www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nový standard Wi-Fi 6E chce využívat i 6GHz pásmo

Nový standard Wi-Fi 6E chce využívat i 6GHz pásmo
, , aktualita
Wi-Fi Alliance přichází s dalším standardem pro bezdrátové sítě. Novinka nese název Wi-Fi 6E a ke stávajícím frekvenčním pásmům 2,4 GHz a 5 GHz chce přidat třetí, s 6 GHz. To využívá i mobilní datové připojení 5G.
K oblíbeným
reklama
Nové standardy bezdrátových sítí už neřeší tolik maximální přenosovou rychlost jako spíše zachování vysokých rychlostí při velkém zatížení. To je hlavní cílem 5G datových sítí i bezdrátového standardu Wi-Fi 6. Aby to bylo ještě lepší, přichází Wi-Fi Alliance s návrhem nového standardu Wi-Fi 6E, který by měl nynější pásma 2,4 GHz a 5 GHz doplnit ještě o 6GHz pásmo. Tím by se dostal zhruba na frekvence, které využívá i již zmíněné 5G ve verzi Sub-6GHz.
 
Wi-Fi 6 logo
 
Předpokládá se, že se nový standard bude hojně využívat v běžném HW, tedy smartphonech, noteboocích, routerech, ale také v prostředcích pro virtuální a rozšířenou realitu, nemluvě o zařízeních Internetu věcí (IoT). To ale pochopitelně záleží na regulátorech, zda vůbec nový standard a uvolnění 6GHz pásma i pro Wi-Fi schválí. Počítá se s tím, že Wi-Fi 6E přinese 14 nových 80MHz kanálů a 7 160MHz kanálů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře