www.svethardware.cz
>
>
>
>

Výrobci základních desek únikem potvrdili 12jádrový AMD Threadripper 1920

Výrobci základních desek únikem potvrdili 12jádrový AMD Threadripper 1920
, , aktualita
Ačkoli AMD samo o sobě nepotvrdilo procesor Threadripper 1920, ten se objevil na stránkách výrobců základních desek v sekci podporovaných procesorů. Novinka by měla mít 12 jader a  140W TDP.
K oblíbeným
reklama
Na stránkách výrobců základních desek se objevily informace o podporovaných procesorech, mezi nimiž je i doposud nepředstavený AMD Threadripper 1920. Jde např. o základní desku Gigabyte X399 AORUS Gaming nebo desky společnosti ASRock. Chvíli byla zobrazena i u desky Asus ROG Zenith Extreme, výrobce pak informaci o podpoře stáhnul. Podle těchto stránek víme např. to, že jde o 12jádrový procesor s podporou 24 vláken. Základní takt procesoru činí 3,2 GHz, což je o 300 MHz méně než u modelu 1920X. Také boost frekvence je nižší, činí 3,8 GHz (u 1920X je 4,0 GHz).
 
AMD Threadripper
 
Spolu s nižším taktem ale procesor nabídne také nižší TDP, která má hodnotu 140 W proti 180 W u "X" variant Threadripperu. Procesor má 6 MB L2 paměť cache a velkou 32MB L3 cache. Zatím není jasné, kdy se nový procesor objeví a kolik bude stát. Dá se ale očekávat, že se cena bude pohybovat někde mezi $549 modelu 1900X a $799 verze 1920X.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk opět potvrdil záměr letět na Mars ve 2022, s lidmi snad už ve 2024 Elon Musk opět potvrdil záměr letět na Mars ve 2022, s lidmi snad už ve 2024
Elon Musk je znám svými smělými plány a opět ukázal, že si ve vesmírném cestování dost věří. Při přebírání ceny Axel Springer Award 2020 potvrdil, že by se první cesta SpaceX na Mars měla uskutečnit už za 2 roky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Kryptoměna Libra mění svůj název na Diem Dollar Kryptoměna Libra mění svůj název na Diem Dollar
Kryptoměna Libra, kterou původně představila společnost Facebook, nyní mění jméno. Ponese název Diem Dollar, čímž se chce zase o něco více zbavit své minulosti a problémů. Nakonec asi ani zdaleka nepůjde o tak rozsáhlý projekt, jak mělo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
GeForce RTX 3060 Ti vstoupily na trh, jaká je dostupnost? GeForce RTX 3060 Ti vstoupily na trh, jaká je dostupnost?
Už čtvrtý model z řady GeForce Ampere se začal prodávat. Jde o GeForce RTX 3060 Ti, které mají výrobcem doporučenou cenu od 11.500 Kč s daní. Do nabídek obchodů se dostaly už dříve, ale dostupné jsou až od 15:00. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Některé PS5 jsou hlučnější než jiné, jak je to možné? Některé PS5 jsou hlučnější než jiné, jak je to možné?
Zákazníci kupující si nové konzole PlayStation 5 nevědomky hrají menší "hlukovou loterii". Chlazení všech vyrobených modelů totiž není stejné, jak uvádí francouzský server Les Numériques. V čem se liší?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Microsoft vydal první Windows Feature Experience Pack. Co obsahuje? Microsoft vydal první Windows Feature Experience Pack. Co obsahuje?
Microsoft testuje nový způsob aktualizací, který urychlí přidávání nových funkcí do Windows 10. K běžným půlročním updatům přidá ještě nepravidelné balíčky. První z nich vychází již nyní v beta kanálu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik