www.svethardware.cz
>
>
>
>

Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet

Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet
, , aktualita
Odebrání autonomie Kašmíru v Indii má důsledky i na zdejší online život. Vláda zde totiž vypnula internet, aby se lidé nemohli radikalizovat na sociálních sítích, což v důsledku ruší  lidem účty na nich kvůli neaktivitě.
K oblíbeným
reklama
Indie a Kašmír, to je nekonečné téma. V srpnu nicméně došlo k významné změně a Indie upřela Kašmíru jeho autonomní práva. Aby nedocházelo ke vzpourám a lidé se nemohli domlouvat pomocí sociálních sítí na organizovaných protestech nebo jiných formách odporu, byl zde vypnut internet a s ním i možnost snadné komunikace na sociálních sítích a jiných platformách. To postihlo také komunikátor WhatsApp, s nímž je spojen ještě jeden problém.
 
WhatsApp logo
 
Pokud je totiž účet neaktivní po dobu 120 dní (tedy 4 měsíců), kvůli zlepšení bezpečnosti a omezení ukládaných dat jsou tyto účty odhlašovány ze všech přihlášených skupin. Lidem v Kašmíru, kteří jsou nyní už 4 měsíce bez přístupu na Internet a s tím i na WhatsApp, jsou tak právě kvůli těmto podmínkám rušeny příslušnosti ke všem skupinám, do kterých dosud patřili. Pokud bude někdy obnoven Internet, budou se do nich muset znovu přihlašovat. Tento krok vlády tak sice pomáhá snižovat možnost komunikace radikalizovaných lidí, na druhou stranu možná ještě zvýší jejich počet a brání i normální běžné komunikaci.
 
Zdroj: bbc.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ampere je na trhu už rok, příznivější hodnotu oproti slibům nepřinesl Ampere je na trhu už rok, příznivější hodnotu oproti slibům nepřinesl
Už je to rok a několik dní, co byly na trh vypuštěny první kusy grafických karet GeForce RTX 3000 "Ampere" čili konkrétně RTX 3080. Mnozí lidé, kteří netušili, co bude následovat, se přitom krátce předtím začali nerozvážně zbavovat starých karet.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rover programu NASA Artemis přistane poblíž jižního pólu Měsíce Rover programu NASA Artemis přistane poblíž jižního pólu Měsíce
Do programu NASA Artemis patří také nový rover zvaný VIPER, který je chystán na start v roce 2023. Zkoumat bude oblast jižního pólu, kde lze tušit významné zásoby vodního ledu a snad tu budou i jiné zdroje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Už betatest Call of Duty: Vanguard zaplevelili cheateři Už betatest Call of Duty: Vanguard zaplevelili cheateři
Call of Duty: Vanguard ještě ani nebyl vypuštěn na trh, neboť v uplynulých dvou týdnech probíhalo betatestování, které ovšem už poznamenali cheateři. Objevily se o tom důkazy ve formě videí, kde je podvádění zcela zřejmé. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sonda NASA Psyche získává finální podobu, využije solární elektrický pohon Sonda NASA Psyche získává finální podobu, využije solární elektrický pohon
NASA se chystá v příštím roce vypustit do vesmíru sondu Psyche, jejímž cílem bude stejnojmenný asteroid v Hlavním pásu planetek, který má být velice bohatý na kovy. My se můžeme podívat především na typ pohonu této sondy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA přidala v nových ovladačích podporu DLSS pro dalších 28 her NVIDIA přidala v nových ovladačích podporu DLSS pro dalších 28 her
NVIDIA vypustila do světa nové ovladače GeForce Game Ready 472.12 WHQL, které představují velkou porci v podobě podpory technologie DLSS. Té se dočkalo dalších 28 her a samozřejmostí je také už podpora Windows 11. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek