www.svethardware.cz
>
>
>
>

Western Digital a Kioxia představují 112vrstvé paměti NAND

Western Digital a Kioxia představují 112vrstvé paměti NAND
, , aktualita
Společnosti Western Digital a Kioxia (dříve Toshiba Memory) představily nové 3D NAND Flash, čili vrstvené paměti pro budoucí SSD. Ty se skládají již ze 112 vrstev, takže nejde o očekávané 128vrstvé paměti. 
K oblíbeným
reklama
Mohli jsme totiž očekávat, že po přechodu ze 64vrstvých pamětí na 96vrstvé nastane stejně velký skok a společnosti obecně nabídnou paměti ze 128 vrstev. Nicméně jisté to samozřejmě nebylo, a to už jen kvůli tomu, že společnosti nabízejí třeba i 72vrstvé paměti. Nakonec si tak společnosti Western Digital a Kioxia připravily paměti složené ze 112 vrstev. 
 
 
Jedná se o paměti s označením BiCS5, které navazují právě na BiCS4, jež právě mají 96 vrstev. Jde tak v podání těchto společností o pátou generaci 3D NAND Flash a konkrétně pak to jsou 512Gbit čipy s buňkami typu TLC. 
 
Nemůžeme je očekávat brzy v hotových produktech, neboť dle dostupných informací se nebudou vyrábět v dostatečném množství až do druhé poloviny tohoto roku. Později rovněž přijdou i verze s kapacitou 1 Tbit, a to stále s buňkami TLC a vedle toho bude i kapacita 1,33Tbit, ale to už s buňkami QLC, čili se čtyřmi bity namísto třech. 
 
Dle serveru Anandtech je pravděpodobné, že nové paměti byly ve skutečnosti vyrobeny ze dvou 56vrstvých čipů umístěných na sobě namísto toho, aby šlo rovnou o celé čipy vyrobené ze 112 vrstev. To je nakonec vcelku jedno a důležité je, že dle výrobců představují 40% navýšení kapacity na vyrobený wafer, pokud se srovnávají konkrétně 112vrstvé 512Gbit TLC BiCS5 s 96vrstvými a 256Gbit TLC BiCS4, přičemž nárůst vrstev je pouze 16%. Dosaženo toho bylo pomocí jistých dalších nejmenovaných vylepšení, které se týká také navýšení výkonu o 50 procent na 1,2 GT/s. 
 
V tomto kvartálu tak WD a Kioxia začnou vyrábět vzorky a produkce ve velkém začne někdy v druhé polovině roku. Výsledné produkty se tak dostanou na trh nejdříve k jeho konci. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
První testy: o kolik procent je nová GTX 1650 s GDDR6 rychlejší než stará verze? První testy: o kolik procent je nová GTX 1650 s GDDR6 rychlejší než stará verze?
Grafická karta GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6 přichází stále ještě jako oficiálně nepředstavená novinka, ale její nástup je v podstatě jistý. Nyní se můžeme podívat na to, jaký výkonnostní nárůst můžeme očekávat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hubble a XMM-Newton našel nejlepší důkaz o existenci středních černých děr Hubble a XMM-Newton našel nejlepší důkaz o existenci středních černých děr
Černé díry střední velikosti jsou objekty, které jsou na tom podobně jako temná hmota či energie. Je zřejmé, že tam někde musí být, ale přesvědčivý důkaz zatím chybí. Nebo snad chyběl, jak ukazuje nová zpráva.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nastupuje NIC Killer E3100 pro 2,5Gb/s Ethernet Nastupuje NIC Killer E3100 pro 2,5Gb/s Ethernet
Společnost River Networks ohlásila vylepšenou verzi svého ethernetového kontroleru E3000, která přijde s označením E3000 a podporou Ethernetu s propustností 2,5 Gb/s. Nastane už přechod na rychlejší sítě?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře