www.svethardware.cz
>
>
>

Valeora nastupuje jako dočasně "neprůstřelné" DRM pro hry

Valeora nastupuje jako dočasně "neprůstřelné" DRM pro hry
, , aktualita
V posledních letech bylo v případě DRM v počítačových hrách nejčastěji řešené Denuvo, zprvu nepřekonatelná ochrana před piráty, která však byla jednoho dne poprvé překonána a pak už se to s ní vezlo. Nyní ale nastupuje Valeora. 
K oblíbeným
reklama
Drtivá většina studií vyvíjejících AAA hry využívá protipirátské ochrany, takže pokud někdo přijde s tím, že jeho technologie je nepřekonatelná, a to alespoň v případě dostatečně dlouhého období po vypuštění hry na trh, pochopitelně si zajistí pozornost. Samotné Denuvo už se řadí do portfolia společnosti Irdeto a už dávno přišlo o svůj punc nepřekonatelnosti. Například v moderním Hitmanovi bylo překonáno ještě před tím, než se hra vůbec oficiálně dostala na trh. 
 
 
Proto není divu, že přístup technologie Valeora je odlišný a její vývojáři dokonce tvrdí, že to ani není DRM a především že nijak neovlivňuje výkon her. To je důležitá poznámka, protože Denuvo bylo mnohokrát označeno za DRM, které nám značně zatěžuje hardware, a tak i sráží dolů cenné snímky za sekundu.  
 
Valeora má chránit pouze některé funkce a nevyžaduje ani to, aby uživatel byl online. To vypadá celkem dobře, protože tím by se odbourala hlavní negativa, která byla vyčítána právě i Denuvu. Pokud tedy nebude zapotřebí být online, pak by daná ochrana ani neměla být závislá na podpoře ze strany jejího provozovatele, takže bychom už nemuseli řešit, zda nám hra bude či nebude fungovat i poté, co Denuvo či jiné podobné DRM z nějakého důvodu skončí. 
 
Tím to ale nekončí. Valeora se také nemá vyznačovat neustálým zapisováním a čtením disku a nijak neomezuje po sobě jdoucí počet instalací hry, stejně jako jí nevadí změny v hardwarové konfiguraci počítače, což z nějakého záhadného důvodu řeší třeba systém Origin v novém Battlefield V od EA, kde se hra zablokuje po pěti instalacích či významných změnách v hardwaru za jeden den, což museli řešit především chudáci recenzenti. 
 
Jak tedy Valeora funguje? To se bohužel nedozvíme a autoři se jen chlubí tím, že je "extrémně složité ochranu překonat krátce po vypuštění hry na trh" a že tato obtížnost s postupujícím časem klesá. Vývojáři dokonce ve svém FAQ píší, že nemají žádný problém s organizovanými pirátskými skupinami či jednotlivci, kteří se snaží Valeoru překonat poté, co se obtížnost snížila. To tedy působí, jako by Valeora byla časem zcela záměrně snadnější pro překonání. Ve FAQ je ještě dovětek, že nikdo z týmu nemá v úmyslu jakkoliv stíhat lidi hrající cracknuté hry.
 
Valeora už byla použita v prvním titulu, a sice City Patrol: Police od Caipirinha Games and Toplitz Productions. Po přečtení FAQ mám ale osobně pocit, že o takovou ochranu nebudou studia jako EA či Ubisoft ani moc stát. 
 
Zdroj: DSO Gaming


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek