www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Úspěch herních monitorů přitahuje konkurenci hledající vysoké marže

Úspěch herních monitorů přitahuje konkurenci hledající vysoké marže
, , aktualita
Není žádné tajemství, že to, co pomáhá udržovat desktopová PC nad vodou, jsou z velké části hry, a tedy herní hardware. Velký vývoj přitom v posledních letech prodělaly zvláště herní monitoru, a tak není divu, že přitahují velkou pozornost. 
reklama
Nová zpráva popisující poměry na Tchaj-wanu, kde sídlí značná část firem vyrábějících herní hardware, naznačuje, že do trhu s herními monitory se chystá zapojit více technologických společností a ty dosud méně úspěšné chtějí zvýšit své tempo. S tím je spojeno i to, že celkový trh s monitory aktuálně ochabuje, což dává jejich výrobcům další důvod zapojit se do segmentu s herními modely, pokud to ještě neučinili. 
 
 
Herní monitory jsou dnes nejen populární, ale mohou výrobcům také zajistit vyšší tržby a marže z jednoho kusu. Výrobci také mají více možností, jak se odlišit od ostatních, protože herní monitory se svými technologiemi ještě nevyčerpaly všechny možnosti. To samé se nedá říci třeba o herních myších a jiném hardwaru, kde je velice složité být originální, ale nemysleme si, v herním průmyslu se obecně kopíruje o sto šest. 
 
Aktuálně je trh s herními monitory vcelku malý a ty zabírají jen 2 procenta z toho celkového, ovšem v průměru nabízí třikrát větší marže než normální monitory. Ostatně všichni dobře víme, jak jsou herní monitory drahé, a tak se dá říci, že jejich zavedení výrobci konkurenci potřebují. 
 
Co se týče růstu trhu s pouze herními monitory, ten je velice slušný. V roce 2016 se jich prodalo na 1,6 milionu kusů, loni to bylo mezi 2,5 a 2,6 miliony a letos už to má být kolem 4 milionů. Společnosti Acer, HP, Dell, Samsung Electronics a MSI tak jednoznačně hodlají rozšířit svou nabídku či ustanovit novou a zaútočit na firmy, které jsou na daném trhu lépe zabydlené. 
 
Tyto firmy prý koukají především na Asus, který jako největší výrobce herních monitorů hodlá letos na trh dodat 700.000 kusů. Acer je nyní na druhé pozici se 400.000 kusy a Samsung by chtěl ještě do konce tohoto roku předhonit BenQ se 350.000 kusy. Nejvýraznější pokrok ale prý máme čekat od MSI a Gigabyte (Aorus). MSI chce do konce roku představit 20 nových herních monitorů a Gigabyte plánuje řadu nových modelů už na příští měsíc, kdy je představí na WirForce 2018 BYOC Lan Party. 
 
 
Pak tu máme i další informaci, a sice že Acer vytvoří novou společnost Gadget Technology, která bude vyrábět herní periferie. Založena bude 14. září s počátečním kapitálem 1,47 milionů dolarů. Vyrábět bude myši, klávesnice, sluchátka, židle či kufříky, ale také prý i monitory kvality vzduchu a jiné neherní věci.
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source
Twitter Elona Muska je plný mnoha zajímavých informací. Jeden z posledních tweetů např. prozradil, že Tesla plánuje zveřejnit zdrojové kódy autopilota jako open source. Využít jej tak mohou i další automobilky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s
Grafické karty NVIDIA Quadro RTX budou vybaveny 16Gb paměťmi Samsung typu GDDR6, to už dobře víme, ale co vše tyto paměti zatím nabídnou a jakou propustnost budou samy o sobě mít? Na to se nyní podíváme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core
AMD donutilo Intel, aby své procesory Skylake XCC (eXtreme Core Count) zpřístupnil i v hi-end desktopovém segmentu, což jej teprve čeká a nás velice zajímá, jakým způsobem to provede. Nyní se dozvídáme o čipsetu X599. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety
Systém Eta Carinae fascinuje astronomy už velice dlouho, a to zvláště od události staré přes 180 let, kdy se tento objekt stal na řadu let jedním z nejjasnějších na naší obloze. Nyní už se asi ví, co tento jev způsobilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína přes víkend zablokovala i Reddit Čína přes víkend zablokovala i Reddit
Čína blokuje většinu sociálních sítí, které nedovolují kontrolu nad obsahem. Reddit zatím měl jen menší výpadky, během posledního víkendu byl pro mnohé bez VPN úplně nedostupný. Že by se schylovala mračna nad další službou?
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář