www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Ukazují se první desky s TRX40 pro nové Threadrippery

Ukazují se první desky s TRX40 pro nové Threadrippery
, , aktualita
AMD má už za necelý den představit procesory Threadripper 3. generace a o tom svědčí také množící se fotografie základních desek s čipsetem TRX40. Máme tu třeba Gigabyte TRX40 AORUS XTREME. 
K oblíbeným
reklama
Znovu tak mohu připomenout, že od AMD se očekává představení procesorů Threadripper 3000 zítra ve 14:00 našeho času a do toho budou spadat i základní desky s čipovou sadou TRX40. Máme tu tak už vyfocenou krabici s deskou Gigabyte TRX40 AORUS XTREME vybavenou paticí sTRX4, což nám jasně říká, že kompatibilitu s Threadrippery 1. a 2. generace nelze očekávat, neboť ty jsou určeny pro patici TR4. Fyzicky či na pohled možná půjde o tu samou, ale to bude tak vše. 
 
 
Ačkoliv půjde o procesory spíše pro pracovní stanice, Gigabyte svou patrně nejdražší desku celé série označuje za herní a jistě v tom nebude sám. Měli bychom se ale také snad dočkat i modelů pro pracovní stroje bez důrazu na super design, RGB podsvícení a jiná cingrlátka. 
 
 
Nicméně pod tím vším půjde pochopitelně i tak o velice dobře vybavené desky, však se stačí podívat na napájecí systém zmíněné desky, jehož 16 cívek z již dříve zveřejněného snímku jasně ukazuje na stejný počet fází.  
 
 
A pak tu máme ještě poněkud neostrou a v editoru notně doostřenou fotografii desky ASRock TRX40 TAICHI i s paticí. Ta vypadá prostě a jednoduše stejně jako TR4 a vedle toho je už jasně vidět, že čipová sada TRX40 si vyžádá aktivní chlazení stejně jako desktopová X570. 
 
 
Od procesorů AMD Threadripper 3000 očekáváme až 64 jader, ale stále není jasné, zda i desky s TRX40 budou mít možnost takto vybavený procesor nést, anebo to bude výsada pro diskutovaný čipset WRX80, jejž by už výrobci desek měli montovat na desky pro pracovní stanice, i když známe je. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2 Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2
Miliardář Bill Gates je znám také jako velký filantrop a podporovatel projektů pro záchranu planety. Jedním z dalších je projekt Heliogen, který má pomoci nahradit fosilní paliva díky solární energii i využití pokročilého softwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache
Intel si pro příští rok připravuje procesory Tiger Lake jako nástupce aktuálních Ice Lake a leccos už o nich prozradil benchmark Geekbench. Ten už obsahuje online záznam čtyřjádrového prototypu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce
Starship Mk1 včera prodělal tlakovou zatěžkávací zkoušku, kterou ovšem nevydržel a v horní části explodoval. Obešlo se to bez ohně i zranění obsluhy, ostatně neúspěch se dal očekávat. Co bude dál?
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů
Intel se slovy Michelle Johnston Holthaus omluvil za zpožděné dodávky procesorů x86, čili v podstatě za to, že je nestačí vyrábět v potřebném množství. Potvrzuje tím, že nedostatek jeho procesorů je stále aktuální. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz
Od společnosti Philips jsme se dočkali dalšího zahnutého monitoru s obrovskou úhlopříčkou. Jde o model 439P9H, který má velký 43,4" VA panel s velmi vysokým kontrastem 3000:1. Potěší i 10bitovými barvami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře