www.svethardware.cz
>
>
>

Virální hoax na Twitteru zamyká účty, neměňte rok narození na 2007

Virální hoax na Twitteru zamyká účty, neměňte rok narození na 2007
, , aktualita
Twitterem se šíří hoax, který zablokoval účet nejednoho uživatele této sociální sítě. Vybízí ke změně roku narození na 2007, což by mělo přinést nové barvy. Twitter místo toho uživateli zablokuje účet.
K oblíbeným
reklama
Někdy je skutečně s podivem, co dokáží lidé vymyslet. Někdo si všiml jedné naprosto legitimní vlastnosti sociální sítě Twitter, kterou se rozhodl zneužít k šíření domnělého easter eggu, přičemž ve skutečnosti tomu tak nebylo. Ten sliboval, že když si uživatel změní svůj rok narození na hodnotu 2007, dočká se jiného barevného schématu v Twitteru. Sociální síť však takové účty zablokovala.
 
Twitter logo
 
Pokud se ptáte, proč by to kvůli datu narození dělala, odpověď je překvapivě jednoduchá. Twitter není pro děti a v podmínkách jasně stanoví, že jej mohou využívat jen lidé starší 13 let. A protože rok narození 2007 znamená, že je uživateli dnes (v roce 2019) jen 12 let, nemůže Twitter používat a jeho účet je sociální sítí zablokován. Zatím není jasné, kolik lidí se takto nachytalo, nicméně jeden z propagujících tweetů se dočkal několika desítek tisíc retweetů. Twitter už své uživatele varuje, aby neskákali na špek, a že jejich účet bude kvůli nastavenému mladému věku zablokován. A odblokování vyžaduje zbytečně vyplňování formulářů, které by si člověk mohl ušetřit.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala