www.svethardware.cz
>
>
>
>

Whitley Lake od Intelu otestován, přijde průlom ve výkonu serverových CPU?

Whitley Lake od Intelu otestován, přijde průlom ve výkonu serverových CPU?
, , aktualita
Intel se aktuálně snaží horečně pracovat na nových 10nm produktech, mezi něž patří i platforma Whitley, která bude mít za úkol nahradit dnešní Purley. Jde tak o serverové produkty a prvotní informace jsou velice zajímavé. 
K oblíbeným
reklama
Naposledy jsme si platformu Whitley připomenuli v minulém roce, kdy byla řeč o navýšení počtu jader na 38. Má tak jít o procesory Xeon založené na generacích Ice Lake a Cooper Lake a právě o jednom těchto procesorů, respektive jeho vývojové verzi, je nejnovější test. 
 

 
Zvláště procesory Ice Lake SP platformy Whitley tak mají svést souboj s generací AMD Milan, čili tou příští, která bude následovat po dnešních EPYC Rome. 
 
 
Co se týče nejnovějších testů, je zřejmé, že nejde o výsledky, které bychom mohli spojovat s finálními produkty. Ovšem možná právě proto vypadají velice zajímavě. Je také třeba poznamenat, že Intel slíbil 10nm serverové procesory na tento rok a i kdyby šlo o jeho závěr, už by měl mít k dispozici alespoň první jejich vzorky. 
 
 
Máme tu tak výsledky z Geekbench a dle všeho půjde o 10nm Ice Lake, a to vzhledem ke kapacitám paměti cache a pak vzhledem k evidentně serverové platformě s OS Windows Server 2019 a kapacitě operační paměti. Označení procesoru Pentium II/III je pochopitelně naprosto mimo, jde o některý z budoucích 10nm serverových procesorů, aktuálně s takty 2,2 až 2,7 GHz. I ty nemusí odpovídat skutečnosti, nicméně to je stejně jedno, protože nebudou konečné a my si je nemůžeme spojit s žádným koncovým produktem. 
 
Výsledky 3427 a 27926 bodů jsou přitom pro 12 jader a 24 vláken na takovém taktu dle informací wccftech velice slušné, a to v porovnání s modelem Xeon W-3235, což sice není opravdový serverový procesor, ovšem i tak je to HEDT model, který ze serverových Xeonů vychází. 
 
 
Zvláště vzhledem k nízkému taktu nového Intelu pak Xeon W-3235 vede v jednovláknovém testu, ovšem vícevláknový je už zcela ve prospěch Ice Lake a ten je pochopitelně pro serverové procesory nejdůležitější. 
 
Zatím jde jen o jeden test, k němuž nemáme nic bližšího, ovšem vypadá to, že budoucí 10nm serverové procesory Intelu mohou nabídnout obrovský výkonnostní skok. Ostatně ten byl doposud zbrzděn především svou neschopností opustit 14nm proces, takže až konečně nastoupí 10nm produkty ve větší míře, lze očekávat i výrazný skok ve výkonu architektur. 
 
Zdroj: wccftech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Astronomové našli v našem systému 139 nových planetek, k čemu poslouží? Astronomové našli v našem systému 139 nových planetek, k čemu poslouží?
Ve vnějších částech Sluneční soustavy obíhá pěkná řádka větších objektů, přičemž tím máme na mysli oblast za oběžnou dráhou Neptunu - poslední planety soustavy. Dalších 139 planetek bylo přitom nově objeveno díky Dark Energy Survey. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel prozrazuje, jaké instrukce budou podporovat chystané procesory Intel prozrazuje, jaké instrukce budou podporovat chystané procesory
Intel se rozhodl aktualizovat svůj ISA Extensions manuál, který je určen především programátorům k tomu, aby věděli, na co se mohou připravovat. Dozví se tak o tom, které instrukce budou podporovány teprve chystanými procesorovými řadami. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
D-Wave zdarma nabízí výkon svých kvantových počítačů pro výzkum Covid-19 D-Wave zdarma nabízí výkon svých kvantových počítačů pro výzkum Covid-19
Kanadská společnost D-Wave Systems se rozhodla, že své kvantové počítače dá k dispozici pro výzkum nemoci Covid-19 a hledání léku. To představuje možnost využití jejich výkonu prostřednictvím služby Leap 2. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte vypustil do světa GTX 1650 s paměťmi GDDR6 Gigabyte vypustil do světa GTX 1650 s paměťmi GDDR6
Už nyní můžeme navázat na dnešní zprávu, dle níž jsme mohli čekat nástup karet GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6, přičemž nemluvíme o verzích Super. Jako první se přihlásila společnost Gigabyte, která nabízí dva modely. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA provedla poslední test Mars Helicopter před letem NASA provedla poslední test Mars Helicopter před letem
Navzdory pandemii se dále pracuje na roveru Perseverance, který by měl startovat letos v létě. Nyní už má NASA za sebou poslední testy, jimiž měla projít malá Mars Helicopter, kterou si rover poveze s sebou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře