WD ohlásil 8TB a 10TB disky plněné heliem

WD ohlásil 8TB a 10TB disky plněné heliem
, , aktualita
Kapacita pevných disků se utěšeně zvyšuje, i když v této oblasti už není tolik novinek představovaných tak často jako dříve. Po společnosti Seagate si však nyní přichystala své novinky i firma WD, která dosáhla hranice 10 TB.
K oblíbeným
reklama
Seagate tedy nedávno oznámil, že začal svým prvním partnerům dodávat první 8TB pevné disky. Ty by měly na trh určený pro koncové zákazníky dorazit nejdříve v říjnu a Seagate zatím ani neuvádí, jakou technologii pro jejich výrobu využil. Není tedy jasné, zda použil nový záznam Shingled Magnetic Recording, zda disky také plní nějakým plynem (to ale nejspíše ne), atp. Společnost WD, pod níž patří i HGST (původní divize firmy Hitachi), je však ohledně svých nových disků o trošku sdílnější.

Firma WD tedy uvedla, že její nové 8TB Ultrastar He8 HDD už proudí na trh a co se týče 10TB modelů, ty zatím vyrábí jako vzorky. V obou případech jde o druhou generaci heliem plněných pevných disků od HGST, které dle zveřejněné grafiky využívají právě záznamu Shingled Magnetic Recording, čili překládaných záznamových stop, jež umožní zhuštění zápisu. První disky s technologií HelioSeal byly představeny minulý rok a šlo o 6TB modely. Helium má zde napomoci především k výraznému snížení spotřeby a díky tomu i výdeji odpadního tepla. To ostatně naznačuje sněhová vločka na štítku disku.

WD se tedy drží tempa společnosti Seagate, která u svých disků helium nepoužívá a také slibuje, že do roku 2020 bude mít v nabídce pevné disky s kapacitou 20 TB. To stále při použití technologie SMR.

Co se týče dalších aktivit WD a HGST, ty nedávno představily také nová podniková SSD, a to Ultrastar SN100 PCIe pro rozhraní NVMe (alternativa k AHC). K dispozici budou v kapacitách až 3,2 TB.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat
Společnost Western Digital máme v případě technologií pro energetický podpořený zápis dat spojenou především s MAMR. Ta se ale trošku překvapivě zatím ještě nepoužije, nicméně od 24TB modelů by to mělo být jiné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře