www.svethardware.cz
>
>
>
>

Unikly testy Intel Xe DG1 v 3DMarku, překonává integrovaná GPU

Unikly testy Intel Xe DG1 v 3DMarku, překonává integrovaná GPU
, , aktualita
Společnost Intel vyvíjí nové grafické čipy Xe, mezi něž patří i desktopová low-endová varianta DG1. Tato verze byla podrobena testu v benchmarku 3DMarku a na světlo světa unikly i výsledky, které překonávají integrované čipy.
K oblíbeným
reklama
Všichni netrpělivě čekáme na nové grafické čipy společnosti Intel. Zatímco do prodeje půjdou patrně výkonnější vyvíjené varianty, máme tu i low-endové verze DG1 známé jako Software Development Vehicle (SDV). Ty slouží především k vývoji softwaru, takže není až tak pravděpodobné, že by se tyto karty objevily v prodeji. Tato verze by měla mít 96 výpočetních jednotek s celkem 768 jádry na frekvenci 1,5 GHz. Tento čip má dosahovat výkonu 2,3 TFLOPS, což je hrubým výkonem někde mezi GeForce 1050 3GB a 1050 Ti.
 
Intel Xe DG1
 
Nyní se objevily i testy v benchmarku 3DMark Fire Strike, které ukázaly, jak dobře je vlastně hrubý výkon těchto karet využit v praxi. Připomeňme, že testovací vzorky mají 3 GB grafické paměti. Podle uniklého testu provedeném na sestavě s procesorem Intel Core i9-9900K dosáhla tato karta grafického výkonu 5960 bodů. To ji pasuje zhruba na úroveň GeForce 1050 2GB, což zhruba odpovídá předpokladům (očekával se stejný či lehce lepší výkon). Překoná např. grafické karty GeForce MX350 v noteboocích, které v tomto testu dosahují okolo 4500 bodů a značně překonává nynější integrovaná GPU v procesorech. Např. Vega 10 v Ryzenu 7 3750H dosáhne jen na 3000 bodů podobně jako GPU v procesoru Intel Core i7-1065G7.
 
Jak ale již bylo řečeno, Intel Xe DG1 slouží k vývoji softwaru, nebude podle všeho určen k prodeji a její výkon sotva dosahuje na nynější low-end v dedikovaných grafických kartách pro PC. Naopak pro mobilní sféru je výkon dost zajímavý.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře