www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nový standard Wi-Fi 6E chce využívat i 6GHz pásmo

Nový standard Wi-Fi 6E chce využívat i 6GHz pásmo
, , aktualita
Wi-Fi Alliance přichází s dalším standardem pro bezdrátové sítě. Novinka nese název Wi-Fi 6E a ke stávajícím frekvenčním pásmům 2,4 GHz a 5 GHz chce přidat třetí, s 6 GHz. To využívá i mobilní datové připojení 5G.
K oblíbeným
reklama
Nové standardy bezdrátových sítí už neřeší tolik maximální přenosovou rychlost jako spíše zachování vysokých rychlostí při velkém zatížení. To je hlavní cílem 5G datových sítí i bezdrátového standardu Wi-Fi 6. Aby to bylo ještě lepší, přichází Wi-Fi Alliance s návrhem nového standardu Wi-Fi 6E, který by měl nynější pásma 2,4 GHz a 5 GHz doplnit ještě o 6GHz pásmo. Tím by se dostal zhruba na frekvence, které využívá i již zmíněné 5G ve verzi Sub-6GHz.
 
Wi-Fi 6 logo
 
Předpokládá se, že se nový standard bude hojně využívat v běžném HW, tedy smartphonech, noteboocích, routerech, ale také v prostředcích pro virtuální a rozšířenou realitu, nemluvě o zařízeních Internetu věcí (IoT). To ale pochopitelně záleží na regulátorech, zda vůbec nový standard a uvolnění 6GHz pásma i pro Wi-Fi schválí. Počítá se s tím, že Wi-Fi 6E přinese 14 nových 80MHz kanálů a 7 160MHz kanálů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi
Ultralehká herní myš Glorious Model O, která si své zákazníky získala i na českém trhu, byla oznámena v nové verzi. Vzhledem k nízké hmotnosti jen 69 g nemohl výrobce použít příliš velkou baterii, přesto se výdrž podařilo dostat na 71 hodin.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách
Společnost WD rozšiřuje nabídku pevných disků pro NASy řady Red Pro o další dva modely. Doposud bylo maximem 14 TB, nově však bude možné koupit i varianty s vyššími kapacitami 16 TB a 18 TB.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře