www.svethardware.cz
>
>
>

Unikly testy Intel Xe DG1 v 3DMarku, překonává integrovaná GPU

Unikly testy Intel Xe DG1 v 3DMarku, překonává integrovaná GPU
, , aktualita
Společnost Intel vyvíjí nové grafické čipy Xe, mezi něž patří i desktopová low-endová varianta DG1. Tato verze byla podrobena testu v benchmarku 3DMarku a na světlo světa unikly i výsledky, které překonávají integrované čipy.
K oblíbeným
reklama
Všichni netrpělivě čekáme na nové grafické čipy společnosti Intel. Zatímco do prodeje půjdou patrně výkonnější vyvíjené varianty, máme tu i low-endové verze DG1 známé jako Software Development Vehicle (SDV). Ty slouží především k vývoji softwaru, takže není až tak pravděpodobné, že by se tyto karty objevily v prodeji. Tato verze by měla mít 96 výpočetních jednotek s celkem 768 jádry na frekvenci 1,5 GHz. Tento čip má dosahovat výkonu 2,3 TFLOPS, což je hrubým výkonem někde mezi GeForce 1050 3GB a 1050 Ti.
 
Intel Xe DG1
 
Nyní se objevily i testy v benchmarku 3DMark Fire Strike, které ukázaly, jak dobře je vlastně hrubý výkon těchto karet využit v praxi. Připomeňme, že testovací vzorky mají 3 GB grafické paměti. Podle uniklého testu provedeném na sestavě s procesorem Intel Core i9-9900K dosáhla tato karta grafického výkonu 5960 bodů. To ji pasuje zhruba na úroveň GeForce 1050 2GB, což zhruba odpovídá předpokladům (očekával se stejný či lehce lepší výkon). Překoná např. grafické karty GeForce MX350 v noteboocích, které v tomto testu dosahují okolo 4500 bodů a značně překonává nynější integrovaná GPU v procesorech. Např. Vega 10 v Ryzenu 7 3750H dosáhne jen na 3000 bodů podobně jako GPU v procesoru Intel Core i7-1065G7.
 
Jak ale již bylo řečeno, Intel Xe DG1 slouží k vývoji softwaru, nebude podle všeho určen k prodeji a její výkon sotva dosahuje na nynější low-end v dedikovaných grafických kartách pro PC. Naopak pro mobilní sféru je výkon dost zajímavý.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chrome deaktivuje vylepšení od Microsoftu pro snížení nároků na RAM Chrome deaktivuje vylepšení od Microsoftu pro snížení nároků na RAM
Windows 10 May 2020 Update měl přinést zrychlení prohlížečů Chrome a Edge díky změně způsobu správy paměti. Podle zjištění Googlu ovšem může tato novinka naopak zvýšit zátěž CPU, proto ji od příští verze Chromu zakáže.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Solární kogenerátor od Tulane University přináší 85% účinnost Solární kogenerátor od Tulane University přináší 85% účinnost
Ekologické generování energie je velkým tématem posledních let. Na Tulane University se ale nezabývali jen elektřinou, ale kogeneračními systémy pro více druhů energie. Jejich nová solární varianta generuje elektřinu a teplo s 85% účinností.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Velký kryptoměnový hack Twitteru: útočníci převzali účty Gatese, Muska i Applu Velký kryptoměnový hack Twitteru: útočníci převzali účty Gatese, Muska i Applu
Sociální síť Twitter zažila obrovský hack, díky kterému se útočníkům povedlo napadnout verifikované účty mnoha známých osobností. Jejich jménem spustili velký kryptoměnový scam, který měl z lidí podvodně vylákat peníze.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ospalé Xeony? Ice Lake se dle Linuxu příliš pomalu probouzí z úsporného režimu Ospalé Xeony? Ice Lake se dle Linuxu příliš pomalu probouzí z úsporného režimu
Nejnovější záplata pro kernel Linuxu ukazuje na zajímavý problém nejnovějších procesorů Intel Xeon založených na generaci Ice Lake. Ty mají teprve dorazit na trh a nyní se o nich dozvídáme, že mají problémy s probouzením se k vysokým taktům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
V Texasu úspěšně vyvíjí lithiové akumulátory úplně bez kobaltu V Texasu úspěšně vyvíjí lithiové akumulátory úplně bez kobaltu
Kobalt je velmi drahý prvek, který je jedním z důvodů, proč jsou lithiové akumulátory stále pořád drahé. Na The University of Texas v Austinu se podařilo vyvinou takové, které kobalt úplně eliminovaly.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala