www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Úspěch herních monitorů přitahuje konkurenci hledající vysoké marže

Úspěch herních monitorů přitahuje konkurenci hledající vysoké marže
, , aktualita
Není žádné tajemství, že to, co pomáhá udržovat desktopová PC nad vodou, jsou z velké části hry, a tedy herní hardware. Velký vývoj přitom v posledních letech prodělaly zvláště herní monitoru, a tak není divu, že přitahují velkou pozornost. 
reklama
Nová zpráva popisující poměry na Tchaj-wanu, kde sídlí značná část firem vyrábějících herní hardware, naznačuje, že do trhu s herními monitory se chystá zapojit více technologických společností a ty dosud méně úspěšné chtějí zvýšit své tempo. S tím je spojeno i to, že celkový trh s monitory aktuálně ochabuje, což dává jejich výrobcům další důvod zapojit se do segmentu s herními modely, pokud to ještě neučinili. 
 
 
Herní monitory jsou dnes nejen populární, ale mohou výrobcům také zajistit vyšší tržby a marže z jednoho kusu. Výrobci také mají více možností, jak se odlišit od ostatních, protože herní monitory se svými technologiemi ještě nevyčerpaly všechny možnosti. To samé se nedá říci třeba o herních myších a jiném hardwaru, kde je velice složité být originální, ale nemysleme si, v herním průmyslu se obecně kopíruje o sto šest. 
 
Aktuálně je trh s herními monitory vcelku malý a ty zabírají jen 2 procenta z toho celkového, ovšem v průměru nabízí třikrát větší marže než normální monitory. Ostatně všichni dobře víme, jak jsou herní monitory drahé, a tak se dá říci, že jejich zavedení výrobci konkurenci potřebují. 
 
Co se týče růstu trhu s pouze herními monitory, ten je velice slušný. V roce 2016 se jich prodalo na 1,6 milionu kusů, loni to bylo mezi 2,5 a 2,6 miliony a letos už to má být kolem 4 milionů. Společnosti Acer, HP, Dell, Samsung Electronics a MSI tak jednoznačně hodlají rozšířit svou nabídku či ustanovit novou a zaútočit na firmy, které jsou na daném trhu lépe zabydlené. 
 
Tyto firmy prý koukají především na Asus, který jako největší výrobce herních monitorů hodlá letos na trh dodat 700.000 kusů. Acer je nyní na druhé pozici se 400.000 kusy a Samsung by chtěl ještě do konce tohoto roku předhonit BenQ se 350.000 kusy. Nejvýraznější pokrok ale prý máme čekat od MSI a Gigabyte (Aorus). MSI chce do konce roku představit 20 nových herních monitorů a Gigabyte plánuje řadu nových modelů už na příští měsíc, kdy je představí na WirForce 2018 BYOC Lan Party. 
 
 
Pak tu máme i další informaci, a sice že Acer vytvoří novou společnost Gadget Technology, která bude vyrábět herní periferie. Založena bude 14. září s počátečním kapitálem 1,47 milionů dolarů. Vyrábět bude myši, klávesnice, sluchátka, židle či kufříky, ale také prý i monitory kvality vzduchu a jiné neherní věci.
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS
Společnost AOC představila trojici nových levných herních monitorů 22V2H, 24V2H a 27V2H. Všechny tři mají IPS obrazovku a podporují také technologii AMD FreeSync. To vše za dosti nízkou cenu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek
Tim Cook vůbec není nadšený z kontroverzního článku serveru Bloomberg, který tvrdí, že čínští výrobci hardware vkládali do základních desek amerických serverů štěnice. Žádá, aby údajně nepravdivý článek stáhl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru
Startup Volocopter už před rokem provedl test svého autonomního létajících taxi v Dubaji a létá i Německu. Jednou z dalších zemí, kde proběhnou testovací lety tohoto 18rotorového "dronu" pro dvě osoby, bude Singapur.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
19.10.2018, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
19.10.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář