www.svethardware.cz
>
>
>

Valeora nastupuje jako dočasně "neprůstřelné" DRM pro hry

Valeora nastupuje jako dočasně "neprůstřelné" DRM pro hry
, , aktualita
V posledních letech bylo v případě DRM v počítačových hrách nejčastěji řešené Denuvo, zprvu nepřekonatelná ochrana před piráty, která však byla jednoho dne poprvé překonána a pak už se to s ní vezlo. Nyní ale nastupuje Valeora. 
reklama
Drtivá většina studií vyvíjejících AAA hry využívá protipirátské ochrany, takže pokud někdo přijde s tím, že jeho technologie je nepřekonatelná, a to alespoň v případě dostatečně dlouhého období po vypuštění hry na trh, pochopitelně si zajistí pozornost. Samotné Denuvo už se řadí do portfolia společnosti Irdeto a už dávno přišlo o svůj punc nepřekonatelnosti. Například v moderním Hitmanovi bylo překonáno ještě před tím, než se hra vůbec oficiálně dostala na trh. 
 
 
Proto není divu, že přístup technologie Valeora je odlišný a její vývojáři dokonce tvrdí, že to ani není DRM a především že nijak neovlivňuje výkon her. To je důležitá poznámka, protože Denuvo bylo mnohokrát označeno za DRM, které nám značně zatěžuje hardware, a tak i sráží dolů cenné snímky za sekundu.  
 
Valeora má chránit pouze některé funkce a nevyžaduje ani to, aby uživatel byl online. To vypadá celkem dobře, protože tím by se odbourala hlavní negativa, která byla vyčítána právě i Denuvu. Pokud tedy nebude zapotřebí být online, pak by daná ochrana ani neměla být závislá na podpoře ze strany jejího provozovatele, takže bychom už nemuseli řešit, zda nám hra bude či nebude fungovat i poté, co Denuvo či jiné podobné DRM z nějakého důvodu skončí. 
 
Tím to ale nekončí. Valeora se také nemá vyznačovat neustálým zapisováním a čtením disku a nijak neomezuje po sobě jdoucí počet instalací hry, stejně jako jí nevadí změny v hardwarové konfiguraci počítače, což z nějakého záhadného důvodu řeší třeba systém Origin v novém Battlefield V od EA, kde se hra zablokuje po pěti instalacích či významných změnách v hardwaru za jeden den, což museli řešit především chudáci recenzenti. 
 
Jak tedy Valeora funguje? To se bohužel nedozvíme a autoři se jen chlubí tím, že je "extrémně složité ochranu překonat krátce po vypuštění hry na trh" a že tato obtížnost s postupujícím časem klesá. Vývojáři dokonce ve svém FAQ píší, že nemají žádný problém s organizovanými pirátskými skupinami či jednotlivci, kteří se snaží Valeoru překonat poté, co se obtížnost snížila. To tedy působí, jako by Valeora byla časem zcela záměrně snadnější pro překonání. Ve FAQ je ještě dovětek, že nikdo z týmu nemá v úmyslu jakkoliv stíhat lidi hrající cracknuté hry.
 
Valeora už byla použita v prvním titulu, a sice City Patrol: Police od Caipirinha Games and Toplitz Productions. Po přečtení FAQ mám ale osobně pocit, že o takovou ochranu nebudou studia jako EA či Ubisoft ani moc stát. 
 
Zdroj: DSO Gaming


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery
Soukromí uživatelů je poslední dobou čím dál víc probírané téma a čím dál víc také narušováno. Singapore Airlines to teď schytaly za instalaci kamer mířících přímo na pasažéry každého cestujícího v letadle.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Valve na Steamu ruší video sekci Valve na Steamu ruší video sekci
Společnost Valve nezačala rok 2019 dobře. Na konci minulého roku se najednou objevila konkurence v podobě Epic Games Store, která rychle vyrostla ve vážnou hrozbu a nyní tu máme zprávu o zrušené video sekci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví
Výzkumníci firmy Google se zaměřili na podstatu exploitů Spectre a Meltdown, aby zodpověděli otázku, nakolik představují problém nejen pro Intel, ale i jiné společnosti ne nutně vyrábějící procesory x86. Co k tomu mohou říci?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino
Společnost Sphero rozjela na Kickstarteru kampaň, která se týká financování dálkově ovládaného autíčka, které bude kompatibilní s minipočítači Raspberry Pi, Arduino i BBC micro:bit. Zájem je obrovský a cílová částka padla během chvíle. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CPU chladiče Noctua nyní běžně obsahují montážní sady pro AMD AM4 CPU chladiče Noctua nyní běžně obsahují montážní sady pro AMD AM4
Noctua sice už dávno nabízí chladiče ve speciálních verzích SE-AM4, které jsou určeny i pro moderní procesory AMD Ryzen do patice AM4. Nyní se příslušné montážní sady dostanou do všech chladičů Noctua jako jejich hlavní výbava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář