www.svethardware.cz
>
>
>
>

WD uvedl MC EU321, vestavěný disk s 96vrstvými čipy

WD uvedl MC EU321, vestavěný disk s 96vrstvými čipy
, , aktualita
Společnost Western Digital představila nový iNAND disk MC EU321 s UFS 2.1 rozhraním nejen pro mobilní zařízení a výkonem klasických SSD disků. Novinka je postavena na 96vrstvých 3D paměťových čipech.
K oblíbeným
reklama
V nabídce paměťových produktů společnosti Western Digital se objevil nový flash disk MC EU321. Ten najde využití zejména jako vnitřní paměť tabletů nebo smartphonů, může být ale použit i jinde, kde má být velká a rychlá vestavěná paměť (některé notebooky, VR headsety,...). Využívá tedy rychlého rozhraní UFS 2.1 a vyrábí se v BGA balení, tedy jako čip s rozměry 11,5×13×1,0 mm určený pro napájení na základní desku příslušného zařízení. Vevnitř jsou pak použity 96vrstvé 3D NAND paměťové čipy.
 
Western Digital MC EU321
 
Maximální rychlost sekvenčního čtení má dosahovat 800 MB/s, u zápisu je to pak stále solidních 550 MB/s. V případě náhodného čtení a zápisu můžete počítat s 50, resp. 52 tisíci IOPS. Pro dosažení vysokého výkonu je zde použit SmartSLC 5.1 (iNAND) buffer. Ten má dle výrobce současně pomáhat potlačovat fragmentaci dat v době, kdy se disk nevyužívá a zajistit tak vysoký výkon i v případě, že je téměř plný (flash disky by nicméně neměly být na fragmentaci dat citlivé jako klasické pevné disky).
 
Těmito rychlostmi tedy mobilním zařízením zajistí výkon klasických SSD disků z počítače. K dispozici bude v kapacitách od 32 GB do 256 GB. Kde přesně ale budou tato úložiště použita, se jen tak nedozvíme. V obchodě je nekoupíte, ale možná budou schována ve vašem příštím telefonu nebo tabletu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Brazilské nemocnici unikla data 16 mil. lidí, může si za to sama Brazilské nemocnici unikla data 16 mil. lidí, může si za to sama
Úniky dat nejsou nic výjimečným, ale není příliš obvyklé, že se o jejich únik doslova postará sama organizace. Takto se to povedlo jedné brazilské nemocnici, která zveřejnila data na serveru GitHub.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ice Lake-SP v testu, jak vypadá výkon 10nm+ Xeonu? Ice Lake-SP v testu, jak vypadá výkon 10nm+ Xeonu?
V příštím roce zažijeme souboj nových serverových generací procesorů AMD a Intel, a to konkrétně Zen 3 "Milan" a "Ice Lake-SP" s jádry Sunny Cove. Nyní už tu máme první testy právě nových Intelů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Maximální takt Radeonu RX 6900 XT jsou BIOSem povolené 3 GHz Maximální takt Radeonu RX 6900 XT jsou BIOSem povolené 3 GHz
Příští týden vstoupí na trh grafická karta AMD Radeon RX 6900 XT, na kterou většina lidí bude zvědavá podobně jako na nové Bugatti. To znamená, že se možná pokochají testy s jejím výkonem, ale pořizovat si ji nebudou. Ovšem testy to budou asi zajímavé.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD očekává, že AIB RX 6800 se budou brzy prodávat za doporučené ceny AMD očekává, že AIB RX 6800 se budou brzy prodávat za doporučené ceny
Dá se říci, že veškeré nové Radeony, které se prodaly za firmou AMD doporučené ceny, jsou přímo její referenční modely. Verze od AIB jsou jednak nedostupné a kdyby byly, pak za výrazně vyšší ceny, než jaké se očekávaly. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy
Společnost SpaceX vyvíjí mimo jiné i kosmickou loď Starship, s níž provedla už několik zkoušek. Ještě nikdy doposud ale prototyp Starship neletěl do takové výšky, jako tomu bude u plánovaného testu.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů