www.svethardware.cz
>
>
>

Twitter testuje zvýšení limitu na 280 znaků

Twitter testuje zvýšení limitu na 280 znaků
, , aktualita
Sociální síť Twitter zkouší zvýšit limit počtu znaků pro tweet. Dosud toho dosahovala tím, že přestala započítávat obrázky nebo uživatelská jména. Nyní ale testuje zdvojnásobení počtu znaků na 280. Anketa: Chcete, aby byly tweety delší?reklama
Měl by Twitter zvýšit limit počtu znaků?
V anketě šlo hlasovat od 27.9.2017 do 4.10.2017. Počet hlasujících: 9
Ano 11 % 11% Ano, ale ne pro asijské jazyky 0 % Ne 22 % 22% Nezáleží mi na tom 67 % 67%
Twitter byl vždy jedinečný podporou krátkých zpráv, které mohly mít nanejvýš 140 znaků. Pro mnohé je to ale málo a sám Twitter už několikrát tento limit svým způsobem navýšil. Do počtu znaků tak přestal počítat odkazy na obrázky nebo uživatelská jména a na zprávy tak zbylo více místa. Teď už ale není moc kam jít a není už co přestat započítávat. Proto se vážně uvažuje o navýšení limitu ze 140 na 280 znaků a u vybraných uživatelů se již tato možnost testuje.
 
Twitter logo
 
Myšlenka vznikla na základě faktu, že různé jazyky mají různé délky slov a pro vyjádření téhož je potřeba v některých jazycích mnohem více znaků než v jiných. Např. tweet, který má v angličtině 140 znaků, si ve španělštině vyžádá 154 znaků a je tedy již přes limit. V takovém případě je nutné jej zkracovat, někdy i o velmi podstatné části věty. Naproti tomu asijské jazyky se svými písmem dokážou vyjádřit tutéž myšlenku pomocí podstatně nižšího počtu znaků. V tomto modelovém případě je to jen 67 znaků. Japonština, čínština a podobné jazyky tak mohou vyjádřit mnohem více.
 
Twitter délka tweetu
 
Situaci ukazuje i graf. Zatímco průměrný tweet má v angličtině 34 znaků, v japonštině je to jen 15. Také je velmi dobře vidět, že lidé obvykle tweetují do posledního volného znaku a upravují tweety tak, aby se vešly. V angličtině tak limit 140 znaků dosahuje neuvěřitelných 9 % tweetů! V japonštině je 140 znaků doslova "román", a tak limitu dosahuje jen 0,4 % tweetů. Pokud se limit zvýší na 280 znaků pro všechny, Asiati budou moci psát opravdu velmi dlouhé zprávy. 
 
Jak to vidíte vy? Chcete, aby se limit počtu znaků na Twitteru zvýšil? Podělte se s námi o váš názor v anketě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Smrt z přepracování? V Japonsku to vyřeší vyhrávajícími drony Smrt z přepracování? V Japonsku to vyřeší vyhrávajícími drony
Drony mohou sloužit i k poněkud netradičním účelům. V Japonsku je chtějí používat k tomu, aby pomocí vyhrávání hudby a také hlasitého bzučení ukončili pracovní dobu zaměstnanců, kteří by jinak trpěli přepracovaností, což může mít neblahé důsledky. 
9.12.2017, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Tesla si postaví vlastní AI čip pro autopilota Tesla si postaví vlastní AI čip pro autopilota
Tesla znovu změní dodavatele hardwaru pro systém zpracování dat ze senzorů, tedy čipy, na kterých běží systémy umělé inteligence. Elon Musk prohlásil, že si tyto čipy navrhne sama Tesla, aby lépe odpovídaly požadavkům automobilky. 
9.12.2017, aktualita, Milan Šurkala
Razer Portal: router pro "herní Wi-Fi" Razer Portal: router pro "herní Wi-Fi"
Společnost Razer se pustila do výroby domácích routerů a samozřejmě ne ledajakých, ale takových, které by měly imponovat především hráčům. V jejím případě jde o zařízení prodávané pod názvem Portal. 
8.12.2017, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel pro elektrické spoje v 10nm procesorech použije kobalt Intel pro elektrické spoje v 10nm procesorech použije kobalt
Zrovna nedávno se zástupci firmy IBM vyjádřili, že měděné spoje v počítačových čipech vydrží do samotného konce technologií CMOS. Nyní však přispěchal Intel s tím, že v 10nm čipech začne používat kobalt. 
8.12.2017, aktualita, Jan Vítek
Interaktivní 3D mapa sleduje pohyb blízkých galaxií Interaktivní 3D mapa sleduje pohyb blízkých galaxií
Astronomové dali dohromady velice zajímavou 3D mapu, která zahrnuje galaxie z lokální skupiny a mapuje jejich pohyb. Mezi nimi je pochopitelně i naše Mléčná dráha, a tak se můžeme podívat, kam nás vůbec unáší. 
8.12.2017, aktualita, Jan Vítek1 komentář