www.svethardware.cz
>
>
>

Intel Xe DG1 se znovu ukazuje, potvrzuje 768 jader a 3 GB paměti

Intel Xe DG1 se znovu ukazuje, potvrzuje 768 jader a 3 GB paměti
, , aktualita
Intel chystá nové grafické karty a jedním z prvních vzorků pro vývoj softwaru je low-endová Xe DG1. Tento model byl znovu spatřen, tentokrát šlo o benchmark SiSoftware. Potvrzuje např. 768 jader nebo 3 GB grafické paměti.
K oblíbeným
reklama
Všichni víme, že se společnost Intel chce více prosadit na trhu čipů pro dedikované grafické karty. Proto také chystá novou řadu čipů Xe, které mají být k dispozici v mnoha výkonových variantách. Prozatím se světem pohybují první vzorky, které slouží především k tomu, aby se ladil software pro nové čipy. Do třídy málo výkonných low-endových GPU, tzv. Low Power (LP), míří Xe DG1. Jde o PCIe kartu, která ani nepotřebuje externí napájení. I to napovídá, že půjde o relativně úsporný čip, který nenabídne příliš mnoho výkonu. A údaje z benchmarku SiSoftware, který ukazuje některé specifikace čipu, toto potvrzují.
 
Intel Xe DG1
 
Ten opět hovoří o tom, že se tyto vzorky vyznačují 96 výpočetními jednotkami s celkem 768 jádry, které běží na frekvenci 1,5 GHz. Dosahují výkonu 2,3 TFLOPS, což je na úrovni GeForce 1050 3 GB (a lehce nad úrovni hrubého výkonu čipu GeForce 1050 Ti). Karty jsou pak vybaveny 3 GB grafické paměti, což rovněž spadá do výkonnostní třídy, kam patří tyto karty. Už dříve spatřené vzorky (tzv. Software Development Vehicle) ukázaly, že Xe DG1 mají 3 Display Porty a jeden HDMI port.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490 Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490
Už dobře víme, že desky se sadou Intel Z490 obecně podporují rozhraní PCIe 4.0, ovšem ne všechny a zcela jistě ne s procesory Comet Lake-S. Tato věc se chystá až pro Rocket Lake-S, přičemž Asus na tom ve srovnání s konkurencí není nejlépe.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy
European Southern Observatory a konkrétně její Very Large Telescope zachytil náhlé zmizení jinak velice jasné proměnné hvězdy v cizí galaxii. Ta nyní už prostě není vidět a jsou tu dvě hlavní teorie, proč tomu tak je.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů
Po společnosti Huawei se nyní Američané zaměřili na Inspur, kterážto další čínská společnost je bezpečně největším výrobcem serverů včetně AI systémů ve své domovině a celosvětově je pak třetí největší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA odmítá nařčení investorů ze záměrně zavádějících finančních zpráv NVIDIA odmítá nařčení investorů ze záměrně zavádějících finančních zpráv
V letech 2017 a 2018 se NVIDIA, a nejen ona, těšila z velkého zájmu těžařů kryptoměn o grafické karty. Investoři ji poté obvinili z toho, že záměrně podhodnocovala výdělky z tohoto segmentu, což se projevilo na pozdějších výdělcích.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Xiaomi vstoupilo na trh s OLED televizemi. Přivítejte Mi TV Lux Xiaomi vstoupilo na trh s OLED televizemi. Přivítejte Mi TV Lux
Xiaomi dnes oficiálně představilo svou první OLED TV, která zároveň otevírá novou řadu špičkových televizorů Mi TV Master Series. Zákazníky se snaží přesvědčit 65palcovým panelem se 120 Hz nebo HDMI 2.1. A jaká bude cena?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik