www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Uživatelé si stěžují na "nevyžádanou aplikaci" rozeslanou pro W10

Uživatelé si stěžují na "nevyžádanou aplikaci" rozeslanou pro W10
, , aktualita
V rámci Patch Tuesday rozeslal Microsoft v tomto týdnu aktualizace systému Windows 10, které zahrnují také novou aplikaci. Ta se tak uživatelům nainstalovala na počítače bez vyžádání a z toho řada lidí pochopitelně není šťastná. Mají ale proč si stěžovat?
reklama
Jedná se o doplněk pro aplikaci Windows 10 Photos, a sice jistou Photos Add-on, která byla rozeslána 10. října v rámci kumulativních aktualizací. Dle komentářů se tato aplikace uživatelům instaluje bez jejich vědomí, a tak i svolení, a uživatelé se tak ani nemají šanci dozvědět, k čemu má vůbec sloužit. Lidé tak reagují dnes obvyklým způsobem, a sice snižováním hodnocení aplikace v Microsoft Store na minimum. 
 
 
Jeden z nich uvádí: "Nežádal jsem vás o to, neschválil jsem to a ani jsem nevěděl, že plánujete něco takového instalovat. Kdy už vám dojde, že lidé nechtějí, abyste VY rozhodovali o tom, co se bude instalovat na NAŠE počítače. Už toho nechte." 
 
Už dle názvu aplikace je ale zřejmé, že nejde o nic nového, co by fungovalo samo o sobě, ale o pouhý update pro Photos. Zanesena je v Settings > Apps > Apps & Features > Photos app > Advanced Options > App Add-ons & Downloadable Content a zabírá 141 MB. Nabízí přitom funkci, kterou Microsoft slíbil již v dubnu předchozího roku a dle ZDNet jde o update v rámci změny, která Microsoftu umožní zajistit novou funkčnost samotné aplikace Photos, a to třeba 3D efekty, různé filtry nebo vkládání textu. 
 
Už na Build 2016 bylo oznámeno, že si budeme moci také spravovat různé přídavné funkce a stahovatelný obsah, i když nic takového zatím aplikace samotná a ani Microsoft Store nenabízí. Z tohoto případu je ale vidět, jak někteří uživatelé Windows 10 už začali být alergičtí na nucené aktualizace a pokud navíc vidí něco zdánlivě nového, co neschválili a ani neví, k čemu to má sloužit, rozhořčené reakce na sebe nenechají dlouho čekat, ať už jsou oprávněné, nebo ne. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Herní monitory čeká podstatné vylepšení podsvícení díky Mini-LED Herní monitory čeká podstatné vylepšení podsvícení díky Mini-LED
Společnost AU Optronics si dle Digitimes a LED Inside chystá velkou novinku týkající se podsvícení. Půjde o nasazení Mini-LED, které se mají představit především v herních panelech a výsledných monitorech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CERN odstartoval proces významného vylepšení Velkého hadronového urychlovače CERN odstartoval proces významného vylepšení Velkého hadronového urychlovače
Large Hadron Collider (LHC) je v provozu už od roku 2010 a nyní odstartoval proces jeho významného vylepšení, po němž budeme moci mluvit o HL-LHC, čili High-Luminosity. O co se v tomto případě jedná?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Výrobci grafických karet očekávají v druhém pololetí výrazný pokles prodejů Výrobci grafických karet očekávají v druhém pololetí výrazný pokles prodejů
Tchaj-wanští výrobci a dodavatelé grafických karet musejí počítat s tím, že dodávky na trh budou mít v druhém letošním pololetí sestupnou tendenci. Důvod je naprosto zřejmý, a sice značně ochablý zájem těžařů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
External Funds Used ukáže celkovou útratu na Steamu External Funds Used ukáže celkovou útratu na Steamu
Pokud by vás zajímalo, kolik peněz už jste utratili na Steamu za hry či jiné zboží, dosud jste pomocí svého klienta neměli možnost, jak to rychle a přesně zjistit. Valve nám ale tuto možnost brzy dá a půjde o nástroj External Funds Used. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Tom Forsyth, architekt Larrabee, se vrací do Intelu pomoci s vývojem GPU Tom Forsyth, architekt Larrabee, se vrací do Intelu pomoci s vývojem GPU
Intel už se nijak netají s tím, že pracuje na vývoji samostatných GPU, které mají být dost výkonné i pro moderní hry. Ostatně proto si k sobě z AMD přetáhl Raju Koduriho a ten nyní rozšiřuje svůj tým. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek