www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Výrobu v TSMC narušila nekvalitní chemikálie

Výrobu v TSMC narušila nekvalitní chemikálie
, , aktualita
Výrobu v továrně Fab 14B firmy TSMC značně narušilo použití podřadných chemikálií, které způsobily, že na deset tisíc waferů vyjelo z linek značně poškozeno, respektive s výrazně sníženou úrovní výtěžnosti. 
K oblíbeným
reklama
Tato situace zasáhla také celkem čtrnáct zákazníků firmy TSMC, mezi něž patří také NVIDIA, MediaTek, Huawei a další světově známé firmy. ET Today informuje, že důvodem tohoto výpadku kvality bylo použití podřadných, anebo snad špatně označených chemikálií, které se uplatňují ve výrobě. 
 
 
Společnost TSMC tak vyrobila na deset tisíc waferů, než s problému někdo všiml a ihned poté byly postižené linky zastaveny, vadný materiál identifikován a vyloučen z výroby. To si vyžádalo vyčištění strojů, a tedy i čas, po který dané linky stály. 
 
Firma přesto hodlá oněch deset tisíc waferů otestovat, respektive otestovat čipy na nich a využít ty, které byly vyrobeny bezchybně. Jak už bylo uvedeno, snížena byla pouze výtěžnost, takže řada jednotlivých čipů by měla být ještě použitelná. 
 
Další podrobnosti má server DigiTimes, který uvádí, že se to týkalo konkrétně linek pro výrobu 12nm a 16nm čipů ve zmíněné Fab 14B. TSMC pak měla uvést, že se byla na vině dodávka fotorezistivního materiálu od dlouhodobého dodavatele, s nímž nebyly dosud žádné problémy. Nyní budou zákazníci upozorněni na případné zpoždění dodávek, ale jinak nemá tento problém citelně narušit celý byznys TSMC, která předpokládá, že dodrží předpoklad svých tržeb pro aktuální kvartál. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jak se vyvíjí Command & Conquer Remastered? Jak se vyvíjí Command & Conquer Remastered?
Už od loňského října víme o tom, že se v Electronic Arts pracuje na remasterované verzi hry Command & Conquer, která pomohla zpopularizovat žánr real-time strategií (RTS). Dozvíme se něco nového o tomto projektu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung uvádí CRG5: značně prohnutý a rychlý herní monitor Samsung uvádí CRG5: značně prohnutý a rychlý herní monitor
Samsung si připravil herní monitor, který je vybaven obrazovkou typu VA schopnou pracovat na obnovovací frekvenci až 240 Hz. Její povrch je přitom prohnutý tak, že opisuje část kružnice o poloměru 1500 mm. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Největší počítačový čip světa vyrobilo TSMC pro Cerebras Systems Největší počítačový čip světa vyrobilo TSMC pro Cerebras Systems
Kalifornský startup Cerebras Systems využil služby společnosti TSMC, aby si u ní nechal vyrobit světově největší logický čip postavený na moderních technologiích. Využije k tomu větší část waferu a skládá se z 1,2 bilionu tranzistorů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít
Sdílené koloběžky nejsou už ani na našich ulicích ničím novým. Provozovatelé ale musí pořád řešit jejich správu, tedy je přemisťovat a nabíjet. Nový Segway-Ninebot KickScooter T60 tohle ale bude umět udělat sám. Bude totiž autonomní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Herní monitor HP Omen X 27: TN s kvalitou IPS Herní monitor HP Omen X 27: TN s kvalitou IPS
HP představilo nový herní monitor Omen X 27. Jde o velmi rychlý 240Hz HDR monitor, který využívá displej s technologií TN. Přesto ale zákazníkům slibuje, že nabídne kvalitu obrazu typickou spíše pro IPS displeje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala