www.svethardware.cz
>
>
>

Uživatelům Takeoutu při exportu dat Google přibalil i videa cizích lidí

Uživatelům Takeoutu při exportu dat Google přibalil i videa cizích lidí
, , aktualita

Uživatelé služby Takeout se nedávno mohli dočkat nepříjemného překvapení. Při exportu dat přes Google Takeout totiž mohlo dojít k tomu, že se jejich videa dostala do archivů cizích lidí a naopak jejich archivy mohly obsahovat videa jiných uživatelů.

K oblíbeným
reklama
Od 21. do 25. listopadu 2019 měla služba Google Takeout, která je určena např. k exportu fotek a videí z Google Photos, hodně nepříjemnou chybu. Exportované videosekvence totiž neskončily vždy tam, kde by měly. Výsledné archivy byly občas nekompletní a mohly obsahovat videosekvence jiných uživatelů, přičemž ty, které zde měly být, se zase mohly objevit v jiných archivech.
 
Google logo
 
Googlu trvalo více než dva měsíce, než uživatele upozornil na chybu a varoval je, že jejich exporty nemusí být korektní. Neřekl, kolik uživatelů bylo dotčeno, nicméně neoficiální zdroje hovoří o 0,01 % uživatelů, kteří v inkriminovaném období využili Google Takeout (jiné zdroje hovoří o tom, že šlo o 0,01 % všech uživatelů, což bylo okolo 100 tisíc lidí).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny
Google se rozhodl zrychlit aktualizace svého prohlížeče. Novou verzi chce vydávat každé čtyři týdny místo stávajících šesti. Uživatelé se tak mohou těšit na častější novinky. Tato změna začne platit od Chromu 94.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K
Dlouho očekávaný nový model Nintendo Switch by měl být představen v letošním roce a na trh se dostat nejpozději před Vánoci. Hlavní, ale nikoliv jedinou novinkou se stane 7palcový OLED panel od Samsungu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty
Microsoft právě vydal aktualizaci svého prohlížeče Edge, která přináší několik zásadních novinek. Verze 89 zrychluje start o desítky procent a snižuje nároky na výkon. Došlo i na dlouho očekávané vertikální seskupení karet.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken
Velká Británie má bohatou historii kamer sledující obyvatele. Doprovodný software slouží k identifikaci lidí a nyní bude využíván ke hledání dalších hříšníků. Cílem budou řidiči, kteří vyhazují odpadky z oken aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea
Jako první s omezením výkonu při těžbě Etherea přišla karta GeForce RTX 3060 a NVIDIA jasně naznačila, že nebude poslední. Nyní už můžeme pomalu mluvit o nástupu RTX 3080 Ti, která má dostat stejné opatření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů