www.svethardware.cz
>
>
>

Twitter testuje zvýšení limitu na 280 znaků

Twitter testuje zvýšení limitu na 280 znaků
, , aktualita
Sociální síť Twitter zkouší zvýšit limit počtu znaků pro tweet. Dosud toho dosahovala tím, že přestala započítávat obrázky nebo uživatelská jména. Nyní ale testuje zdvojnásobení počtu znaků na 280. Anketa: Chcete, aby byly tweety delší?
reklama
Měl by Twitter zvýšit limit počtu znaků?
V anketě šlo hlasovat od 27.9.2017 do 4.10.2017. Počet hlasujících: 9
Ano 11 % 11% Ano, ale ne pro asijské jazyky 0 % Ne 22 % 22% Nezáleží mi na tom 67 % 67%
Twitter byl vždy jedinečný podporou krátkých zpráv, které mohly mít nanejvýš 140 znaků. Pro mnohé je to ale málo a sám Twitter už několikrát tento limit svým způsobem navýšil. Do počtu znaků tak přestal počítat odkazy na obrázky nebo uživatelská jména a na zprávy tak zbylo více místa. Teď už ale není moc kam jít a není už co přestat započítávat. Proto se vážně uvažuje o navýšení limitu ze 140 na 280 znaků a u vybraných uživatelů se již tato možnost testuje.
 
Twitter logo
 
Myšlenka vznikla na základě faktu, že různé jazyky mají různé délky slov a pro vyjádření téhož je potřeba v některých jazycích mnohem více znaků než v jiných. Např. tweet, který má v angličtině 140 znaků, si ve španělštině vyžádá 154 znaků a je tedy již přes limit. V takovém případě je nutné jej zkracovat, někdy i o velmi podstatné části věty. Naproti tomu asijské jazyky se svými písmem dokážou vyjádřit tutéž myšlenku pomocí podstatně nižšího počtu znaků. V tomto modelovém případě je to jen 67 znaků. Japonština, čínština a podobné jazyky tak mohou vyjádřit mnohem více.
 
Twitter délka tweetu
 
Situaci ukazuje i graf. Zatímco průměrný tweet má v angličtině 34 znaků, v japonštině je to jen 15. Také je velmi dobře vidět, že lidé obvykle tweetují do posledního volného znaku a upravují tweety tak, aby se vešly. V angličtině tak limit 140 znaků dosahuje neuvěřitelných 9 % tweetů! V japonštině je 140 znaků doslova "román", a tak limitu dosahuje jen 0,4 % tweetů. Pokud se limit zvýší na 280 znaků pro všechny, Asiati budou moci psát opravdu velmi dlouhé zprávy. 
 
Jak to vidíte vy? Chcete, aby se limit počtu znaků na Twitteru zvýšil? Podělte se s námi o váš názor v anketě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ADATA uvádí své nejrychlejší SSD pro běžné sestavy: XPG SX8200 ADATA uvádí své nejrychlejší SSD pro běžné sestavy: XPG SX8200
Dosud nejrychlejším modelem SSD určeným pro běžné počítače se pochlubila společnost ADATA, která jej vysílá na trh pod označením XPG SX8200. Jde pochopitelně o model pro NVMe, který využívá výkon rozhraní PCIe 3.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Pevný disk Seagate Exos vytáhne propustnost až na 480 MB/s Pevný disk Seagate Exos vytáhne propustnost až na 480 MB/s
Seagate dokazuje, že pevné disky ještě neřekly poslední slovo ani z hlediska datové propustnosti. Uvádí totiž heliem plněné disky Exos, které slibují sekvenční přenosy dat až 480 MB/s, což je na HDD velice slušné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SpaceX prý postaví svou BFR v Los Angeles ve zbrusu novém zařízení SpaceX prý postaví svou BFR v Los Angeles ve zbrusu novém zařízení
Nedávno jsme přinesli informaci, že společnost SpaceX chce už přibližně za rok poprvé otestovat svou raketu BFR. Je tak už na čase, aby ta byla ve výstavbě, a to dle všeho v Los Angeles, z čehož ale prý nemají radost někteří členové Kongresu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Postavte si "Commodore 64" z Raspberry Pi Postavte si "Commodore 64" z Raspberry Pi
Už tento měsíc se má na trh dostat miniverze počítače Commodore 64 za oficiální cenu 70 dolarů. Pokud si ale chcete jeho obdobu postavit sami, můžete využít návod, který popisuje, jak si jej vytvořit doma za ještě nižší částku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Profesor kosmologie objevil Mars Profesor kosmologie objevil Mars
Profesor Peter Dunsby z Univerzity v Kapském městě ohlásil objev velice jasného pohybujícího se objektu, který v dané oblasti sledování předtím nebyl. Ohlásil jej jako objekt ATel 11448, což by později jistě velice rád chtěl vzít zpět. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek