www.svethardware.cz
>
>
>

Valeora nastupuje jako dočasně "neprůstřelné" DRM pro hry

Valeora nastupuje jako dočasně "neprůstřelné" DRM pro hry
, , aktualita
V posledních letech bylo v případě DRM v počítačových hrách nejčastěji řešené Denuvo, zprvu nepřekonatelná ochrana před piráty, která však byla jednoho dne poprvé překonána a pak už se to s ní vezlo. Nyní ale nastupuje Valeora. 
reklama
Drtivá většina studií vyvíjejících AAA hry využívá protipirátské ochrany, takže pokud někdo přijde s tím, že jeho technologie je nepřekonatelná, a to alespoň v případě dostatečně dlouhého období po vypuštění hry na trh, pochopitelně si zajistí pozornost. Samotné Denuvo už se řadí do portfolia společnosti Irdeto a už dávno přišlo o svůj punc nepřekonatelnosti. Například v moderním Hitmanovi bylo překonáno ještě před tím, než se hra vůbec oficiálně dostala na trh. 
 
 
Proto není divu, že přístup technologie Valeora je odlišný a její vývojáři dokonce tvrdí, že to ani není DRM a především že nijak neovlivňuje výkon her. To je důležitá poznámka, protože Denuvo bylo mnohokrát označeno za DRM, které nám značně zatěžuje hardware, a tak i sráží dolů cenné snímky za sekundu.  
 
Valeora má chránit pouze některé funkce a nevyžaduje ani to, aby uživatel byl online. To vypadá celkem dobře, protože tím by se odbourala hlavní negativa, která byla vyčítána právě i Denuvu. Pokud tedy nebude zapotřebí být online, pak by daná ochrana ani neměla být závislá na podpoře ze strany jejího provozovatele, takže bychom už nemuseli řešit, zda nám hra bude či nebude fungovat i poté, co Denuvo či jiné podobné DRM z nějakého důvodu skončí. 
 
Tím to ale nekončí. Valeora se také nemá vyznačovat neustálým zapisováním a čtením disku a nijak neomezuje po sobě jdoucí počet instalací hry, stejně jako jí nevadí změny v hardwarové konfiguraci počítače, což z nějakého záhadného důvodu řeší třeba systém Origin v novém Battlefield V od EA, kde se hra zablokuje po pěti instalacích či významných změnách v hardwaru za jeden den, což museli řešit především chudáci recenzenti. 
 
Jak tedy Valeora funguje? To se bohužel nedozvíme a autoři se jen chlubí tím, že je "extrémně složité ochranu překonat krátce po vypuštění hry na trh" a že tato obtížnost s postupujícím časem klesá. Vývojáři dokonce ve svém FAQ píší, že nemají žádný problém s organizovanými pirátskými skupinami či jednotlivci, kteří se snaží Valeoru překonat poté, co se obtížnost snížila. To tedy působí, jako by Valeora byla časem zcela záměrně snadnější pro překonání. Ve FAQ je ještě dovětek, že nikdo z týmu nemá v úmyslu jakkoliv stíhat lidi hrající cracknuté hry.
 
Valeora už byla použita v prvním titulu, a sice City Patrol: Police od Caipirinha Games and Toplitz Productions. Po přečtení FAQ mám ale osobně pocit, že o takovou ochranu nebudou studia jako EA či Ubisoft ani moc stát. 
 
Zdroj: DSO Gaming


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3DMark Port Royal přijde 8. ledna, už tu máme video 3DMark Port Royal přijde 8. ledna, už tu máme video
3DMark Port Royal je nejnovější benchmark, který se zaměří na DXR, čili ray tracing pod DirectX. Nyní už víme, že jeho finální verze dorazí na trh 8. ledna, čili těsně před CES. Především se ale už můžeme podívat na video.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Abraham Lincoln na Curiosity ukazuje sílu marťanského větru Abraham Lincoln na Curiosity ukazuje sílu marťanského větru
Zvláště v průběhu tohoto roku se rozebíraly efekty atmosféry na Marsu, jeho prachové bouře a schopnost větru očišťovat zanesené objekty. Co si ale pod tím máme představit? To nám může ukázat mince, kterou si s sebou veze Curiosity.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Thermaltake Pacific R1 Plus: chce to víc RGB LED! Thermaltake Pacific R1 Plus: chce to víc RGB LED!
Silvestr už není daleko, tak si to dnes trošku odlehčíme a podíváme se, co nám připravila společnost Thermaltake. Ta vycítila, že někteří zákazníci by mohli nešťastní bez barevně svítících modulů RAM, a tak přispěchala na pomoc i s firmou Corsair.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Evropsko-japonská sonda vyzkoušela dosud nejsilnější iontové motory Evropsko-japonská sonda vyzkoušela dosud nejsilnější iontové motory
Vesmírná sonda BepiColombo Mercury je výsledkem spolupráce evropské agentury ESA a japonské JAXA. Míří k Merkuru, na jehož oběžné dráze se má usídlit, a to s využitím dosud nejsilnějšího iontového pohonu, jaký byl kdy vyroben. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google genderově vyvažuje svůj Překladač Google genderově vyvažuje svůj Překladač
Aby se některé pohlaví necítilo diskriminováno v Překladači společnosti Google, ten nyní zavádí genderově vyvážené překlady, které by měly ve vybraných jazycích zobrazovat všechny možné varianty překladu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala