WD ohlásil 8TB a 10TB disky plněné heliem

WD ohlásil 8TB a 10TB disky plněné heliem
, , aktualita
Kapacita pevných disků se utěšeně zvyšuje, i když v této oblasti už není tolik novinek představovaných tak často jako dříve. Po společnosti Seagate si však nyní přichystala své novinky i firma WD, která dosáhla hranice 10 TB.
K oblíbeným
reklama
Seagate tedy nedávno oznámil, že začal svým prvním partnerům dodávat první 8TB pevné disky. Ty by měly na trh určený pro koncové zákazníky dorazit nejdříve v říjnu a Seagate zatím ani neuvádí, jakou technologii pro jejich výrobu využil. Není tedy jasné, zda použil nový záznam Shingled Magnetic Recording, zda disky také plní nějakým plynem (to ale nejspíše ne), atp. Společnost WD, pod níž patří i HGST (původní divize firmy Hitachi), je však ohledně svých nových disků o trošku sdílnější.

Firma WD tedy uvedla, že její nové 8TB Ultrastar He8 HDD už proudí na trh a co se týče 10TB modelů, ty zatím vyrábí jako vzorky. V obou případech jde o druhou generaci heliem plněných pevných disků od HGST, které dle zveřejněné grafiky využívají právě záznamu Shingled Magnetic Recording, čili překládaných záznamových stop, jež umožní zhuštění zápisu. První disky s technologií HelioSeal byly představeny minulý rok a šlo o 6TB modely. Helium má zde napomoci především k výraznému snížení spotřeby a díky tomu i výdeji odpadního tepla. To ostatně naznačuje sněhová vločka na štítku disku.

WD se tedy drží tempa společnosti Seagate, která u svých disků helium nepoužívá a také slibuje, že do roku 2020 bude mít v nabídce pevné disky s kapacitou 20 TB. To stále při použití technologie SMR.

Co se týče dalších aktivit WD a HGST, ty nedávno představily také nová podniková SSD, a to Ultrastar SN100 PCIe pro rozhraní NVMe (alternativa k AHC). K dispozici budou v kapacitách až 3,2 TB.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
18.9.2020, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
18.9.2020, aktualita, Jan Vítek1 komentář