www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Uživatelé si stěžují na "nevyžádanou aplikaci" rozeslanou pro W10

Uživatelé si stěžují na "nevyžádanou aplikaci" rozeslanou pro W10
, , aktualita
V rámci Patch Tuesday rozeslal Microsoft v tomto týdnu aktualizace systému Windows 10, které zahrnují také novou aplikaci. Ta se tak uživatelům nainstalovala na počítače bez vyžádání a z toho řada lidí pochopitelně není šťastná. Mají ale proč si stěžovat?
reklama
Jedná se o doplněk pro aplikaci Windows 10 Photos, a sice jistou Photos Add-on, která byla rozeslána 10. října v rámci kumulativních aktualizací. Dle komentářů se tato aplikace uživatelům instaluje bez jejich vědomí, a tak i svolení, a uživatelé se tak ani nemají šanci dozvědět, k čemu má vůbec sloužit. Lidé tak reagují dnes obvyklým způsobem, a sice snižováním hodnocení aplikace v Microsoft Store na minimum. 
 
 
Jeden z nich uvádí: "Nežádal jsem vás o to, neschválil jsem to a ani jsem nevěděl, že plánujete něco takového instalovat. Kdy už vám dojde, že lidé nechtějí, abyste VY rozhodovali o tom, co se bude instalovat na NAŠE počítače. Už toho nechte." 
 
Už dle názvu aplikace je ale zřejmé, že nejde o nic nového, co by fungovalo samo o sobě, ale o pouhý update pro Photos. Zanesena je v Settings > Apps > Apps & Features > Photos app > Advanced Options > App Add-ons & Downloadable Content a zabírá 141 MB. Nabízí přitom funkci, kterou Microsoft slíbil již v dubnu předchozího roku a dle ZDNet jde o update v rámci změny, která Microsoftu umožní zajistit novou funkčnost samotné aplikace Photos, a to třeba 3D efekty, různé filtry nebo vkládání textu. 
 
Už na Build 2016 bylo oznámeno, že si budeme moci také spravovat různé přídavné funkce a stahovatelný obsah, i když nic takového zatím aplikace samotná a ani Microsoft Store nenabízí. Z tohoto případu je ale vidět, jak někteří uživatelé Windows 10 už začali být alergičtí na nucené aktualizace a pokud navíc vidí něco zdánlivě nového, co neschválili a ani neví, k čemu to má sloužit, rozhořčené reakce na sebe nenechají dlouho čekat, ať už jsou oprávněné, nebo ne. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Programovatelná robotická kůže rozpohybuje i plyšáka Programovatelná robotická kůže rozpohybuje i plyšáka
Robotická kůže v podobě nejrůznějších návleků dokáže proměnit celou škálu různých předmětů v pohybující se roboty. Za projektem stojí tým z Yale University, který tímto způsobem rozchodil i plyšáka. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Intel Optane SSD 905P nyní i s 1,5 TB Intel Optane SSD 905P nyní i s 1,5 TB
Superrychlé SSD disky Intel Optane 905P budou nově k dispozici v dalších variantách. 960GB verze může být nyní i ve formátu U.2 a přibyla také varianta s kapacitou zvýšenou na 1,5 TB. To vše při excelentním výkonu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Newegg hacknut, útočníci měsíc kradli data platebních karet Newegg hacknut, útočníci měsíc kradli data platebních karet
Pokud jste během posledního měsíce nakupovali na zahraničním serveru Newegg.com, zbystřete. Hackerům se totiž povedlo napadnout platební stránku a krást údaje o použitých platebních kartách.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
V Morgan Stanley jsou zklamaní z GeForce RTX, akcie jdou dolů V Morgan Stanley jsou zklamaní z GeForce RTX, akcie jdou dolů
Morgan Stanley stahuje NVIDII kalhoty ještě daleko před brodem a na základě prvních recenzí karet GeForce RTX 2080 Ti a 2080 vyjadřuje své zklamání nad celou touto generací. Na základě toho tak klesá NVIDII hodnota akcií. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Muž zatčen po výhrůžce smrtí 11letému chlapci, který ho porazil ve Fortnite Muž zatčen po výhrůžce smrtí 11letému chlapci, který ho porazil ve Fortnite
Někteří lidé velmi nelibě nesou porážku v počítačových hrách, obzvláště byli-li poraženi jen 11letým klukem. 45letý muž v návalu zlosti začal malému chlapci vyhrožovat smrtí, což nakonec vyústilo v jeho zatčení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala