www.svethardware.cz
>
>
>
>

Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek

Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek
, , aktualita
Mnozí už ani nedoufali, že by společnost Valve vyslyšela prosby a nářky volající po pokračování série Half-Life. Nyní ale mohou zase trnout nad tím, co se z této nadlouho přerušené série stane.
K oblíbeným
reklama
Valve se chystá ve čtvrtek odhalit konkrétně titul Half-Life: Alyx a nyní se diskutuje především o tom, zda vůbec půjde o vytoužený Half-Life 3 a bohužel to na něj zrovna nevypadá. Alyx byl totiž ohlášen přímo jako VR hra, takže otázka je, zda ta bude pouze a výhradně pro VR headsety, anebo i pro hraní na monitoru či jiném obvyklém zobrazovadle. 
 
 
Osobně bych si tipl, že půjde o hru pouze pro VR, a to vzhledem k označení "flagship VR game", přičemž Valve se bude evidentně snažit prosazovat svůj VR headset Index, který je na Steamu v sadě k dispozici za 1079 eur (headset, ovladače a základní stanice). Jsou tu pochopitelně i levnější a dostupnější VR headsety, ovšem věc se má prostě tak, že hra určená pouze pro VR bude mít zákonitě velice malý okruh potenciálních zákazníků. 
 
Valve zatím neposkytl vůbec žádné další informace krom toho, že titul Alyx bude představen ve čtvrtek v 19 hodin našeho času. Nemáme tu žádný screenshot, natož pak teaser. Ukázána byla pouze tři loga vedle sebe - Valve, Steam VR a lambda spojená s řadou Half-Life. 
 
Dle pojmenování hry ale lze tušit, že titul bude mít co do činění s postavou Alyx Vance, která pomáhala Gordonu Freemanovi v Half-Life 2. Takže by mělo jít o pokračování příběhu z předešlých epizod. Valve se také mohlo rozhodnout představit nový titul především na základě uniklých informací, které se týkají řeči Geoffa Keigleyho chystané pro The Game Awards na 12. prosinec. Tyto informace právě obsahují zmínku o hře Half-Life: Alyx, jež by dle nich měla přijít na trh příští rok v březnu. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Včera, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Včera, aktualita, Milan Šurkala