www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nový standard Wi-Fi 6E chce využívat i 6GHz pásmo

Nový standard Wi-Fi 6E chce využívat i 6GHz pásmo
, , aktualita
Wi-Fi Alliance přichází s dalším standardem pro bezdrátové sítě. Novinka nese název Wi-Fi 6E a ke stávajícím frekvenčním pásmům 2,4 GHz a 5 GHz chce přidat třetí, s 6 GHz. To využívá i mobilní datové připojení 5G.
K oblíbeným
reklama
Nové standardy bezdrátových sítí už neřeší tolik maximální přenosovou rychlost jako spíše zachování vysokých rychlostí při velkém zatížení. To je hlavní cílem 5G datových sítí i bezdrátového standardu Wi-Fi 6. Aby to bylo ještě lepší, přichází Wi-Fi Alliance s návrhem nového standardu Wi-Fi 6E, který by měl nynější pásma 2,4 GHz a 5 GHz doplnit ještě o 6GHz pásmo. Tím by se dostal zhruba na frekvence, které využívá i již zmíněné 5G ve verzi Sub-6GHz.
 
Wi-Fi 6 logo
 
Předpokládá se, že se nový standard bude hojně využívat v běžném HW, tedy smartphonech, noteboocích, routerech, ale také v prostředcích pro virtuální a rozšířenou realitu, nemluvě o zařízeních Internetu věcí (IoT). To ale pochopitelně záleží na regulátorech, zda vůbec nový standard a uvolnění 6GHz pásma i pro Wi-Fi schválí. Počítá se s tím, že Wi-Fi 6E přinese 14 nových 80MHz kanálů a 7 160MHz kanálů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PurePC: dohoda Intelu a NVIDIE odřízla AMD od notebooků s výkonnými GPU PurePC: dohoda Intelu a NVIDIE odřízla AMD od notebooků s výkonnými GPU
Polský server PurePC si dovolil vypustit do světa zprávu o tom, že mezi Intelem a NVIDIÍ loni existovala dohoda, která měla zajistit, aby se procesory AMD nedostaly do notebooků s kartami GeForce RTX 2070 či výkonnějšími.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Astronomové sledují explozi supernovy proti proudu času Astronomové sledují explozi supernovy proti proudu času
Před mnoha sty lety mohli naši předkové sledovat explozi supernovy v malé sousední galaxii a na její pozůstatky se nyní zaměřili astronomové, kteří se s využitím analýzy snímků, jež od sebe dělí deset let, snaží jít proti proudu času. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jaké budou ceny Rocket Lake-S? Už se postupně objevují Jaké budou ceny Rocket Lake-S? Už se postupně objevují
Intel se chystá vypustit na trh opět 14nm desktopové procesory, které budou mít ovšem na jednu stranu modernější architekturu, ale na druhou stranu mohou nabídnout maximálně jen 8 jader oproti Comet Lake-S. Jaké budou ceny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA prý neplánuje přijít s vlastní RTX 3060 Founders Edition NVIDIA prý neplánuje přijít s vlastní RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA GeForce RTX 3060 bude dle informací serveru Cowcotland připravena pouze od AIB partnerů, a na trh se tak nechystá verze Founders Edition, ačkoliv by se to mohlo zdát z doprovodných materiálů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
WhatsApp brzdí: vysvětluje nové podmínky sdílení dat a odsouvá je na 15.5. WhatsApp brzdí: vysvětluje nové podmínky sdílení dat a odsouvá je na 15.5.
Kontroverzní změna podmínek sdílení dat z WhatsAppu na Facebook rozčílila spoustu lidí. Komunikátor nyní vysvětluje, jak se vlastně všechny věci mají. Změnu navíc odkládá z 8. února až na 15. května.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře