www.svethardware.cz
>
>
>
>

Všechny hry pro Xbox One mají běžet i na nové Scarlett

Všechny hry pro Xbox One mají běžet i na nové Scarlett
, , aktualita
Šéf xboxové divize Microsoftu se nedávno nechal slyšet, že neplánuje ani v nové generaci konzole využít virtuální realitu. Máme tu ale něco jiného, a sice informaci o tom, že všechny hry pro Xbox One by měly na Scarlett fungovat také.  
K oblíbeným
reklama
Microsoft tak má dle TweakTown jednoduchý cíl, a sice zajistit, aby veškeré hry pro Xbox One byly bez problémů spustitelné i na nové Xbox Scarlett, a navíc to má platit i pro veškeré starší konzole až po původní Xbox. Nicméně jedna věc je záměr a přání Microsoftu a jiná věc je ta, že o výsledek se musí postarat i samotní vývojáři her a ti pochopitelně už nemusí mít na něčem takovém zájem. 
 
 
Proto je celý výsledek nejasný, ale Mat Booty z Xbox Studios se o něj chce dle vlastních slov zasadit. Pokud se to podaří, Microsoft se dle Bootyho bude moci pochlubit největší nabídkou her, s jakou jejich herní konzole při svém uvedení na trh přišla. A to by měla být jedna z hlavních výhod, na kterou chce Microsoft lákat zákazníky.
 
Z vyjádření Mata Bootyho je přitom cítit, že nová PlayStation 5 snad podobnou funkci ani nenabídne, ale to se pochopitelně ještě uvidí. Zatím to totiž vypadá zcela opačně, čili tak, že i PlayStation 5 nabídne možnost hrát hry pro všechny konzole své série od původní a první PlayStation. Sony samotné zatím potvrdilo alespoň to, že na PS5 poběží hry pro PS4. 
 
Nová konzole Microsoftu také bude využívat jisté Xbox SDK, které má za úkol zajistit to, aby jedna verze hry byla kompatibilní jak s herní konzolí, tak s Windows 10 PC i službami Game Pass a Project xCloud. Nebude tak třeba hry portovat do jiných OS ani API a vývojářům se tím usnadní práce. 
 
Nová Xbox přijde stejně jako PlayStation 5 přibližně za rok a založena bude na hardwaru od AMD. Půjde o SoC s osmi jádry Zen 2 a GPU Navi vyráběné 7nm procesem, paměti GDDR6, přičemž AMD slibuje oproti Xbox One až 40násobný výkon. To ale neznamená, že půjde o nějakých 50 TFLOPS, to je pochopitelně nesmysl, ono srovnání platí jen pro některé specifické případy, takže ještě uvidíme, jaký bude opravdový hrubý výkon. Těšit se můžeme na podporu rozlišení 8K a až 120 FPS (ne dohromady), variabilní obnovovací frekvence, ray tracingu a také kompatibility s příslušenstvím pro Xbox One. 
 
Zdroj: TweakTown


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala