www.svethardware.cz
>
>
>
>

WD Blue SN550 NVMe nabídne až 2400 MB/s

WD Blue SN550 NVMe nabídne až 2400 MB/s
, , aktualita
Řada Blue je v případě společnosti Western Digital synonymum pro běžný hardware pro běžné uživatele. Nemůžeme tak od nového WD Blue SN550 NVMe očekávat ty nejvyšší výkony, nicméně tomu by měla odpovídat i cena.
K oblíbeným
reklama
Western Digital WD Blue SN550 NVMe je tak určen pro desktopy a notebooky, které jsou vybaveny slotem M.2 2280, ačkoliv je jasné, že v tomto případě je už i malá 8 cm dlouhá kartička zbytečný luxus. Však na všech dostupných snímcích, z nichž nám stačí zveřejnit jen jeden, bylo zachyceno SSD s pouze jedním paměťovým pouzdrem, přičemž ten druhý čip u samotného konektoru je kontroler, a to bez DRAM cache. Výrobce se ovšem rozhodl pravděpodobně z důvodu lepšího chlazení posunout paměťový čip až ke konci destičky a zbytek mezi využil prostě jen pro samolepku. 
 
SN550 je evidentně nástupce modelu SN500, prvního levného modelu WD s NVMe, který byl určen pro široký trh a založen byl na OEM modelu WD SN520. 
 
 
SSD WD Blue SN550 NVMe nám slibuje přenosové rychlosti až 2400 MB/s, přičemž kapacita se dle tiskové zprávy pohybuje mezi 250 GB a 1 TB, což vysvětluje, proč zde bohatě stačí jeden paměťový čip, respektive pouzdro s čipy. 
 
Sáhodlouhá tisková zpráva pak už kupodivu zmiňuje jen to, že tu máme 5letou a pochopitelně omezenou záruku. Ta bude omezena maximálním povoleným objemem zapisovaných dat, ale abychom zjistili podrobnosti, musíme někam jinam, a to třeba na server Anandtech
 
WD Blue SN550 SSD
Kapacita 250 GB 500 GB 1 TB
Formát M.2 2280 PCIe 3.0 x4
Kontroler WD
DRAM -
NAND Flash Western Digital/SanDisk 96L 3D TLC
Sekvenční čtení 2400 MB/s 2400 MB/s 2400 MB/s
Sekvenční zápis 950 MB/s 1750 MB/s 1950 MB/s
Náhodné čtení 170k IOPS 300k IOPS 410k IOPS
Náhodný zápis 135k IOPS 240k IOPS 405k IOPS
Záruka 5 let
Výdrž 150 TBW
0,3 DWPD
300 TBW
0,3 DWPD
600 TBW
0,3 DWPD
MSRP $54,99 $64,99 $99,99
 
Můžeme se tak dozvědět, že tato SSD jsou založena dnes obvyklé 96vrstvé paměti s buňkami TLC, přičemž pro dosažení opravdu plného výkonu bude nejlepší koupit rovnou 1TB verzi. Model s kapacitou 500 GB sice nabízí téměř nejvyšší možnou sekvenční datovou propustnost, ovšem IOPS má výrazně slabší než 1TB model. O 250GB pak ani nemluvě, ten je slabý ve všech ohledech krom sekvenčního čtení. A asi není třeba připomínat, že zápis je zde notně podpořen pamětí SLC cache, ale jakou má ta kapacitu či nastavení dle procentuálního zaplnění disku, to se nedozvíme. 
 
Výdrž je stanovena na 150 TB pro každých 250 GB. Znamená to, že každý ze třech modelů můžeme cca z jedné třetiny denně přepsat, aby nám záruka vydržela po dobu oněch pěti let. A samozřejmě, čím vyšší kapacita, tím vyšší bude celková výdrž.
 
Ceny byly stanoveny na 55, 65 a 100 dolarů, přičemž v české tiskovce stanoveny nejsou a i přes oznámení, že nová SSD již mají být v síti vybraných prodejců, jsem nenašel takového, který by je již nabízel. 
 
Zdroj: WD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře