www.svethardware.cz
>
>
>
>

Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet

Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet
, , aktualita
Odebrání autonomie Kašmíru v Indii má důsledky i na zdejší online život. Vláda zde totiž vypnula internet, aby se lidé nemohli radikalizovat na sociálních sítích, což v důsledku ruší  lidem účty na nich kvůli neaktivitě.
K oblíbeným
reklama
Indie a Kašmír, to je nekonečné téma. V srpnu nicméně došlo k významné změně a Indie upřela Kašmíru jeho autonomní práva. Aby nedocházelo ke vzpourám a lidé se nemohli domlouvat pomocí sociálních sítí na organizovaných protestech nebo jiných formách odporu, byl zde vypnut internet a s ním i možnost snadné komunikace na sociálních sítích a jiných platformách. To postihlo také komunikátor WhatsApp, s nímž je spojen ještě jeden problém.
 
WhatsApp logo
 
Pokud je totiž účet neaktivní po dobu 120 dní (tedy 4 měsíců), kvůli zlepšení bezpečnosti a omezení ukládaných dat jsou tyto účty odhlašovány ze všech přihlášených skupin. Lidem v Kašmíru, kteří jsou nyní už 4 měsíce bez přístupu na Internet a s tím i na WhatsApp, jsou tak právě kvůli těmto podmínkám rušeny příslušnosti ke všem skupinám, do kterých dosud patřili. Pokud bude někdy obnoven Internet, budou se do nich muset znovu přihlašovat. Tento krok vlády tak sice pomáhá snižovat možnost komunikace radikalizovaných lidí, na druhou stranu možná ještě zvýší jejich počet a brání i normální běžné komunikaci.
 
Zdroj: bbc.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
Včera, aktualita, Jan Vítek