www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Uživatelé si stěžují na "nevyžádanou aplikaci" rozeslanou pro W10

Uživatelé si stěžují na "nevyžádanou aplikaci" rozeslanou pro W10
, , aktualita
V rámci Patch Tuesday rozeslal Microsoft v tomto týdnu aktualizace systému Windows 10, které zahrnují také novou aplikaci. Ta se tak uživatelům nainstalovala na počítače bez vyžádání a z toho řada lidí pochopitelně není šťastná. Mají ale proč si stěžovat?reklama
Jedná se o doplněk pro aplikaci Windows 10 Photos, a sice jistou Photos Add-on, která byla rozeslána 10. října v rámci kumulativních aktualizací. Dle komentářů se tato aplikace uživatelům instaluje bez jejich vědomí, a tak i svolení, a uživatelé se tak ani nemají šanci dozvědět, k čemu má vůbec sloužit. Lidé tak reagují dnes obvyklým způsobem, a sice snižováním hodnocení aplikace v Microsoft Store na minimum. 
 
 
Jeden z nich uvádí: "Nežádal jsem vás o to, neschválil jsem to a ani jsem nevěděl, že plánujete něco takového instalovat. Kdy už vám dojde, že lidé nechtějí, abyste VY rozhodovali o tom, co se bude instalovat na NAŠE počítače. Už toho nechte." 
 
Už dle názvu aplikace je ale zřejmé, že nejde o nic nového, co by fungovalo samo o sobě, ale o pouhý update pro Photos. Zanesena je v Settings > Apps > Apps & Features > Photos app > Advanced Options > App Add-ons & Downloadable Content a zabírá 141 MB. Nabízí přitom funkci, kterou Microsoft slíbil již v dubnu předchozího roku a dle ZDNet jde o update v rámci změny, která Microsoftu umožní zajistit novou funkčnost samotné aplikace Photos, a to třeba 3D efekty, různé filtry nebo vkládání textu. 
 
Už na Build 2016 bylo oznámeno, že si budeme moci také spravovat různé přídavné funkce a stahovatelný obsah, i když nic takového zatím aplikace samotná a ani Microsoft Store nenabízí. Z tohoto případu je ale vidět, jak někteří uživatelé Windows 10 už začali být alergičtí na nucené aktualizace a pokud navíc vidí něco zdánlivě nového, co neschválili a ani neví, k čemu to má sloužit, rozhořčené reakce na sebe nenechají dlouho čekat, ať už jsou oprávněné, nebo ne. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple Park má kuriózní problém, lidé v něm naráží do skla Apple Park má kuriózní problém, lidé v něm naráží do skla
Nový kampus Apple Park má několik budov a ctí co nejčistější design, který je typický pro produkty Apple. Jeho součástí je i velké množství skla, které se ale ukázalo být kvůli průhlednosti nebezpečné, lidé do něj naráží.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Google kvůli fotobance Getty zrušil funkci "Zobrazit obrázek" Google kvůli fotobance Getty zrušil funkci "Zobrazit obrázek"
Fotobanka Getty Images podala před dvěma lety žalobu na Google za snadný přístup k obrázkům chráněným copyrightem. Před pár dny společnosti oznámily společnou dohodu a nyní už není možné přímo zobrazovat hledaný obrázek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Čína využívá AI už i k chovu prasat Čína využívá AI už i k chovu prasat
Alibaba má systém umělé inteligence ET Brain, který začala využívat k velmi zajímavému účelu. Tento systém umělé inteligence a cloudových výpočtů se totiž začal starat o chov prasat na obrovských farmách.
16.2.2018, aktualita, Milan Šurkala
Windows 10 Pro získá režim Ultimate Performance Windows 10 Pro získá režim Ultimate Performance
Microsoft si připravil pro insidery nové sestavení systému Windows 10 Pro a to mimo jiné nabízí také nové výkonnostní schema nazvané Ultimate Performance. V čem spočívá toto nastavení slibující "maximální výkon"?
16.2.2018, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NASA pošle zpět domů kus marťanského meteoritu NASA pošle zpět domů kus marťanského meteoritu
Mise Mars 2020 bude zahrnovat také kus planety, který byl někdy v minulosti vymrštěn do vesmíru, aby nakonec spadl sem na Zemi. NASA tak s novým roverem pošle zpět kus marťanského meteoritu, což však nebude mít jen symbolický význam.
16.2.2018, aktualita, Jan Vítek1 komentář