www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ubuntu končí s podporou 32bitových systémů

Ubuntu končí s podporou 32bitových systémů
, , aktualita
Ubuntu některým svým uživatelům neudělalo svým posledním rozhodnutím zrovna velkou radost. Rozhodlo se totiž o něco rychleji opustit podporu 32bitových systémů a knihoven, což vadí zejména vývojářům Wine.
K oblíbeným
reklama
64bitové procesory jsou tu s námi už pěknou řádku let, stále však existuje ještě nemálo softwaru, který využívá 32bitové knihovny a jiné součásti. Přesto se vývojáři v Ubuntu rozhodli, že další verze budou už výhradně jen 64bitové. Vývojáři totiž už dříve říkali, že se teprve rozhodnou, zda tuto podporu zahrnou do příští verze 20.04 LTS a toto rozhodnutí padne v polovině roku 2019. A jak řekli, tak se i stalo. Nejenže se rozhodli ji vypustit z připravované 20.04 LTS, ale nebude dokonce ani ve variantě 19.10.
 
Ubuntu logo
 
Ostatně majitelé 32bitových systémů už nemohli upgradovat ani z Ubutnu 18.04 na 18.10. Z tohoto rozhodnutí nejsou nadšení zejména vývojáři Wine. Ubuntu tvrdí, že hry dodávané se svými knihovani by ve WINE64 měly běžet, nicméně jak ukázaly nezávislé testy některých uživatelů, bez podpory 32bitových aplikací neběží spousta programů. Konkrétně šlo např. o krátký test šesti her z GOGu pro Windows, kde se 3 rovnou odmítly nainstalovat, jedna se nechtěla spustit a dvě spustily černé okno (patrně díky problémům s podporou OpenGL se nespustily korektně). Uživatel, který provedl test, jej prováděl z "uživatelského pohledu" a připouští, že možná neudělal vše korektně a něco přehlédl. Samo Ubuntu tvrdí, že ačkoli další verze Ubuntu už 32bitové aplikace samy o sobě nebudou podporovat, stále je několik možností, jak je spustit.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mellanox ConnectX-6 Dx: síťová karta s 200 Gb/s Mellanox ConnectX-6 Dx: síťová karta s 200 Gb/s
Pokud jde o datová centra, tam se používá docela jiný hardware, než jaký máme v běžných počítačích. Společnost Mellanox totiž představila novou síťovou kartu, která dokáže na jediném portu poskytnout 200 Gb/s.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Core i9-9900KS z českého e-shopu snadno přetaktován na 5,2 GHz Core i9-9900KS z českého e-shopu snadno přetaktován na 5,2 GHz
Uživatel Redditu s přezdívkou FR33_L35T3R se pochlubil svým novým procesorem Intel Core i9-9900KS, který ukázal pracující na taktu 5,2 GHz. Toho je prý snadné docílit. A proč v titulku zmiňujeme, že jde o CPU z českého obchodu? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Threadrippery mají být představeny na začátku listopadu a na trh přijít později Threadrippery mají být představeny na začátku listopadu a na trh přijít později
Blíží se listopad a s ním i slíbené představení procesorů Threadripper a jejich uvedení na trh. Dle nejnovějších informací, kterým stále ještě nemusíme věřit, by tyto procesory měly být představeny 5. listopadu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
PowerColor: Radeony RX 5700 se prodávají velice dobře PowerColor: Radeony RX 5700 se prodávají velice dobře
Finanční výsledky společnosti PowerColor ukazují, že AMD bude asi velice spokojeno se zájmem o své nové grafické karty Radeon RX 5700. To by se tak mělo podepsat na financích samotného AMD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD začne vyplácet odškodnění až $300 za kauzu s jádry Bulldozer AMD začne vyplácet odškodnění až $300 za kauzu s jádry Bulldozer
Za kauzu s počtem jader u procesorů AMD Bulldozer a Piledriver musí společnost AMD zaplatit odškodné ve výši 12,1 milionů USD. Na jednoho zákazníka tak může připadnout až $300. Má to však i háček.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů