www.svethardware.cz
>
>
>
>

WD Blue SN550 NVMe nabídne až 2400 MB/s

WD Blue SN550 NVMe nabídne až 2400 MB/s
, , aktualita
Řada Blue je v případě společnosti Western Digital synonymum pro běžný hardware pro běžné uživatele. Nemůžeme tak od nového WD Blue SN550 NVMe očekávat ty nejvyšší výkony, nicméně tomu by měla odpovídat i cena.
K oblíbeným
reklama
Western Digital WD Blue SN550 NVMe je tak určen pro desktopy a notebooky, které jsou vybaveny slotem M.2 2280, ačkoliv je jasné, že v tomto případě je už i malá 8 cm dlouhá kartička zbytečný luxus. Však na všech dostupných snímcích, z nichž nám stačí zveřejnit jen jeden, bylo zachyceno SSD s pouze jedním paměťovým pouzdrem, přičemž ten druhý čip u samotného konektoru je kontroler, a to bez DRAM cache. Výrobce se ovšem rozhodl pravděpodobně z důvodu lepšího chlazení posunout paměťový čip až ke konci destičky a zbytek mezi využil prostě jen pro samolepku. 
 
SN550 je evidentně nástupce modelu SN500, prvního levného modelu WD s NVMe, který byl určen pro široký trh a založen byl na OEM modelu WD SN520. 
 
 
SSD WD Blue SN550 NVMe nám slibuje přenosové rychlosti až 2400 MB/s, přičemž kapacita se dle tiskové zprávy pohybuje mezi 250 GB a 1 TB, což vysvětluje, proč zde bohatě stačí jeden paměťový čip, respektive pouzdro s čipy. 
 
Sáhodlouhá tisková zpráva pak už kupodivu zmiňuje jen to, že tu máme 5letou a pochopitelně omezenou záruku. Ta bude omezena maximálním povoleným objemem zapisovaných dat, ale abychom zjistili podrobnosti, musíme někam jinam, a to třeba na server Anandtech
 
WD Blue SN550 SSD
Kapacita 250 GB 500 GB 1 TB
Formát M.2 2280 PCIe 3.0 x4
Kontroler WD
DRAM -
NAND Flash Western Digital/SanDisk 96L 3D TLC
Sekvenční čtení 2400 MB/s 2400 MB/s 2400 MB/s
Sekvenční zápis 950 MB/s 1750 MB/s 1950 MB/s
Náhodné čtení 170k IOPS 300k IOPS 410k IOPS
Náhodný zápis 135k IOPS 240k IOPS 405k IOPS
Záruka 5 let
Výdrž 150 TBW
0,3 DWPD
300 TBW
0,3 DWPD
600 TBW
0,3 DWPD
MSRP $54,99 $64,99 $99,99
 
Můžeme se tak dozvědět, že tato SSD jsou založena dnes obvyklé 96vrstvé paměti s buňkami TLC, přičemž pro dosažení opravdu plného výkonu bude nejlepší koupit rovnou 1TB verzi. Model s kapacitou 500 GB sice nabízí téměř nejvyšší možnou sekvenční datovou propustnost, ovšem IOPS má výrazně slabší než 1TB model. O 250GB pak ani nemluvě, ten je slabý ve všech ohledech krom sekvenčního čtení. A asi není třeba připomínat, že zápis je zde notně podpořen pamětí SLC cache, ale jakou má ta kapacitu či nastavení dle procentuálního zaplnění disku, to se nedozvíme. 
 
Výdrž je stanovena na 150 TB pro každých 250 GB. Znamená to, že každý ze třech modelů můžeme cca z jedné třetiny denně přepsat, aby nám záruka vydržela po dobu oněch pěti let. A samozřejmě, čím vyšší kapacita, tím vyšší bude celková výdrž.
 
Ceny byly stanoveny na 55, 65 a 100 dolarů, přičemž v české tiskovce stanoveny nejsou a i přes oznámení, že nová SSD již mají být v síti vybraných prodejců, jsem nenašel takového, který by je již nabízel. 
 
Zdroj: WD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Internet Explorer má vážnou zero-day chybu, oprava neexistuje Internet Explorer má vážnou zero-day chybu, oprava neexistuje
Microsoft varuje, že internetový prohlížeč Internet Explorer trpí na vážnou zero-day chybu. Ta je tedy už v praxi zneužívána, ale prozatím na ni neexistuje oprava. Jde o podobný problém, který měla před pár dny i Mozilla.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sapphire po zlevnění RTX 2060 zrychluje svůj Radeon RX 5600 XT Sapphire po zlevnění RTX 2060 zrychluje svůj Radeon RX 5600 XT
AMD a jeho AIB partner Sapphire našlo vskutku rychlou odpověď na to, že NVIDIA výrazně zlevnila karty RTX 2060, které si ze své ceny umazaly 50 dolarů. Sapphire cenu nechává, ale přidává na výkonu karet RX 5600 XT.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
SpaceX zvládla test přerušeného startu lodi Dragon, cesta k ISS je volná SpaceX zvládla test přerušeného startu lodi Dragon, cesta k ISS je volná
Společnost SpaceX čekala jedna hlavní závěrečná zkouška před tím, než jí NASA umožní létat s lidmi na Mezinárodní vesmírnou stanici. My se nyní můžeme podívat, jak se tento test povedl při startu rakety Falcon 9.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář