www.svethardware.cz
>
>
>

Twitter testuje zvýšení limitu na 280 znaků

Twitter testuje zvýšení limitu na 280 znaků
, , aktualita
Sociální síť Twitter zkouší zvýšit limit počtu znaků pro tweet. Dosud toho dosahovala tím, že přestala započítávat obrázky nebo uživatelská jména. Nyní ale testuje zdvojnásobení počtu znaků na 280. Anketa: Chcete, aby byly tweety delší?
K oblíbeným
reklama
Měl by Twitter zvýšit limit počtu znaků?
V anketě šlo hlasovat od 27.9.2017 do 4.10.2017. Počet hlasujících: 9
Ano 11 % 11% Ano, ale ne pro asijské jazyky 0 % Ne 22 % 22% Nezáleží mi na tom 67 % 67%
Twitter byl vždy jedinečný podporou krátkých zpráv, které mohly mít nanejvýš 140 znaků. Pro mnohé je to ale málo a sám Twitter už několikrát tento limit svým způsobem navýšil. Do počtu znaků tak přestal počítat odkazy na obrázky nebo uživatelská jména a na zprávy tak zbylo více místa. Teď už ale není moc kam jít a není už co přestat započítávat. Proto se vážně uvažuje o navýšení limitu ze 140 na 280 znaků a u vybraných uživatelů se již tato možnost testuje.
 
Twitter logo
 
Myšlenka vznikla na základě faktu, že různé jazyky mají různé délky slov a pro vyjádření téhož je potřeba v některých jazycích mnohem více znaků než v jiných. Např. tweet, který má v angličtině 140 znaků, si ve španělštině vyžádá 154 znaků a je tedy již přes limit. V takovém případě je nutné jej zkracovat, někdy i o velmi podstatné části věty. Naproti tomu asijské jazyky se svými písmem dokážou vyjádřit tutéž myšlenku pomocí podstatně nižšího počtu znaků. V tomto modelovém případě je to jen 67 znaků. Japonština, čínština a podobné jazyky tak mohou vyjádřit mnohem více.
 
Twitter délka tweetu
 
Situaci ukazuje i graf. Zatímco průměrný tweet má v angličtině 34 znaků, v japonštině je to jen 15. Také je velmi dobře vidět, že lidé obvykle tweetují do posledního volného znaku a upravují tweety tak, aby se vešly. V angličtině tak limit 140 znaků dosahuje neuvěřitelných 9 % tweetů! V japonštině je 140 znaků doslova "román", a tak limitu dosahuje jen 0,4 % tweetů. Pokud se limit zvýší na 280 znaků pro všechny, Asiati budou moci psát opravdu velmi dlouhé zprávy. 
 
Jak to vidíte vy? Chcete, aby se limit počtu znaků na Twitteru zvýšil? Podělte se s námi o váš názor v anketě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík
Při chlazení tekutým dusíkem se obecně na estetiku nehraje, ostatně jde vesměs o pokusy či snahy o překonání rekordů, takže důraz se klade především na funkčnost a většinou postačí kus vhodně tvarovaného kovu. Max Parisotto je ale jiného názoru.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu 16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu
AMD se v případě architektury Zen vydala cestou vícečipových procesorů, což od generace Ryzen 3000 poznali i uživatelé běžných desktopů. Dosud ale nebylo jasné, kolik přesně může AMD tímto přístupem ušetřit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl
Od největšího německého prodejce elektroniky Mindfactory máme další čísla prodejů procesorů AMD a Intel. Zatímco díky serverům, sestavám a notebookům celosvětově Intel i nadále drtí AMD, v prodejích kusových procesorů je tomu naopak.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek