www.svethardware.cz
>
>
>
>

Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet

Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet
, , aktualita
Odebrání autonomie Kašmíru v Indii má důsledky i na zdejší online život. Vláda zde totiž vypnula internet, aby se lidé nemohli radikalizovat na sociálních sítích, což v důsledku ruší  lidem účty na nich kvůli neaktivitě.
K oblíbeným
reklama
Indie a Kašmír, to je nekonečné téma. V srpnu nicméně došlo k významné změně a Indie upřela Kašmíru jeho autonomní práva. Aby nedocházelo ke vzpourám a lidé se nemohli domlouvat pomocí sociálních sítí na organizovaných protestech nebo jiných formách odporu, byl zde vypnut internet a s ním i možnost snadné komunikace na sociálních sítích a jiných platformách. To postihlo také komunikátor WhatsApp, s nímž je spojen ještě jeden problém.
 
WhatsApp logo
 
Pokud je totiž účet neaktivní po dobu 120 dní (tedy 4 měsíců), kvůli zlepšení bezpečnosti a omezení ukládaných dat jsou tyto účty odhlašovány ze všech přihlášených skupin. Lidem v Kašmíru, kteří jsou nyní už 4 měsíce bez přístupu na Internet a s tím i na WhatsApp, jsou tak právě kvůli těmto podmínkám rušeny příslušnosti ke všem skupinám, do kterých dosud patřili. Pokud bude někdy obnoven Internet, budou se do nich muset znovu přihlašovat. Tento krok vlády tak sice pomáhá snižovat možnost komunikace radikalizovaných lidí, na druhou stranu možná ještě zvýší jejich počet a brání i normální běžné komunikaci.
 
Zdroj: bbc.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI
Společnost Adobe připravuje spoustu zajímavých funkcí pro své aplikace. Jednou z nich je i výměna oblohy (Sky Replacement) pomocí systémů umělé inteligence Adobe Sensei. Ta zajistí větší věrohodnost výsledku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD Navy Flounder: Radeon se 40 CU a 192bitovým rozhraním AMD Navy Flounder: Radeon se 40 CU a 192bitovým rozhraním
Jako Navy Flounder byl už dříve označen čip Navi 22, ale to není tak jednoznačné. Nyní se ale dozvídáme o tom, že Navy Flounder má být v podstatě nástupce Navi 10 s rovněž 40 jednotkami CU. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
NASA Artemis Plan: kterak na Měsíci přistane první žena a další muž NASA Artemis Plan: kterak na Měsíci přistane první žena a další muž
NASA představila Artemis Plan a konkrétně pak aktualizaci svého programu Artemis zahrnující také Fázi 1, čili plány pro přistání lidí na Měsíci. Mezi nimi už bude i první žena a cílem je rok 2024.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
YouTube vrací lidské kurátory, AI se moc neosvědčila YouTube vrací lidské kurátory, AI se moc neosvědčila
Server YouTube ve zvýšené míře nasadil systémy umělé inteligence, které měly za úkol odstraňovat nenávistný a jinak závadný obsah. Nyní ale couvá a vrací lidské kurátory kvůli vysoké chybovosti AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
GeForce RTX 3080 má 19Gb/s paměti, proč ale nejsou ještě rychlejší? GeForce RTX 3080 má 19Gb/s paměti, proč ale nejsou ještě rychlejší?
Igor Wallossek z Igor's Lab se věnuje otázce výběru pamětí pro nové grafické karty GeForce RTX, a to nejen modelu 3080, ale také 3090. Ty se v tomto ohledu totiž moc neliší a hlavní otázka je, proč tu jsou 19Gb/s paměti, kdy v nabídce jsou i 21Gb/s. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře