřící do řady G2. Jde o rychlé panely pro FreeSync ve dvou velikostech. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře