www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Uživatelé si stěžují na "nevyžádanou aplikaci" rozeslanou pro W10

Uživatelé si stěžují na "nevyžádanou aplikaci" rozeslanou pro W10
, , aktualita
V rámci Patch Tuesday rozeslal Microsoft v tomto týdnu aktualizace systému Windows 10, které zahrnují také novou aplikaci. Ta se tak uživatelům nainstalovala na počítače bez vyžádání a z toho řada lidí pochopitelně není šťastná. Mají ale proč si stěžovat?reklama
Jedná se o doplněk pro aplikaci Windows 10 Photos, a sice jistou Photos Add-on, která byla rozeslána 10. října v rámci kumulativních aktualizací. Dle komentářů se tato aplikace uživatelům instaluje bez jejich vědomí, a tak i svolení, a uživatelé se tak ani nemají šanci dozvědět, k čemu má vůbec sloužit. Lidé tak reagují dnes obvyklým způsobem, a sice snižováním hodnocení aplikace v Microsoft Store na minimum. 
 
 
Jeden z nich uvádí: "Nežádal jsem vás o to, neschválil jsem to a ani jsem nevěděl, že plánujete něco takového instalovat. Kdy už vám dojde, že lidé nechtějí, abyste VY rozhodovali o tom, co se bude instalovat na NAŠE počítače. Už toho nechte." 
 
Už dle názvu aplikace je ale zřejmé, že nejde o nic nového, co by fungovalo samo o sobě, ale o pouhý update pro Photos. Zanesena je v Settings > Apps > Apps & Features > Photos app > Advanced Options > App Add-ons & Downloadable Content a zabírá 141 MB. Nabízí přitom funkci, kterou Microsoft slíbil již v dubnu předchozího roku a dle ZDNet jde o update v rámci změny, která Microsoftu umožní zajistit novou funkčnost samotné aplikace Photos, a to třeba 3D efekty, různé filtry nebo vkládání textu. 
 
Už na Build 2016 bylo oznámeno, že si budeme moci také spravovat různé přídavné funkce a stahovatelný obsah, i když nic takového zatím aplikace samotná a ani Microsoft Store nenabízí. Z tohoto případu je ale vidět, jak někteří uživatelé Windows 10 už začali být alergičtí na nucené aktualizace a pokud navíc vidí něco zdánlivě nového, co neschválili a ani neví, k čemu to má sloužit, rozhořčené reakce na sebe nenechají dlouho čekat, ať už jsou oprávněné, nebo ne. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V ovladačích Synaptics se našel zapomenutý keylogger, HP už aktualizuje V ovladačích Synaptics se našel zapomenutý keylogger, HP už aktualizuje
Máme tu nový bezpečnostní problém. Vývojáři ovladačů touchpadů Synaptics, které jsou použity ve většině notebooků, totiž v kódu zapomněli keylogger, tedy software, který může monitorovat stisky kláves a ukrást tak např. hesla. 
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD potvrzuje, že další várka CPU Ryzen přijde v prvním čtvrtletí AMD potvrzuje, že další várka CPU Ryzen přijde v prvním čtvrtletí
Podle samotného AMD asi rok po představení první generace procesorů Ryzen nastoupí druhá generace. Dle očekávání půjde o procesory Ryzen série 2000, ovšem ty budou sérii 1000 spíše doplňovat, než aby ji nahrazovaly.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Smrt z přepracování? V Japonsku to vyřeší vyhrávajícími drony Smrt z přepracování? V Japonsku to vyřeší vyhrávajícími drony
Drony mohou sloužit i k poněkud netradičním účelům. V Japonsku je chtějí používat k tomu, aby pomocí vyhrávání hudby a také hlasitého bzučení ukončili pracovní dobu zaměstnanců, kteří by jinak trpěli přepracovaností, což může mít neblahé důsledky. 
9.12.2017, aktualita, Kateřina Hoferková6 komentářů
Tesla si postaví vlastní AI čip pro autopilota Tesla si postaví vlastní AI čip pro autopilota
Tesla znovu změní dodavatele hardwaru pro systém zpracování dat ze senzorů, tedy čipy, na kterých běží systémy umělé inteligence. Elon Musk prohlásil, že si tyto čipy navrhne sama Tesla, aby lépe odpovídaly požadavkům automobilky. 
9.12.2017, aktualita, Milan Šurkala
Razer Portal: router pro "herní Wi-Fi" Razer Portal: router pro "herní Wi-Fi"
Společnost Razer se pustila do výroby domácích routerů a samozřejmě ne ledajakých, ale takových, které by měly imponovat především hráčům. V jejím případě jde o zařízení prodávané pod názvem Portal. 
8.12.2017, aktualita, Jan Vítek1 komentář