www.svethardware.cz
>
>
>

Wi-Fi 6E přichází: FCC pro něj schválila 6GHz frekvence

Wi-Fi 6E přichází: FCC pro něj schválila 6GHz frekvence
, , aktualita
V lednu letošního roku bylo oznámeno, že by měl standard Wi-Fi 6E využívat 6GHz frekvence, pokud to schválí příslušné regulační úřady. Nyní se tak děje a nový standard by se měl už brzy objevit na trhu.
K oblíbeným
reklama
Zhruba před čtvrt rokem jsme si povídali o tom, že se chystá nový standard Wi-Fi 6E, který by měl využívat 6GHz frekvence. To však záleželo na tom, zda příslušné regulační úřady uvolní 6GHz frekvence pro nelicencované použití, tedy např. právě pro onu Wi-Fi. To se ale stalo a ta tak doplní stávající frekvence okolo 2,4 GHz a 5 GHz, přičemž pro nový systém bude vyhrazeno opravdu velkorysých 1200 MHz (5,925 až 7,125 GHz). To platí pro zařízení s nízkým výkonem při nasazení v interiérech. U zařízení se standardním vysílacím výkonem je tento rozsah omezen na 850 MHz. Samotné kanály mají šířku pásma 160 MHz.
 
Wi-Fi 6 logo
 
Teoretická maximální rychlost nového rozhraní je 9,6 Gbps, nynější testy se ale prozatím pohybovaly okolo 2 Gbps s 2ms latencemi. Díky tomu má být Wi-Fi 6E vhodné pro nejrůznější průmyslové aplikace i rozšířenou a virtuální realitu. Hlavní výhodou ale má být to, že s 1200MHz rozsahem, který je zhruba 5krát větší než u 2,4 a 5GHz variant, lze do bezdrátových sítí umístit násobně více zařízení, aniž by se začala ovlivňovat a rušit používáním stejných kanálů.
 
Toto schválení 6GHz frekvencí provedla FCC (Federal Communications Commission) v USA. V Evropě prozatím není nelicencované používání těchto frekvencí povoleno, ale vypadá to, že by se to mělo brzy změnit. Předpokládá se, že se první zařízení s podporou Wi-Fi 6E (telefony a routery) představí na přelomu letošního a příštího roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře