www.svethardware.cz
>
>
>
>

WD uvedl MC EU321, vestavěný disk s 96vrstvými čipy

WD uvedl MC EU321, vestavěný disk s 96vrstvými čipy
, , aktualita
Společnost Western Digital představila nový iNAND disk MC EU321 s UFS 2.1 rozhraním nejen pro mobilní zařízení a výkonem klasických SSD disků. Novinka je postavena na 96vrstvých 3D paměťových čipech.
K oblíbeným
reklama
V nabídce paměťových produktů společnosti Western Digital se objevil nový flash disk MC EU321. Ten najde využití zejména jako vnitřní paměť tabletů nebo smartphonů, může být ale použit i jinde, kde má být velká a rychlá vestavěná paměť (některé notebooky, VR headsety,...). Využívá tedy rychlého rozhraní UFS 2.1 a vyrábí se v BGA balení, tedy jako čip s rozměry 11,5×13×1,0 mm určený pro napájení na základní desku příslušného zařízení. Vevnitř jsou pak použity 96vrstvé 3D NAND paměťové čipy.
 
Western Digital MC EU321
 
Maximální rychlost sekvenčního čtení má dosahovat 800 MB/s, u zápisu je to pak stále solidních 550 MB/s. V případě náhodného čtení a zápisu můžete počítat s 50, resp. 52 tisíci IOPS. Pro dosažení vysokého výkonu je zde použit SmartSLC 5.1 (iNAND) buffer. Ten má dle výrobce současně pomáhat potlačovat fragmentaci dat v době, kdy se disk nevyužívá a zajistit tak vysoký výkon i v případě, že je téměř plný (flash disky by nicméně neměly být na fragmentaci dat citlivé jako klasické pevné disky).
 
Těmito rychlostmi tedy mobilním zařízením zajistí výkon klasických SSD disků z počítače. K dispozici bude v kapacitách od 32 GB do 256 GB. Kde přesně ale budou tato úložiště použita, se jen tak nedozvíme. V obchodě je nekoupíte, ale možná budou schována ve vašem příštím telefonu nebo tabletu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Včera, aktualita, Jan Vítek