www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Uživatelé si stěžují na "nevyžádanou aplikaci" rozeslanou pro W10

Uživatelé si stěžují na "nevyžádanou aplikaci" rozeslanou pro W10
, , aktualita
V rámci Patch Tuesday rozeslal Microsoft v tomto týdnu aktualizace systému Windows 10, které zahrnují také novou aplikaci. Ta se tak uživatelům nainstalovala na počítače bez vyžádání a z toho řada lidí pochopitelně není šťastná. Mají ale proč si stěžovat?
reklama
Jedná se o doplněk pro aplikaci Windows 10 Photos, a sice jistou Photos Add-on, která byla rozeslána 10. října v rámci kumulativních aktualizací. Dle komentářů se tato aplikace uživatelům instaluje bez jejich vědomí, a tak i svolení, a uživatelé se tak ani nemají šanci dozvědět, k čemu má vůbec sloužit. Lidé tak reagují dnes obvyklým způsobem, a sice snižováním hodnocení aplikace v Microsoft Store na minimum. 
 
 
Jeden z nich uvádí: "Nežádal jsem vás o to, neschválil jsem to a ani jsem nevěděl, že plánujete něco takového instalovat. Kdy už vám dojde, že lidé nechtějí, abyste VY rozhodovali o tom, co se bude instalovat na NAŠE počítače. Už toho nechte." 
 
Už dle názvu aplikace je ale zřejmé, že nejde o nic nového, co by fungovalo samo o sobě, ale o pouhý update pro Photos. Zanesena je v Settings > Apps > Apps & Features > Photos app > Advanced Options > App Add-ons & Downloadable Content a zabírá 141 MB. Nabízí přitom funkci, kterou Microsoft slíbil již v dubnu předchozího roku a dle ZDNet jde o update v rámci změny, která Microsoftu umožní zajistit novou funkčnost samotné aplikace Photos, a to třeba 3D efekty, různé filtry nebo vkládání textu. 
 
Už na Build 2016 bylo oznámeno, že si budeme moci také spravovat různé přídavné funkce a stahovatelný obsah, i když nic takového zatím aplikace samotná a ani Microsoft Store nenabízí. Z tohoto případu je ale vidět, jak někteří uživatelé Windows 10 už začali být alergičtí na nucené aktualizace a pokud navíc vidí něco zdánlivě nového, co neschválili a ani neví, k čemu to má sloužit, rozhořčené reakce na sebe nenechají dlouho čekat, ať už jsou oprávněné, nebo ne. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cenzurovaný Google Dragonfly pro Čínu byl poslán k ledu Cenzurovaný Google Dragonfly pro Čínu byl poslán k ledu
Cenzurovaný vyhledávač Google Dragonfly je velkým tématem, proti kterému se bouří i samotní pracovníci v Googlu. Negativní odezva i další problémy ale stojí za tím, že se Google rozhodl projekt ukončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Astronomové našli nejvzdálenější známý objekt naší soustavy: Farout Astronomové našli nejvzdálenější známý objekt naší soustavy: Farout
Astronomové potvrdili, že stále ještě nemusíme znát všechny velké objekty naší soustavy. Tím narážíme na tzv. devátou planetu, která tedy nyní objevena nebyla, ale máme tu něco jiného: asi 500km planetku Farout. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s
JEDEC Solid State Technology Association přišla s vylepšeným standardem pro paměti typu High Bandwidth Memory (HBM). Jedná se o verzi slibující paměťovou propustnost 307 GB/s. Co to znamená? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2060 očekáváme v polovině ledna, akcie NVIDIE stále ztrácí GeForce RTX 2060 očekáváme v polovině ledna, akcie NVIDIE stále ztrácí
NVIDIA se rozhodla, že v tomto roce ještě nevyšle na trh nový mainstream a rozhodnutí to mělo být založené čistě na tom, že se to poněkud přepísklo s výrobou starých Pascalů. Co se týče akcií, NVIDIA na tom není lépe, spíš naopak. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Microsoft 365 Consumer: celý balík i s OS za předplatné pro běžného zákazníka Microsoft 365 Consumer: celý balík i s OS za předplatné pro běžného zákazníka
Dle inzerátů firmy Microsoft, která shání potřebné pracovníky, se chystá spotřebitelská verze balíku Microsoft 365. Mluví se přímo o Microsoft 365 Consumer, která by tak měla obsahovat OS, Office či různé služby za předplatné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář