reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Bezpečnostní firma Irdeto získala Denuvo, co to znamená?

, , aktualita
Bezpečnostní firma Irdeto získala Denuvo, co to znamená?
Zrovna včera jsme se podívali na to, že byla prolomena ochrana první hry, která využívala DRM Denuvo 4.8. Nyní se však dozvídáme, že společnost Denuvo byla akvizována firmou Irdeto a otázka je, co to přinese pro svět počítačových her.
Denuvo 4.8 bylo prolomeno, ovšem brzy by mohla tato ochrana her řádně "zhoustnout". Je ale třeba říci, že titul Assassin’s Creed Origins vybavený zmíněnou verzí Denuva stále odolává, a to především díky tomu, že ji kombinuje s VMProtect. Je tak pravděpodobné, že takový přístup Ubisoft využije i v případě hry Far Cry 5, která se už pomalu chystá na trh, ovšem v případě budoucích titulů se tomu možná bude moci vyhnout, protože Denuvo se změní. 
 
 
Společnost Denuvo totiž akvizovala bezpečnostní firma Irdeto, která se zabývá i ochranou zábavních zařízení, multimédií, IoT produktů, atd. Seznam jejích klientů tak zahrnuje společnosti jako Comcast, ITV, Sky, atd. 
 
Irdeto si tak koupí Denuva rozšířilo své portfolio na další produkty zajišťující ochranu proti pirátům i herním podvodníkům na počítačích PC, ale i na konzolích, VR či chytrých telefonech/tabletech. Získává tím také další klienty, jako jsou společnosti Bethesda, EA, Ubisoft, Warner Bros či Square Enix, které využívají ochranu firmy Denuvo. Především se tím ale Irdeto dostalo přímo do centra dění herního průmyslu, který neustále roste a v roce 2020 se má dostat na hodnotu  129 miliard dolarů. A je jasné, že s tím rostou i částky vydávané na vývoj her a firmy přirozeně budou chtít své investice chránit. 
 
Pro šéfa firmy Irdeto Douga Lowthera to bude znamenat hledání dalších cest, jak zamezit pirátskému kopírování her, zabránit cheaterům v tom, aby nám hru kazili a rovněž jak zabránit lidem v tom, aby obcházeli mikrotransakce. Cílem firmy Irdeto tak jednoduše bude to, aby umožnila herním společnostem plnit si svůj business plán. 
 
V krátkodobém hledisku ale můžeme očekávat, že software Denuvo bude zkombinován s Cloakware firmy Irdeto a crackovací týmy se tak mohou těšit na další výzvy. Je nutno dodat, že i když začala hvězda Denuva před rokem pohasínat, později se dokázalo vrátit zpět v plné síle a nyní máme výhled na to, že crackování her bude ještě obtížnější než kdy dříve. To by samozřejmě bylo v pořádku, kdyby však takové DRM neužíraly podstatnou část výkonu našich PC a kdyby nehrozilo to, že jednoho dne nám poctivě zaplacenou hru třeba z důvodu nekompatibility znepřístupní. Zkrátka a dobře, kdyby nešlo o ochranu výdělků firem na úkor zákazníků. 
 
Zdroj: KitGuru


reklama
reklama
reklama
reklama