www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Výrobu v TSMC narušila nekvalitní chemikálie

Výrobu v TSMC narušila nekvalitní chemikálie
, , aktualita
Výrobu v továrně Fab 14B firmy TSMC značně narušilo použití podřadných chemikálií, které způsobily, že na deset tisíc waferů vyjelo z linek značně poškozeno, respektive s výrazně sníženou úrovní výtěžnosti. 
K oblíbeným
reklama
Tato situace zasáhla také celkem čtrnáct zákazníků firmy TSMC, mezi něž patří také NVIDIA, MediaTek, Huawei a další světově známé firmy. ET Today informuje, že důvodem tohoto výpadku kvality bylo použití podřadných, anebo snad špatně označených chemikálií, které se uplatňují ve výrobě. 
 
 
Společnost TSMC tak vyrobila na deset tisíc waferů, než s problému někdo všiml a ihned poté byly postižené linky zastaveny, vadný materiál identifikován a vyloučen z výroby. To si vyžádalo vyčištění strojů, a tedy i čas, po který dané linky stály. 
 
Firma přesto hodlá oněch deset tisíc waferů otestovat, respektive otestovat čipy na nich a využít ty, které byly vyrobeny bezchybně. Jak už bylo uvedeno, snížena byla pouze výtěžnost, takže řada jednotlivých čipů by měla být ještě použitelná. 
 
Další podrobnosti má server DigiTimes, který uvádí, že se to týkalo konkrétně linek pro výrobu 12nm a 16nm čipů ve zmíněné Fab 14B. TSMC pak měla uvést, že se byla na vině dodávka fotorezistivního materiálu od dlouhodobého dodavatele, s nímž nebyly dosud žádné problémy. Nyní budou zákazníci upozorněni na případné zpoždění dodávek, ale jinak nemá tento problém citelně narušit celý byznys TSMC, která předpokládá, že dodrží předpoklad svých tržeb pro aktuální kvartál. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
QNAP QTS 4.4.1: funkcemi nabitý systém pro váš NAS QNAP QTS 4.4.1: funkcemi nabitý systém pro váš NAS
V dnešní recenzi se podíváme na schopnosti operačního systému QTS 4.4.1 pro NASy od QNAPu. Možnosti tohoto systému totiž daleko přesahují jen prosté ukládání dat na síťový disk a základní multimediální funkce.
Dnes, recenze, Milan Šurkala
Intel Core i5-10300H ukázal v benchmarku solidní výkon Intel Core i5-10300H ukázal v benchmarku solidní výkon
Už brzy bychom se měli dočkat nových mobilních procesorů Intel Core 10. generace na architektuře Comet-Lake H. Jedním z procesorů by měl být i Core i5-10300H, který ukázal v uniklém benchmarku velmi slušný výkon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Databáze Microsoftu s 250 miliony údaji se volně válela na Internetu Databáze Microsoftu s 250 miliony údaji se volně válela na Internetu
Společnost Microsoft oznámila, že kvůli špatně nakonfigurované databázi vytvořila nechtěný bezpečnostní problém. Databáze zhruba 250 milionů případů z uživatelské podpory se totiž volně objevila na Internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem
Na Internetu se začínají objevovat zprávy o připravovaných grafických čipech Nvidie pro mobilní zařízení, GeForce MX330 a MX350. Tyto čipy by měly být stále ještě postaveny na architektuře Pascal.
25.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů
I když streamovací služba Amazon Music není tak známá jako např. Spotify nebo Apple Music, je docela dobře možné, že se v tomto roce stane dvojkou a předběhne službu od Applu. Dosáhla už totiž na 55 milionů platících předplatitelů.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala