www.svethardware.cz
>
>
>
>

Western Digital a Kioxia představují 112vrstvé paměti NAND

Western Digital a Kioxia představují 112vrstvé paměti NAND
, , aktualita
Společnosti Western Digital a Kioxia (dříve Toshiba Memory) představily nové 3D NAND Flash, čili vrstvené paměti pro budoucí SSD. Ty se skládají již ze 112 vrstev, takže nejde o očekávané 128vrstvé paměti. 
K oblíbeným
reklama
Mohli jsme totiž očekávat, že po přechodu ze 64vrstvých pamětí na 96vrstvé nastane stejně velký skok a společnosti obecně nabídnou paměti ze 128 vrstev. Nicméně jisté to samozřejmě nebylo, a to už jen kvůli tomu, že společnosti nabízejí třeba i 72vrstvé paměti. Nakonec si tak společnosti Western Digital a Kioxia připravily paměti složené ze 112 vrstev. 
 
 
Jedná se o paměti s označením BiCS5, které navazují právě na BiCS4, jež právě mají 96 vrstev. Jde tak v podání těchto společností o pátou generaci 3D NAND Flash a konkrétně pak to jsou 512Gbit čipy s buňkami typu TLC. 
 
Nemůžeme je očekávat brzy v hotových produktech, neboť dle dostupných informací se nebudou vyrábět v dostatečném množství až do druhé poloviny tohoto roku. Později rovněž přijdou i verze s kapacitou 1 Tbit, a to stále s buňkami TLC a vedle toho bude i kapacita 1,33Tbit, ale to už s buňkami QLC, čili se čtyřmi bity namísto třech. 
 
Dle serveru Anandtech je pravděpodobné, že nové paměti byly ve skutečnosti vyrobeny ze dvou 56vrstvých čipů umístěných na sobě namísto toho, aby šlo rovnou o celé čipy vyrobené ze 112 vrstev. To je nakonec vcelku jedno a důležité je, že dle výrobců představují 40% navýšení kapacity na vyrobený wafer, pokud se srovnávají konkrétně 112vrstvé 512Gbit TLC BiCS5 s 96vrstvými a 256Gbit TLC BiCS4, přičemž nárůst vrstev je pouze 16%. Dosaženo toho bylo pomocí jistých dalších nejmenovaných vylepšení, které se týká také navýšení výkonu o 50 procent na 1,2 GT/s. 
 
V tomto kvartálu tak WD a Kioxia začnou vyrábět vzorky a produkce ve velkém začne někdy v druhé polovině roku. Výsledné produkty se tak dostanou na trh nejdříve k jeho konci. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes
V posledních letech jsou deepfakes čím dál větším problémem. Společnost Adobe chce proti problému bojovat novým nástrojem, který bude součástí Photoshopu a Behance, nicméně nebude fungovat tak, jak bychom asi předpokládali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank
Canon představil pět nových ITS tiskáren. Ty mají velkoobjemové nádržky a velmi levný tisk. Nabídka novinek začíná u základní tiskárny Pixma G1420 a končí u multifunkce Pixma G3460 s připojením Wi-Fi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080 Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080
NVIDIA ve čtvrtek odpoledne vyšle na trh nové karty GeForce RTX 3070, z nichž by se mohl stát velký prodejní úspěch. Nabídnout totiž mají výkon plně srovnatelný s RTX 2080 Ti, a to s cenou 500 dolarů. Ale jak to bude s dostupností? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě
Sociální síť Facebook už před nějakou dobou spustila seznamku Dating. Dosud ale nebyla dostupná v Evropě, což se nyní mění. Přináší možnost seznámit se s různými lidmi za různými účely, ať už jde o nalezení lásky nebo jen parťáka na venčení psa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin
V letošním červnu se mluvilo o tom, že společnost PayPal zahrne do svých systémů i podporu kryptoměn. Tak se nyní skutečně děje, firma toto potvrzuje a už počátkem příštího roku by to mělo začít fungovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře