Video: čtyřnohý robot balancuje na dvou končetinách

Video: čtyřnohý robot balancuje na dvou končetinách
, , aktualita
Italský výzkumný tým pracuje na vývoji čtyřnohých robotů, kteří dokážou i při nelehkých podmínkách udržet rovnováhu při stání na dvou končetinách. Budoucí roboti by tak mohli překonávat i velmi úzké mosty.
K oblíbeným
reklama
Výzkumný tým z Italského technologického institutu se zaměřil na návrh čtyřnohého robota, který si poradí s chůzí i na velmi úzkém povrchu. Většina čtyřnohých robotů potřebuje k pohybu poměrně široký pruh podložky, návrh z Itálie by si ale měl poradit i s celkem úzkým podložím.
 
Robot s hmotností 90 kilogramů, který je prezentován ve videu níže, dokáže balancovat na dvou končetinách, i když se mu člověk snaží připravil nelehké podmínky a vyvést ho z rovnováhy. Systém také umožňuje udržovat balanc v různých požadovaných výškách.
 
 
Ve videu je také možné vidět simulaci "ninja chůze", při níž se robot snaží překonávat most dlouhý 1,5 metru, široký pouze šest centimetrů a neztratit při tom rovnováhu.
 
Čtyřnozí roboti můžou nabídnou širokou škálu uplatnění, což dokazují i úspěchy robota Spot od společnosti Boston Dynamics. Autonomní čtyřnohý robot Spot se nedávno dostal i do volného prodeje a je možné ho použít pro komerční i průmyslovou sféru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2 V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2
Singapurská společnost Sunseap Group chce v Indonésii na ostrově Batam postavit obrovskou solární elektrárnu, která bude plovoucí. Zemi by tak tento projekt měl pomoci v přechodu na obnovitelné zdroje energie.
Včera, aktualita, Milan Šurkala28 komentářů
Záhadná kometa konečně ukázala své koma Záhadná kometa konečně ukázala své koma
Nedávno zaujal astronomy záhadný objekt blížící se směrem do středu Sluneční soustavy, i když s úctyhodným odstupem, který byl později vyhodnocen jako velká kometa, a to možná taková, která tu ještě nikdy nebyla. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek
PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu
Společnost Arm ukázala procesor PlasticArm, který byl vyvinut v úzké spolupráci s PragmatIC, jež byla navázána už někdy před osmi lety. Máme tu tak fyzicky flexibilní 32bitové CPU Arm, které se může hodit pro celou řadu věcí. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU
Společnost SiFive dala minulý rok vývojářům k dispozici desky HiFive Unmatchd RISC-V s procesorem či SoC U7. Právě na jedné z nich byl nyní zprovozněn Radeon RX 6700 XT pod systémem Linux. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky
Seagate právě pracuje na nových pevných discích s vysokou kapacitou 20 TB, které budou určeny pro běžné spotřebitele a ne servery, NAS a podobně. Kdy přijdou a jaké technologie nám vůbec nabídnou?
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů