www.svethardware.cz
>
>
>
>

Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek

Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek
, , aktualita
Mnozí už ani nedoufali, že by společnost Valve vyslyšela prosby a nářky volající po pokračování série Half-Life. Nyní ale mohou zase trnout nad tím, co se z této nadlouho přerušené série stane.
K oblíbeným
reklama
Valve se chystá ve čtvrtek odhalit konkrétně titul Half-Life: Alyx a nyní se diskutuje především o tom, zda vůbec půjde o vytoužený Half-Life 3 a bohužel to na něj zrovna nevypadá. Alyx byl totiž ohlášen přímo jako VR hra, takže otázka je, zda ta bude pouze a výhradně pro VR headsety, anebo i pro hraní na monitoru či jiném obvyklém zobrazovadle. 
 
 
Osobně bych si tipl, že půjde o hru pouze pro VR, a to vzhledem k označení "flagship VR game", přičemž Valve se bude evidentně snažit prosazovat svůj VR headset Index, který je na Steamu v sadě k dispozici za 1079 eur (headset, ovladače a základní stanice). Jsou tu pochopitelně i levnější a dostupnější VR headsety, ovšem věc se má prostě tak, že hra určená pouze pro VR bude mít zákonitě velice malý okruh potenciálních zákazníků. 
 
Valve zatím neposkytl vůbec žádné další informace krom toho, že titul Alyx bude představen ve čtvrtek v 19 hodin našeho času. Nemáme tu žádný screenshot, natož pak teaser. Ukázána byla pouze tři loga vedle sebe - Valve, Steam VR a lambda spojená s řadou Half-Life. 
 
Dle pojmenování hry ale lze tušit, že titul bude mít co do činění s postavou Alyx Vance, která pomáhala Gordonu Freemanovi v Half-Life 2. Takže by mělo jít o pokračování příběhu z předešlých epizod. Valve se také mohlo rozhodnout představit nový titul především na základě uniklých informací, které se týkají řeči Geoffa Keigleyho chystané pro The Game Awards na 12. prosinec. Tyto informace právě obsahují zmínku o hře Half-Life: Alyx, jež by dle nich měla přijít na trh příští rok v březnu. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: září 2020 Doporučené PC sestavy: září 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek34 komentářů
Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi
Ultralehká herní myš Glorious Model O, která si své zákazníky získala i na českém trhu, byla oznámena v nové verzi. Vzhledem k nízké hmotnosti jen 69 g nemohl výrobce použít příliš velkou baterii, přesto se výdrž podařilo dostat na 71 hodin.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách
Společnost WD rozšiřuje nabídku pevných disků pro NASy řady Red Pro o další dva modely. Doposud bylo maximem 14 TB, nově však bude možné koupit i varianty s vyššími kapacitami 16 TB a 18 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
26.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
26.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik