www.svethardware.cz
>
>
>

Uživatelům Takeoutu při exportu dat Google přibalil i videa cizích lidí

Uživatelům Takeoutu při exportu dat Google přibalil i videa cizích lidí
, , aktualita

Uživatelé služby Takeout se nedávno mohli dočkat nepříjemného překvapení. Při exportu dat přes Google Takeout totiž mohlo dojít k tomu, že se jejich videa dostala do archivů cizích lidí a naopak jejich archivy mohly obsahovat videa jiných uživatelů.

K oblíbeným
reklama
Od 21. do 25. listopadu 2019 měla služba Google Takeout, která je určena např. k exportu fotek a videí z Google Photos, hodně nepříjemnou chybu. Exportované videosekvence totiž neskončily vždy tam, kde by měly. Výsledné archivy byly občas nekompletní a mohly obsahovat videosekvence jiných uživatelů, přičemž ty, které zde měly být, se zase mohly objevit v jiných archivech.
 
Google logo
 
Googlu trvalo více než dva měsíce, než uživatele upozornil na chybu a varoval je, že jejich exporty nemusí být korektní. Neřekl, kolik uživatelů bylo dotčeno, nicméně neoficiální zdroje hovoří o 0,01 % uživatelů, kteří v inkriminovaném období využili Google Takeout (jiné zdroje hovoří o tom, že šlo o 0,01 % všech uživatelů, což bylo okolo 100 tisíc lidí).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD opravuje problematické ovladače Radeonů, uvádí verzi 20.2.2 AMD opravuje problematické ovladače Radeonů, uvádí verzi 20.2.2
Pokud máte grafickou kartu AMD Radeon a zažíváte s ovladači Radeon Software Adrenalin 2020 Edition nestabilitu, černé obrazovky a jiné chyby, má pro vás AMD řešení. Mnoho z těchto pádů má vyřešit nová verze 20.2.2.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Konečně jsou venku benchmarky mobilního CPU AMD Ryzen 7 4800H Konečně jsou venku benchmarky mobilního CPU AMD Ryzen 7 4800H
Poslední dobou uniklo mnoho benchmarků mobilních procesorů Intel, které by měly bojovat proti připravovanému Ryzenu 7 4800H, ale pořád jsme neměli výsledky tohoto procesoru od AMD. To se nyní mění a máme čísla z Geekbench 4 i 5.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NASA otestovala motor pro příští měsíční mise NASA otestovala motor pro příští měsíční mise
Pokud se chce NASA v dohledné době vrátit na Měsíc, měla by se na to už zcela vážně připravovat. My se nyní přitom můžeme podívat na test jednoho z raketových motorů, který se má v misích Artemis uplatnit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny
Herec Steven Seagal bude muset zaplatit pokutu 314 tisíc dolarů za matoucí propagaci kryptoměny Bitcoiin2Gen. Stal se její tváří v roce 2018 a jen o chvíli později byla shledána jako podvod s pyramidovým schématem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů
Intel by měl pomalu postupovat k vydání svých prvních samostatných grafických karet po modelu 740 a k tomu bude potřebovat i příslušnou softwarovou výbavu. Nyní je tu jako novinka pro Command Centre také funkce pro streamování. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře