www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Ukazují se první desky s TRX40 pro nové Threadrippery

Ukazují se první desky s TRX40 pro nové Threadrippery
, , aktualita
AMD má už za necelý den představit procesory Threadripper 3. generace a o tom svědčí také množící se fotografie základních desek s čipsetem TRX40. Máme tu třeba Gigabyte TRX40 AORUS XTREME. 
K oblíbeným
reklama
Znovu tak mohu připomenout, že od AMD se očekává představení procesorů Threadripper 3000 zítra ve 14:00 našeho času a do toho budou spadat i základní desky s čipovou sadou TRX40. Máme tu tak už vyfocenou krabici s deskou Gigabyte TRX40 AORUS XTREME vybavenou paticí sTRX4, což nám jasně říká, že kompatibilitu s Threadrippery 1. a 2. generace nelze očekávat, neboť ty jsou určeny pro patici TR4. Fyzicky či na pohled možná půjde o tu samou, ale to bude tak vše. 
 
 
Ačkoliv půjde o procesory spíše pro pracovní stanice, Gigabyte svou patrně nejdražší desku celé série označuje za herní a jistě v tom nebude sám. Měli bychom se ale také snad dočkat i modelů pro pracovní stroje bez důrazu na super design, RGB podsvícení a jiná cingrlátka. 
 
 
Nicméně pod tím vším půjde pochopitelně i tak o velice dobře vybavené desky, však se stačí podívat na napájecí systém zmíněné desky, jehož 16 cívek z již dříve zveřejněného snímku jasně ukazuje na stejný počet fází.  
 
 
A pak tu máme ještě poněkud neostrou a v editoru notně doostřenou fotografii desky ASRock TRX40 TAICHI i s paticí. Ta vypadá prostě a jednoduše stejně jako TR4 a vedle toho je už jasně vidět, že čipová sada TRX40 si vyžádá aktivní chlazení stejně jako desktopová X570. 
 
 
Od procesorů AMD Threadripper 3000 očekáváme až 64 jader, ale stále není jasné, zda i desky s TRX40 budou mít možnost takto vybavený procesor nést, anebo to bude výsada pro diskutovaný čipset WRX80, jejž by už výrobci desek měli montovat na desky pro pracovní stanice, i když známe je. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Inter Tiger Lake a Thunderbolt 4 Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Inter Tiger Lake a Thunderbolt 4
Gigabyte uvádí další verzi svých kompaktních desktopů Brix. V nabídce bude několik konfigurací s procesory Intel Core 11. generace a možností rozšíření o externí GPU. Dodávány budou v provedení barebone.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS
Není to dávno, co jsme zaznamenali útok pomocí ransomwaru na německou nemocnici, v důsledku čehož měla zemřít jedna pacientka. Nyní byl napaden řetězec mnoha nemocnic od UHS ve Spojených státech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí
Zákazníci se musí připravit na to, že nové konzole Xbox si rezervují nezanedbatelné procento ze svého 1TB SSD pro systém. Vedle toho se podíváme i na téma dalšího vývoje herních konzolí a jejich možný konec.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync
Společnost AOC si připravila trojici nových monitorů série E2, které sice vyloženě nepatří mezi herní modely, ale i tak všechny podporují Adaptive-Sync, čili primárně FreeSync. Jde o 31,5" a 34" panely. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 % Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 %
Z nové tiskové zprávy se dozvídáme, že Folding@home získává přímou podporu technologie NVIDIA CUDA, z čehož si můžeme slibovat výkonnostní bonus mezi 15 a 30 procenty. Vyšší výkon tak bude k dispozici i pro hledání léku na Covid-19. 
Včera, aktualita, Jan Vítek