Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Valve ztratilo dalšího svého veterána

8.6.2017, Jan Vítek, aktualita
Valve ztratilo dalšího svého veterána
Společnost Valve v tomto týdnu ztrácí dalšího svého důležitého zaměstnance, který jako píšící autor pracoval na jeho známých hrách. Tentokrát však nejde o sérii Half-Life, ale další známé hry od Valve.
Oním dotyčným je Jay Pinkerton, který pracoval jako autor především na hře Portal 2 a pak také stojí za Team Fortress 2. Pinkerton blízce spolupracoval s Erikem Wolpawem, který opustil Valve už dříve v tomto roce a minulý měsíc odešel také Chet Faliszek. Od roku 2016 tak Valve opustilo několik lidí, kteří pracovali především na sérii Half-Life, a to počínaje Marcem Laidlawem na samotném začátku roku. Pro její fanoušky, kteří stál ještě doufají v připravované pokračování, tak nejde o dobrou zprávu a vůbec to nevypovídá o tom, že by se Valve chystal ještě přijít s nějakým velkým titulem.

Na Valve se tak i nadále bude snášet kritika, že už dávno nefunguje jako řádné herní studio, neboť dle jeho aktuálního vývoje to vypadá, že to snad s hrami už téměř nepočítá. Alespoň s těmi vlastními. Však jeho posledním velkým titulem byl právě Portal 2 v roce 2011 a poté se už objevily jen hry jako Counter-Strike Nexon: Zombies, Dota 2 či The Lab vytvořená čistě jako hříčka pro podporu VR headsetů od HTC.

Je ale pravda, že prostě nevíme, zda Valve na něčem velkém pracuje, nebo ne. Je známo, že hry ještě vyvíjí, ale je otázka, zda připraví i nějakou podstatnou novinku, čemuž odcházející autoři moc nenasvědčují. Valve má ale jistě dost prostředků na to, aby si najmulo novou krev, ale o tom firma prostě mlčí a pokud něco ventiluje na veřejnost, jsou to především informace spojené s platformou Steam.

Zdroj: Kitguru