www.svethardware.cz
>
>
>
>

USA se bojí o bezpečnost, úřady nesmí používat produkty Kaspersky

USA se bojí o bezpečnost, úřady nesmí používat produkty Kaspersky
, , aktualita
Spojené státy americké se bojí kyberšpionáže a rozhodly se, že jejich úřady nyní nebudou smět používat produkty od ruské společnosti Kaspersky Labs. Mají obavy z vazeb na ruské bezpečnostní služby.
K oblíbeným
reklama
Před dvěma měsíci ruská společnost Kaspersky Labs nabídla americké vládě, že poskytne zdrojové kódy svých produktů, aby rozptýlila obavy z toho, že by údajně měla spolupracovat s ruskými tajnými službami. Očividně to nestačilo a vláda USA nyní oficiálně prohlásila, že všechny federální úřady musí do 30 dní identifikovat veškeré produkty Kaspersky, které používají. Do 60 dní je pak potřeba vytvořit plán náhradního řešení a do 90 dní jej provést. Tedy do tří měsíců je potřeba přejít k jiné společnosti, která bude zajišťovat antiviry a jiné bezpečnostní aplikace pro počítače.
 
Kaspersky Lans logo
 
Nejde nicméně jen o to, že by Kaspersky měl vědomě dodávat informace ruské vládě, ale také o to, že by toto měl činit dle ruských zákonů a nikdo vlastně neví, zda se něco takového děje a zda, pokud k tomu dochází, je v tom vůbec společnost vědomě zapletena nebo ne. A i kdyby Kaspersky Labs na této špionáži nespolupracovala, USA se bojí, že by Rusko mohlo tyto produkty vlastními silami využívat ke špehování a narušovat americkou státní bezpečnost.
 
Své obavy odůvodňují Američané i tím, že Eugene Kaspersky studoval školu, kterou pod sebou měla KGB. Společnost se brání, že žádné takové vazby na ruské vládní organizace neexistují, v minulosti nabídla své zdrojové kódy a zatím se nikomu nepodařilo prokázat opak. Otázkou nyní je, zda tento krok vzbudí všeobecnou hysterii i mimo vládní organizace v USA.
 
Zdroj: geek.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou
Automobilka NIO chce rozšířit funkčnost svých stanic pro výměnu akumulátorů svých elektromobilů. Nově budou instalovány solární panely a síť se tak současně stane i decentralizovanou solární elektrárnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvedl vodní chladiče Elite AIO s 2,1" LCD na vodní pumpě Corsair uvedl vodní chladiče Elite AIO s 2,1" LCD na vodní pumpě
Corsair představil očekávanou novinku v podobě vodních chladičů Elite AIO LCD, které dostaly netradiční funkci. Jejich pumpa totiž obsahuje 2,1" displej, který je schopen zobrazit teploty, otáčky i různé obrázky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
AMD si připravilo speciální Radeon RX 6900 XT Halo Infinite AMD si připravilo speciální Radeon RX 6900 XT Halo Infinite
Společnost AMD navázala spolupráci s vývojáři titulu Halo Infinite, z nějž vzešla také nová verze grafické karty Radeon RX 6900 XT. Jde tak o něco podobného jako Nvidia GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft s AMD vyřešil problémy s výkonem Ryzenů pod Windows 11 Microsoft s AMD vyřešil problémy s výkonem Ryzenů pod Windows 11
Procesory Ryzen firmy AMD by na Windows 11 měly už konečně fungovat bez výkonnostního handicapu, neboť k dispozici je již jednak záplata pro samotné Windows 11 a stejně tak nový Chipset Driver Software od AMD. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Core i9-12900K spatřen na MicroCenter za 670 USD Core i9-12900K spatřen na MicroCenter za 670 USD
MicroCenter, prodejce počítačové techniky, začal už na svých stránkách nabízet procesory Intel Alder Lake-S, které fyzicky ještě nejsou k dispozici, ale už se dozvídáme alespoň jejich ceny, které by skutečně mohly platit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře