www.svethardware.cz
>
>
>
>

Všechny hry pro Xbox One mají běžet i na nové Scarlett

Všechny hry pro Xbox One mají běžet i na nové Scarlett
, , aktualita
Šéf xboxové divize Microsoftu se nedávno nechal slyšet, že neplánuje ani v nové generaci konzole využít virtuální realitu. Máme tu ale něco jiného, a sice informaci o tom, že všechny hry pro Xbox One by měly na Scarlett fungovat také.  
K oblíbeným
reklama
Microsoft tak má dle TweakTown jednoduchý cíl, a sice zajistit, aby veškeré hry pro Xbox One byly bez problémů spustitelné i na nové Xbox Scarlett, a navíc to má platit i pro veškeré starší konzole až po původní Xbox. Nicméně jedna věc je záměr a přání Microsoftu a jiná věc je ta, že o výsledek se musí postarat i samotní vývojáři her a ti pochopitelně už nemusí mít na něčem takovém zájem. 
 
 
Proto je celý výsledek nejasný, ale Mat Booty z Xbox Studios se o něj chce dle vlastních slov zasadit. Pokud se to podaří, Microsoft se dle Bootyho bude moci pochlubit největší nabídkou her, s jakou jejich herní konzole při svém uvedení na trh přišla. A to by měla být jedna z hlavních výhod, na kterou chce Microsoft lákat zákazníky.
 
Z vyjádření Mata Bootyho je přitom cítit, že nová PlayStation 5 snad podobnou funkci ani nenabídne, ale to se pochopitelně ještě uvidí. Zatím to totiž vypadá zcela opačně, čili tak, že i PlayStation 5 nabídne možnost hrát hry pro všechny konzole své série od původní a první PlayStation. Sony samotné zatím potvrdilo alespoň to, že na PS5 poběží hry pro PS4. 
 
Nová konzole Microsoftu také bude využívat jisté Xbox SDK, které má za úkol zajistit to, aby jedna verze hry byla kompatibilní jak s herní konzolí, tak s Windows 10 PC i službami Game Pass a Project xCloud. Nebude tak třeba hry portovat do jiných OS ani API a vývojářům se tím usnadní práce. 
 
Nová Xbox přijde stejně jako PlayStation 5 přibližně za rok a založena bude na hardwaru od AMD. Půjde o SoC s osmi jádry Zen 2 a GPU Navi vyráběné 7nm procesem, paměti GDDR6, přičemž AMD slibuje oproti Xbox One až 40násobný výkon. To ale neznamená, že půjde o nějakých 50 TFLOPS, to je pochopitelně nesmysl, ono srovnání platí jen pro některé specifické případy, takže ještě uvidíme, jaký bude opravdový hrubý výkon. Těšit se můžeme na podporu rozlišení 8K a až 120 FPS (ne dohromady), variabilní obnovovací frekvence, ray tracingu a také kompatibility s příslušenstvím pro Xbox One. 
 
Zdroj: TweakTown


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Acer XV272XU: dobře vybavené LCD s 240Hz QHD panelem Acer XV272XU: dobře vybavené LCD s 240Hz QHD panelem
Acer se pochlubil novým herním monitorem, který dostal označení XV272XU a ve svém štíhlém těle nabízí panel od AU Optronics. Ten má nativní rozlišení QHD a dosahuje obnovovací frekvence až 240 Hz.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Teledyne e2v uvádí první odolné DDR4 pro nasazení v kosmu Teledyne e2v uvádí první odolné DDR4 pro nasazení v kosmu
Požadavky na elektroniku, která je určena pro zařízení pohybující se ve vesmírném prostoru jsou pochopitelně výrazně odlišné od toho, co potřebujeme od běžné spotřební elektroniky. My se nyní můžeme podívat na to, jak vypadají takové vesmírné paměti DDR4.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i9-10900K zbaven heatspreaderu, teplotně si můžeme značně pomoci Core i9-10900K zbaven heatspreaderu, teplotně si můžeme značně pomoci
Kdo jiný než der8auer by nám měl ukázat, jak to vypadá pod heatspreaderem nových procesorů Intel? Dozvíme se díky tomu přesnou velikost čipu nového Core i9-10900K, zda je připájen a zda je možné chlazení zlepšit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Linus Torvalds po 15 letech přešel z Intelu na AMD Linus Torvalds po 15 letech přešel z Intelu na AMD
Otec zakladatel linuxových systémů Linus Torvalds se rozhodl, že po dlouhých 15 letech je čas na to se rozloučit s platformou firmy Intel a přejít ke společnosti AMD. Torvalds tuto skutečnost oznámil včera společně s Linux Kernel 5.7 RC7.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung staví svou druhou jihokorejskou továrnu pro 5nm čipy Samsung staví svou druhou jihokorejskou továrnu pro 5nm čipy
Společnost Samsung stále hraje druhé housle, pokud jde o výrobu počítačových čipů na zakázku, nicméně vedle vedoucí TSMC dokáže také využívat vlastní čipy ve vlastních produktech. A ty bude vyrábět i v nové 5nm továrně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek