www.svethardware.cz
>
>
>
>

WD uvedl MC EU321, vestavěný disk s 96vrstvými čipy

WD uvedl MC EU321, vestavěný disk s 96vrstvými čipy
, , aktualita
Společnost Western Digital představila nový iNAND disk MC EU321 s UFS 2.1 rozhraním nejen pro mobilní zařízení a výkonem klasických SSD disků. Novinka je postavena na 96vrstvých 3D paměťových čipech.
K oblíbeným
reklama
V nabídce paměťových produktů společnosti Western Digital se objevil nový flash disk MC EU321. Ten najde využití zejména jako vnitřní paměť tabletů nebo smartphonů, může být ale použit i jinde, kde má být velká a rychlá vestavěná paměť (některé notebooky, VR headsety,...). Využívá tedy rychlého rozhraní UFS 2.1 a vyrábí se v BGA balení, tedy jako čip s rozměry 11,5×13×1,0 mm určený pro napájení na základní desku příslušného zařízení. Vevnitř jsou pak použity 96vrstvé 3D NAND paměťové čipy.
 
Western Digital MC EU321
 
Maximální rychlost sekvenčního čtení má dosahovat 800 MB/s, u zápisu je to pak stále solidních 550 MB/s. V případě náhodného čtení a zápisu můžete počítat s 50, resp. 52 tisíci IOPS. Pro dosažení vysokého výkonu je zde použit SmartSLC 5.1 (iNAND) buffer. Ten má dle výrobce současně pomáhat potlačovat fragmentaci dat v době, kdy se disk nevyužívá a zajistit tak vysoký výkon i v případě, že je téměř plný (flash disky by nicméně neměly být na fragmentaci dat citlivé jako klasické pevné disky).
 
Těmito rychlostmi tedy mobilním zařízením zajistí výkon klasických SSD disků z počítače. K dispozici bude v kapacitách od 32 GB do 256 GB. Kde přesně ale budou tato úložiště použita, se jen tak nedozvíme. V obchodě je nekoupíte, ale možná budou schována ve vašem příštím telefonu nebo tabletu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek