www.svethardware.cz
>
>
>

Intel Xe DG1 se znovu ukazuje, potvrzuje 768 jader a 3 GB paměti

Intel Xe DG1 se znovu ukazuje, potvrzuje 768 jader a 3 GB paměti
, , aktualita
Intel chystá nové grafické karty a jedním z prvních vzorků pro vývoj softwaru je low-endová Xe DG1. Tento model byl znovu spatřen, tentokrát šlo o benchmark SiSoftware. Potvrzuje např. 768 jader nebo 3 GB grafické paměti.
K oblíbeným
reklama
Všichni víme, že se společnost Intel chce více prosadit na trhu čipů pro dedikované grafické karty. Proto také chystá novou řadu čipů Xe, které mají být k dispozici v mnoha výkonových variantách. Prozatím se světem pohybují první vzorky, které slouží především k tomu, aby se ladil software pro nové čipy. Do třídy málo výkonných low-endových GPU, tzv. Low Power (LP), míří Xe DG1. Jde o PCIe kartu, která ani nepotřebuje externí napájení. I to napovídá, že půjde o relativně úsporný čip, který nenabídne příliš mnoho výkonu. A údaje z benchmarku SiSoftware, který ukazuje některé specifikace čipu, toto potvrzují.
 
Intel Xe DG1
 
Ten opět hovoří o tom, že se tyto vzorky vyznačují 96 výpočetními jednotkami s celkem 768 jádry, které běží na frekvenci 1,5 GHz. Dosahují výkonu 2,3 TFLOPS, což je na úrovni GeForce 1050 3 GB (a lehce nad úrovni hrubého výkonu čipu GeForce 1050 Ti). Karty jsou pak vybaveny 3 GB grafické paměti, což rovněž spadá do výkonnostní třídy, kam patří tyto karty. Už dříve spatřené vzorky (tzv. Software Development Vehicle) ukázaly, že Xe DG1 mají 3 Display Porty a jeden HDMI port.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes
V posledních letech jsou deepfakes čím dál větším problémem. Společnost Adobe chce proti problému bojovat novým nástrojem, který bude součástí Photoshopu a Behance, nicméně nebude fungovat tak, jak bychom asi předpokládali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank
Canon představil pět nových ITS tiskáren. Ty mají velkoobjemové nádržky a velmi levný tisk. Nabídka novinek začíná u základní tiskárny Pixma G1420 a končí u multifunkce Pixma G3460 s připojením Wi-Fi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080 Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080
NVIDIA ve čtvrtek odpoledne vyšle na trh nové karty GeForce RTX 3070, z nichž by se mohl stát velký prodejní úspěch. Nabídnout totiž mají výkon plně srovnatelný s RTX 2080 Ti, a to s cenou 500 dolarů. Ale jak to bude s dostupností? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě
Sociální síť Facebook už před nějakou dobou spustila seznamku Dating. Dosud ale nebyla dostupná v Evropě, což se nyní mění. Přináší možnost seznámit se s různými lidmi za různými účely, ať už jde o nalezení lásky nebo jen parťáka na venčení psa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin
V letošním červnu se mluvilo o tom, že společnost PayPal zahrne do svých systémů i podporu kryptoměn. Tak se nyní skutečně děje, firma toto potvrzuje a už počátkem příštího roku by to mělo začít fungovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře