www.svethardware.cz
>
>
>
>

WD uvedl MC EU321, vestavěný disk s 96vrstvými čipy

WD uvedl MC EU321, vestavěný disk s 96vrstvými čipy
, , aktualita
Společnost Western Digital představila nový iNAND disk MC EU321 s UFS 2.1 rozhraním nejen pro mobilní zařízení a výkonem klasických SSD disků. Novinka je postavena na 96vrstvých 3D paměťových čipech.
reklama
V nabídce paměťových produktů společnosti Western Digital se objevil nový flash disk MC EU321. Ten najde využití zejména jako vnitřní paměť tabletů nebo smartphonů, může být ale použit i jinde, kde má být velká a rychlá vestavěná paměť (některé notebooky, VR headsety,...). Využívá tedy rychlého rozhraní UFS 2.1 a vyrábí se v BGA balení, tedy jako čip s rozměry 11,5×13×1,0 mm určený pro napájení na základní desku příslušného zařízení. Vevnitř jsou pak použity 96vrstvé 3D NAND paměťové čipy.
 
Western Digital MC EU321
 
Maximální rychlost sekvenčního čtení má dosahovat 800 MB/s, u zápisu je to pak stále solidních 550 MB/s. V případě náhodného čtení a zápisu můžete počítat s 50, resp. 52 tisíci IOPS. Pro dosažení vysokého výkonu je zde použit SmartSLC 5.1 (iNAND) buffer. Ten má dle výrobce současně pomáhat potlačovat fragmentaci dat v době, kdy se disk nevyužívá a zajistit tak vysoký výkon i v případě, že je téměř plný (flash disky by nicméně neměly být na fragmentaci dat citlivé jako klasické pevné disky).
 
Těmito rychlostmi tedy mobilním zařízením zajistí výkon klasických SSD disků z počítače. K dispozici bude v kapacitách od 32 GB do 256 GB. Kde přesně ale budou tato úložiště použita, se jen tak nedozvíme. V obchodě je nekoupíte, ale možná budou schována ve vašem příštím telefonu nebo tabletu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek