www.svethardware.cz
>
>
>

VR rukavice od Teslasuit slibují intenzivnější zážitek z virtuální reality

VR rukavice od Teslasuit slibují intenzivnější zážitek z virtuální reality
, , aktualita
Společnost, která vyvíjí oblek pro virtuální realitu Teslasuit, nyní představuje rukavice pro ještě více pohlcující zážitek z virtuální reality. S rukavicemi můžou uživatelé na vlastní kůži cítit virtuální prostředí. 
K oblíbeným
reklama
Teslasuit je společnost vyvíjející speciální oblek, díky kterému může uživatel dostat ještě ucelenější zážitky z virtuální reality. K obleku, který přináší haptickou odezvu z virtuálního světa, přibývají nyní i podobně zaměřené rukavice. Hmatová rukavice dokáže detekovat pohyby ruky uživatele, ale také poskytovat zpětnou vazbu, takže člověk může doslova cítit virtuální prostředí. Na každém z prstů je umístěn systém pro simulaci efektu dotyku a textury, nechybí ani efekt odporu nebo vibrací. 
 
Nové rukavice pro VR můžou být použity buď v kombinaci s oblekem Teslasuit, nebo i samostatně. Podle firmy Teslasuit by rukavice mohly kromě zajímavého zážitku z virtuální reality sloužit i k velmi praktickým účelům. Rukavice by měly být užitečné v lékařství při rehabilitaci ruky nebo pro dálkové ovládaní nejrůznějších systémů. Umožní i snímaní biometrických dat, jako je srdeční frekvence nebo míra stresu uživatele. 
 
 
Oblek Teslasuit se na scénu uvedl v roce 2016, kdy startup Tesla Studios rozjel projekt na crowdfundingové stránce Kickstarter.com. Projekt byl sice ukončen, ale v roce 2018 se na veletrhu CES povedlo oblek pro virtuální realitu předvést. Následně byl Teslasuit prezentován i na CES 2019, kde výrobce uvedl, že využití najde oblek především při akcích v nebezpečném prostředí, při výcviku astronautů nebo výcviku nouzové evakuace. Na veletrhu CES 2020 má být oblek vystaven již i spolu s rukavicemi. V současné době ale není toto VR vybavení od Teslasuit k dispozici pro běžného zákazníka. 
 
Zdroj: engadget.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla má rekordní čistý zisk přes 1,1 mld. USD Tesla má rekordní čistý zisk přes 1,1 mld. USD
Společnost Tesla Elona Muska může opět slavit. I když jí mnozí predikovali brzký krach, firma předvedla další rekordní čtvrtletí. Je to dokonce poprvé, co se čistý zisk dle GAAP přehoupl přes hranici 1 mld. USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů